| loryyyy a întrebat:

Ieri la scoala, prietena mea cea mai buna s-a sarutat cu iubitul meu pentru. un pariu. Ce as putea face?

26 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Termini cu amândoi, ce este circul ăsta?
Să rămână cu pariurile.
Pa, pa.

| Bacemi a răspuns:

Incearca sa porti o discutie cu fiecare in parte pentru a afla unele detalii. Explica-le ca te doare o astfel de ipostaza si ca nu vrei sa mai vezi asa ceva in viata ta. In functie de comportamentul celor doi pe viitor lucrurile se pot schimba. Oricum, e greu de spus ca lucrurile vor mai fi la fel. Nu mai poti avea incredere ca inainte si se poate chiar sa ajungi sa ii judeci pe nedrept uneori. Aceasta situatie putea fi evitata. Eu sincer as renunta la relatiile cu cei doi.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ce să faci? Lasă-i. Banii sunt mai valoroşi decât respectul amândurora pentru tine?

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pfff...cam grea situatie straight face
Eu una zic sa ii spui prietenei tale ca te-a deranjat acest lucru si sa nu mai faca asa ceva niciodata!winkingCat despre prieten ...la fel! Spune-i ca il iubesti enorm love struckSi ca nu accepti sa faca asa ceva chiar daca era numai un pariu...winking

soothe
| soothe a răspuns:

Nu ai ce face. Stii macar cine sunt. E mai bine acum decat peste 20 de ani. Eu as lua totul ca pe un fapt divers. Daca il vrei in continuare, poarta-te exemplar cu prietenul tau, insa nu mai baga niciodata mana in foc pentru el (chiar daca ati fi casatoriti, cu contract, tot nu ai putea face mai mult).
Si chiar daca esti Domnisoara, porta-te ca o Doamna, ca o regina (si nu numai cu prilejul asta)! Si inca ceva, intotdeauna sa ai un back-up, un prieten de suflet.

| gigiro a răspuns:

S-a sarutat sau ' s-au puptat'? E o mare diferenta! S-ar putea sa fi fost vorba de un pariu, dar stii cine e de vina? Dansa e de vina, pentru ca nu vede cu ochi buni relatia voastra. Baiatul, de, ca baiatu ', nu era sa refuze un pupic de la o fata, stii, creste rattingul

| cosima11 a răspuns:

1.aia nu se numeste prietena
2. i`as da papucii in cel mai urat mod posibil.pentru ca e mitocan[scuze]

sa-ti pui in pericol o prietenie frumoasa probabil pentru un pariu? aia nu se mai numeste prietenie.

| OanaG a răspuns:

Pai aia ce fel de prietena iti este daca se saruta cu prietenul tau?straight face

| hax0r a răspuns:

Sa intri in depresie si sa nu mai iesi din casa niciodata.

| Marii a răspuns:

Asta nu se numeste prietenie, o mai si numesti "cea mai buna prietena". Nu merita sa-ti fie prietena, un prieten bun nu ar face asa ceva. Si nici iubitul numai merita vreo sansa, sa se sarute asa degeaba cu oricine? Asta nu prea e normal intr-o relatie. Nu-i ierta, o sa vada ca esti slaba si ca nu-ti poti face alti prieteni.happy

| Ana a răspuns:

I-as rupe parul din cap prietenei, pai ce inseamna asta

| TaylorSwift a răspuns:

Eu le-as testa dragostea pentru mine amandurora. Apoi, l-as intreba pe fiecare in parte despre ce pariu a fost vorba. Daca ar avea amandoi aceeasi idee de pariu as reincepe relatia cu fiecare de la inceput DAR... nu as avea aceeasi incredere ca la inceput. L-as supraveghea mai mult pe iubitul meu.

| mariapow a răspuns:

O prietena de 2 lei si un iubit la fel. ar trebui sa-i dai papucii ''iubitului''tai la fel si prietenei tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa renunti la amandoi. Ce fel de prietena e daca se saruta cu iubitul tau doar pentru un pariu? raised eyebrows Si el ce fel de iubit e daca o saruta pe prietena ta cea mai buna? raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la un simplu sarut incepe totuwinking
eu in locul tau ii urcam pe gard pe amandoi straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. Eventual ai putea initia si tu un pariu asemanator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta inseaman ca nu ai prieten si nici prietena, daca face asta cu tine de fata, gandeste-te ca atunci cand nu esti cu el sau el si ea ce face sau ce fac ei, doi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fate ca ploua Nu-i spune nimica dar intr-o situatie convenabila tie daca spune ceva adu-i aminte

| SeNyS a răspuns:

Pey aia nu e prietena, fii sigura, e vreo prefacuta care tanjeste dupa ce ai tu! Si el nu te iubeste suficient, sau nu e iubire. asa ceva nu trebuia sa se intample. nici chiar dintr-un sarut. I-as da dracu pe am2 ca nu te mertita niciunul nici ca prietena nici ca iubitawinking. xoxo:X:*

| Boo a răspuns:

Daca au facut asta inseamna ca nu prea le pasa de tine

| Pisiii :x a răspuns:

Nimic...incearca sa arati ca nu esti geloasa.Ba chiar filtreaza mai mult cu iubitul tau de fata cu ea ca sa se enerveze oleaca devil

| UnuDoiTreiPatru a răspuns:

Sa ii pleznesti

| floflory a răspuns:

Poi eu daca as fi in locul tau m-as desparti de prietenul meu (depinde si de cat de mult tin la el si tine la mine, dar sa-mi demonstreze ca ma iubeste nu doar sa o spuna), iar cu cea mai buna prietena as accepta prietenia in continuare doar ca voi avea grija sa nu mai am la fel de multa incredere in ea.

| ..._7939 a răspuns:

Sa i-ei tu banii ce s-au pus pentru pariu...

| loryyyy explică:

Vreau sa va spun ca relatia o incepusem de vreo 3 luni, nu aveam prea mare incredere, dar cat despre pariu, il pusese un coleg

| andreea_8869 a răspuns:

Eu in locul tau as fi lasat'o fata par in cap! Vai astfel de specimene ar trebui spanzurate, mutilate, decapitate! Iar iubitul tau... el merita aceeasi soarta!laughinglaughinglaughing