| gabita1991 a întrebat:

Ma scuzati de deranj.Am doar o mica intrebare, ca sa pot fi sigura.Am cunoscut in scoala(la mine in clasa de fapt) un baiat foarte frumusel si foarte de treaba.Am vorbit cu el.Am fost sincera cu el de la inceput si i-am spus ca imi place de el(pe mess)si el mi-a spus ca a apreciat ca i-am spus adevarul.Si de atunci ma uit la el non-stop dar si el la mine.Si de fiecare data zambeste si are un zambet superb trebuie sa recunosc.Imi zambeste. A pus un pariu cu un coleg ca are tupeu sa ma pupe(pe buze) si apoi pariu ca sa ma sarute.Ne-am sarutat si e la fel.Tot timpul in ore arunca cate o privire la mine si zambeste cand ma uit la el.Astazi la scoala m-a sarutat din nou de mai multe ori fara nici un pariu. M-a luat si in brate. Mi-a spus ca tine la mine dar ca are o prietena de 7 luni si ca a suferit mult pentru ea. Ce pot face? Este ceva ce am putea sa facem? Si eu il plac foarte mult si el pe mine.La prietena lui nu cred ca tine atat de mult daca se da la mine(si la altele din liceu chiar daca din gluma). Dar pe mine m-a sarutat de mai multe ori. Ce pot sa fac sa fie cu mine? A spus ca si el ar vrea dar are prietena.Va rog mult sa imi dati un sfat cum as putea sa fiu cu el. O seara placut.Multumesc anticipat.Si astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| conflict a răspuns:

Draga gabitza,
eu as aborda problema cu un fel de similitudine; ai putea sa-i spui ca si tu ai un prieten ( iti alegi o perioada de la 5 la 9 luni - asta sa para cam la fel cu situatia lui - )ii propui sa va vedeti si in timpul liber, incearca in acest timp sa-l faci sa "voteze" pentru tine (asta in gandurile sale cand jueca la rece ), incearca sa-l cuceresti, arata-i tzii la el, impartaseste-i prietenia ta sicera, iar dupa o perioada de cateva luni vei observa o schimbare ( in rau sau in bine ). Timpul va fi prietenul tauwinking
P. S. : Poate nu ma chemi la nunta! happy

12 răspunsuri:
| simoSTAR a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti... uite, si eu in liceu aveam un coleg de care imi placea, dar eram in gasti diferite la scoala...in gasca lui era o tipa destul de frumoasa cu care se lua in brate destul de des...pe mine venea si ma saruta cam zi de zi...asa cum face baiatul de care iti place tie...este o joaca, te place dar atat! si mai are si prietena...eu zic sa ai grija si sa nu iti faci sperante prea mari.

| deeea28 a răspuns:

Poate o sa fiu cam dura, dar e baiat, e tanar, de ce n-ar vrea sa fie cu tine si de ce eventual nu te-ar place, banuiesc ca arati bine si de altfel de ce n-ar vrea sa ajunga cu tine in pat, doar ce ar pierde...si mai gandeste-te ca are o prietena si ca daca face cu ea asa, poate face si cu tine la fel. Si te-a pupat prima data pentru un pariu, de unde esti tu asa sigura ca nu incearca sa se culce cu tine tot pentru un pariu. Nu mai fi asa naiva, fi mai matura ca nu mai esti chiar un copil. Baieti sunt multi, tu incearca sa-l gasesti pe ala care te merita si te aprecieaza. Degeaba placi un om, daca el nu te place pe tine. Daca te saruta nu inseamna ca vrea mai mult cu tine, poate insemna ca pur si simplu...nu te rateaza. Daca intr-adevar te vrea, lasa-l sa vezi, te cauta, isi face griji pentru tine, e langa tine cand ti-e greu, cand plangi sau eu stiu? Atunci se vede adevarul. Un om poate sa te placa si fizic si sa vrea un singur lucru cu tine...sex. Nu stiu, esti dispusa sa stai pentru cineva doar pentru asta? Incearca-l. Daca nu te aprecieaza, lasa-l, altu, ai de unde alege. Scuze daca am fost cam dura dar si viata e destul de dura si de suferit vei suferi oricum, dar macar sa eviti pe cat poti. Numai bine si ai grija de tine.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

In primul rand, nu te gandi doar la tine, ci si la prietena lui.

