| anonim_4396 a întrebat:

Luna trecuta mi-a venit ciclu normal. Am terminat folia de pastile și dupa 3 zile mi-a venit ciclu. Am început după o săptămână să iau din nou anticoncepționale. Miercuri e ultima zi în care trebuie să iau dar nu știu am uitat sau nu una ca rămâne în plus. Săptămâna trecută am făcut dragoste neprotejat dar a scos-o la timp. Sâmbăta viitoare trebuie să mi vină ciclu. Dat de 3 zile sunt răcită și când tușesc îmi vine să vomit și atât de tare tușesc că până la urmă vomit. Poate sunt însărcinată? Știu ca în ziua în care am făcut dragoste am luat pastila și a doua zi... În fiecare zi. Sunt șanse sa rămân?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Nu sunt șanse cu atata protecție!

| Anonim000000003333 a răspuns:

Anticonceptionalele nu sunt eficiente intotdeauna, fa un test de sarcina.