| anonim_4396 a întrebat:

Ma scuzati, dar ce ai face intr-o situatie ca si aceasta:
...mama unui coleg doreste ca eu sa fiu sotia lui inca de la gradinita, chestia este ca cea mai buna prietena a mea sete indragostila de acel baiat, in schimb eu si el sunte prieteni foarte apropiati ne stim cam de 7-8 ani si merg destul de des pe la el sa ne jucam doar suntem cls a 4a si trecem in a 5a. cum sa fac sa rezolv aceasta incurcatura? la banchet el voia sa ma invite la dans dar am refuzat crezand ca ma intreaba pentru altcineva, iar dupa l-am intrebat daca are cu cine dansa si a zis ca voia sa ma invite si i-am propuso pe prietena mea si pentru asata prietena mea si pana la ruma a dansat cu ea si cu mine si cu cam toate fetele. dar cum fac sa rezolv problema?

9 răspunsuri:
| Tufuu24 a răspuns:

Buna. Deci am ramas foarte LOL cand am auzit. Snteti in clasa a5a si mamele voastre se gandesc deja la casatorie? Doamnee ce parinti mai aveti si voi ma? O sa va marite la 16? Nu deci lasa mamele in pace in treaba lor, revenin la problema cu prietena ta si best friendul tau as putea sa-ti spun ca ar fi bine sa vb cu el si sa-i spui ca uite eu nu cred ca as fi potrivita pentru tine ca daca am fi acum impreuna am strica relatia de prietenie insa uite angrycum o cheama pe prietena ta) te cam place si ar vrea sa fie cu tine ai accepta? In caz c a spune ca nu, ca te vrea pe tine ii spui ca astea sunt solutiile iar tu nu cedezi. Si lasa obsesia mamelor cu casatoritu' ca e chiar aiurea. Sper ca te-am ajutat. XOXO.

Tuff.

| evelin_1888 a răspuns:

Parintii glumesc cand spun chestii de genul astawinkingcrede-ma.afla daca baiatului ii place de acea fata, si daca da ei pot fi impreuna(daca se poate numi asa in clasa a 4a laughing, iar dupa aceea gandeste-te daca tu ai sentimente pentru acest baiat...si daca el te considera doar bff
bafta:*

| roxynutza a răspuns:

Nu e o problema poate mama doar glumeste cu tine ce naibi numai stiti la gluma bine da la 11 ani ca sa mai zic

| Adina a răspuns:

Poate era doar o glumastraight face
Faza cu casatoria rolling eyes

Oricum doar nu tra sa te casatoresti cu cineva pentru ca iti impune mama sau tata...eu stiu ca fericirea ta depinde de tine.
tongue

Bafta`:*

| ForbiddenLove a răspuns:

E prea absurd...cum adica? sunteti pe clasa a 5-a si mamele se gandesc la casatorie?:-J:-J

| chupachups1234 a răspuns:

Doamne... straight face

| vraiull a răspuns:

Sincer am ramas masca cls5 si deja va ganditi la casatorie lolll traiesteti copilaria linistita ai timp de la 18/20 de ani sa te gandesti la asa ceva sau poate mama aluia glumeste cu tine poate

| Quiss a răspuns:

N-am inteles mai nimic, dar Isuse, ai 10-11 ani, traieste, copilareste si lasa grijile pe alte zile mai indepartate.

| 1112 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie dar eu sunt mai mare...

ma rog

parinti doar glumesc ca si la mee e asa...winking

stai calma...winking