Gandeste-te putin, cum s-ar simti daca ar afla ca s-a sarutat cu tine? Poate ea tine foarte mult la el, mai sti?happy

Nu este frumos sa te bagi intr-o relatie. dar daca cei doi se despart. nu ar mai fi nimichappy.
So.Bafta!

| Viuvi a răspuns:

Din moment ce nu a renuntat pana acum la ea, poate ca tine si nu observi tu!
Sa stii ca daca are prietena nu trebuie sa stea legat si normal ca se mai da la diferite fete... pentru ca este inca tanar, si asa sunt unii baieti!
Gandeste-te ca poate si tie o sa-ti faca la fel peste ceva timp!
Daca nu ti-a zis ca renunta la ea pentru tine numai astepta, cu cat o sa stai si o sa tanjesti mai mult dupa el cu atat o sa tii la el mai mult si dupa aia o sa fii dezamagita!
Mai bine lasa-l in pace, poate se desparte de prietena, daca nu, inseamna ca tine la ea mai mult decat la tine!
Stiu ca poate ma vei contrazice, si vei zice ca el nu este asa insa poate tu nu vrei sa accepti adevarul!
Adevaru doare si e greu sa-l accepti!
Te-am pupat si bafta!
Sa iasa asa cum ti-ai dori tuwinking

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Pey.thinking
Eu zic sa astepti pana se desparte de prietena lui.winking
Timpul le rezolva pe toate.:*
si nu cred ca ar fi bine sa incerci sa-i desparti.winking
Mai ales k el o iubeste mult.happy
Daca te-a sarutat fara nici un motiv inseamna k tine si la tine.winking
Dar mai mult o iubeste pe prietena lui.happy

Sper ca te-am ajutat cu ceva.:*
Ai datorie la mine o gumitza k te-am ajutat.smug
Glumesk.hee hee

pa-pa. ti pup:*:*:*

| al3cse a răspuns:

Eu zic sa te cuplezi cu elwinking

| flysky a răspuns:

Ai auzit de satisfactia de o noapte? Eu is arab, cred ca ai sesizat aluzia. Cu cat mai multe, cu atat mai bine.

| LiLlYAnNe a răspuns:

Mai bine sa asteptisi sa nu te bagi in treburile lor ca se vor supara si mai tare.Asteapta si vezi de cine se despartewinking.

| yoyo11828 a răspuns:

Buna Gabi! am inteles care este micul tau necaz, insa eu cred ca nu trebuia sa ii dezvalui de la inceput ca tii la el...baietii se sperie cand aud asta de la inceputhappy si e chestia sa nu vrea doar o aventura cu tine si atat. deci eu spun ca ar trebui sa va mai cunoasteti, sa vezi ce are in mintea lui... iar treaba ca el are prietena de 7 luni este o problema ...deoarece ti-a spus ca a si suferit pentru ea deci cred ca mai bine o lasi asa un timp pentru ca daca vrea ceva cu tine va face el pasul acesta.nu il influenta sa se desparta de ea ca nu este bine, acum faci cum doresti insa eu zic ca asa e corect.Deci daca ii chiar placi o va lasa el pe fata aceea fara sa ii spui tu ceva si va fi cu tine.
iti doresc sa rezolvi problema desi nu ai prea multe de rezolvat, pentru ca BAIATUL FACE PRIMUL PAS, NU FATA!

| Fazanu a răspuns:

Asteapta si vei vedea ca timpul le rezolva pe toate...

| diana a răspuns:

Daca nu vrea sa renunte la prietena lui e clar ca o iubeste.
Iar tu il atragi doar fizic, asa ca renunta sau, cum spuneau cei de mai sus, asteapta pana se despart.
Daca vede ca nu il mai bagi in seama poate se desparte de prietena lui.
Oricum, baiatul gandeste binebig grine ce sa aiba doar una cand le poate avea pa amandoua?

| ducados a răspuns:

Incearca sa discuti cu el, vezi de ce a suferit pentru ea, cat de mult te place, daca isi doreste o relatie cu tine sau doar o aventura.
bafta!