| RAY a întrebat:

Mai credeti in iubire?

Răspuns Câştigător
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Am crezut, pana in momentul in care am realizat ca mie nu o sa mi se intample sa ma indragostesc.

Daca te referi al dragoste in general (afectiune neconditionata, oferita si primita de la familie, prieteni), in asta cred.

21 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Este motivul si cauza pentru care traiesc!
Te nasti din iubire si intreaga viata o dai si o primesti,chiar inconstient.
De la parinti,initial,de la frati,de la prieteni.
O imparti si tu,la randul tau,cand devii constient de ea,parintilor, prietenilor, copiilor tai, animalului tau de casa!
Iar cand e vorba de persoana a carei fericire e mai presus de fericirea ta, devii un recital ce tine o viata intreaga.
Oamenii iubesc, fii sigur!
Indiferent daca ei cred sau nu in iubire.
E o stare de fapt si de drept!
happy

| mihaelaa18 a răspuns:

Pot spune ca in aceste momente numai cred in iubire si in tot ce tine legat de ea.Am trecut prin multe lucruri care m-au schimbat si m-au facut usor usor sa imi schimb opinia despre iubire.IN schimb nu am uitat sa sper, si sper ca intr-o buna zi sa gasesc persoana potrivita si sa imi demonstreze ca pot crede in iubire si sa iubesc din nou cu adevarat, cum am iubit si pana acum.Insa,pana atunci iubirea numai exista pentru minehappy

| forever4u a răspuns:

Da,iubirea apare atunci cand te astepti mai putin.:*

| relian a răspuns:

Sentimentul asta no samoara niciodata, va existat atita timp citva exista specia umana.

| h3r a răspuns:

Dacă nu cred înseamnă că nu mai iubesc.
Câ sunt iubită sau nu, asta e cu totul altceva.
Las timpul să vorbească.

| Oana92 a răspuns:

Da!

| Dariusuu a răspuns:

Cum să nu cred când iubind trăiesc?

| Xtadelo a răspuns:

Da.

| Xenya a răspuns:

DA,dar cred ca in cazul meu se cam lasa asteptata. happy

| XBrunetteX a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...
Una e sa iubesti cu adevarat, sa fii in stare sa faci orice pentru persoana iubita, sa iti pese de ea mai mult decat de tine, iar sentimentul sa nu fie reciproc, iar alta e atunci cand cineva simte la fel pentru tine. Din pacate, in ziua de azi, sunt din ce in ce mai rare cazurile in care ambii simt la fel.

Eu n-am incetat sa sper, inca. Ma astept sa mi se ofere macar 1% din cat ofer si simt eu...Atat.

| Ƨirenia a răspuns:

Da

| MetalHead04 a răspuns:

Nu.

| caterinasmile a răspuns:

Da! Iubesc si sunt iubita!
Totul e pana gasesti o persoana potrivita ca sa fi fericit!

| Lov3Boy a răspuns:

Nu stiu depinde Eu unu cred dc nu merita sa le incerci pe toate viata e scurta.

| Z6 a răspuns:

Nu.

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

Da este cel mai frumos sentiment toti ubim indiferent daca e mama iubit tata animal etc

| AngelWhite99 a răspuns:

Suntem cu totii inconjurati de iubire,de la parinti,bunici,unchi matusi,prieteni, si da eu una mai cred, chiar daca nu vine atunci cand vrei tu iubirea exista, si este la fel de reala ca noi toti, cum ar fi sa fie in lume numai ura? eu nu cred ca am ajuns inca la stadiul acela.

| yoa23na a răspuns:

Da dar trebuie sa ai norocul de a intalni persoana potrivita

| radustroie a răspuns:

Ee asa si asa

| Hyōhaku a răspuns:

Probabil.da sa stii cand iubesti pe cineva nu e obligat ca aceea persoana sa te iubeasca si asta duce de obicei la rasp negativ

| qDenii a răspuns:

Nu.