| mihaela_8638 a întrebat:

Mai am 8 anticonceptionale de luat pana termin folia(yasmin)eu nu mai vreau sa le iau deoarece imi vine s vomit in fiecare zi am chiar si ameteli asta e a doua tableta de cand am inceput sa le folosesc pot sa le las asa s nu le mai iau? din cate am inteles trebuie s termin prima pe toate dar daca nu le termin ce riscuri pot aparea? va multumesc dau funda!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu le poti intrerupe daca nu ai terminat folia. Daca o faci, vei face o hemoragie mare si, probabil, vei avea nevoie de chiuretaj ca sa opresti sangerarea.

4 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Produsul nu ti se potriveste daca ai simptome asa urate.Indicat ar fi sa le iei in continuare si sa mergi cat mai repede la medicul care ti le-a recomandat si sa-i expui situatia.Ar trebui sa-ti schimbe produsul.

| Muppet a răspuns:

Cred ca anticonceptionalele pe care le iei nu sunt potrivite. Trebuia sa te duci la ginecolog sa iti recomande el ce pastile sa iei. Si eu iau de ceva timp dar am fost la ginecolog inainte si ea mia recomandat (ma rog pentru o alta problema) si nu am nici o problema cu ele, nici nu simt ca le iau. Deci daca vrei sa continui cu ele du-te la un doctorwinking

| dani_3310 a răspuns:

Uite ce ar tb sa faci le termini pe astea sau daca nu mai tb sa iei nu mai lua deloc mai bine sa foloseasca prezervativul deoarece ala iti distrug fierea si ficatul asa ca cel mai bine ii sa renunti definitiv la ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sincera sa fiu nu pot sa te ajut ca nu ma pricep. Dar iti dau un sfat. cauta pe net " top experti" si trebuie sa fie un site cu psihologi si altele. printre care e si o doamna " Elena Cozma" e t, Psihosexolog si Consilier Si mai Multe. cred ca te-ar putea ajuta ea si mai mult. fiind si o femeie matura are mai multa experienta. Bafta :*!