| 4evergentleman a întrebat:

Mai exista fete/femei care sunt atrase de bărbații cuminți/liniștiți,mai retrași? Că din ce vad eu sunt atrase multe ( nu toate ) de cocalari,interlopi,șmecheri,smardoi dar în general de cocalari care nici nu sunt frumosi fizic asta ca să vadă și userul Ray că el mereu susține că din cauza aspectului a tot fost respins și că e urat,când eu am văzut moroi dezertati,strigoi cu fete drăguțe dar erau șmecheri. Deci,daca nu ești șmecher nu poți avea o iubita și ești mai tăcut,liniștit ( nu mereu,depinde)
Cum poți fii mai atrăgător și interesant daca ești mai tăcut,timid? Că și fetele cuminți și timide am sesizat că tot pe cocalari ii prefera,și ajung la vorbă lui mosotti,foarte multe românce sunt atrase cocalari,probabil că emana mai multa masculinitate,confidenta,tupeu și de aia ar alege unu de asta in detrimentul unuia mai cumintel mă gândesc și retras! Oare exista fete care adora bărbații cuminți,mai timizi? Așa cum sunt sapiosexualele de preferă bărbații inteligenți!?
Știu că după raspunsuri date multi/multe nu credeți că sunt cuminte dar în realitate eu chiar sunt așa big grin poate o fi de la depresie,anxietate sociala dar sunt foarte liniștit și politicos exact opusul a ceea ce sunt aici și cine mă cunoaște știe că nu fabulez,așa că mă implica si pe mine cumințenia asta care vad că nu e folositoare la nimic,nu am impresionat pe nimeni,na chiar ești luat de fraier/ la mișto daca ești asa nu apreciat!
Mie sincer mi-ar placea sa cunosc o fata cuminte care nu bea, nu fumează nu se drogheaza și dacă ar avea anxietate as adora asta laughing unde pot găsi eu o fata frumoasa cu anxietate și cuminte? Ca nici în vise nu îmi apare happy

68 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu am fost mereu respins de sexul opus, din contra am primit solicitari din partea femeilor de a face sex cu ele, acum ca sunt gras e normal sa fiu respins, nici eu nu mas intalni cu un gras fiind fata, in prezent eu nu caut nimic

| 4evergentleman explică (pentru RAY):

Mănânci dulciuri și de aia nu slăbești.

| RAY a răspuns (pentru 4evergentleman):

Stiu

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu e vorba de cocalari sau interlopi aici. Astea sunt cazuri extreme. Nu toata Romania e plina de cocalari si interlopi laughing. Faptul ca un barbat timid si anxios nu are succes la fete, e un fapt normal. De fapt, un barbat timid si anxios, nu prea are succes la nimic, ceea ce il face un ratat. Tu ca femeie sau ca barbat, ai vrea sa stai langa o persoana ratata care te va trage in jos cu defectele lui? NU. Mai ales ca femeile miros pampalaii cuminti ca ogarii de vanatoare laughing. Si singurul lucru bun de pe urma lor e sa profite de ei financiar sau cu diferite resurse pe care le detine. Tu ca barbat trebuie sa faci ce vrei tu, cand vrei tu si cum vrei tu, fara sa te lasi intimidat de nimeni. Doar atunci o sa ai succes la femei. Deoarece o femeie se va duce mereu langa un barbat care e ferm pe decizii, si impunator, nu langa unul care tremura din frica ei...

| 4evergentleman explică (pentru StoicAnalysis):

Lui Rosalia ii plac astfel de bărbați,când iubești pe cineva nu tii cont că are anxietate,altele stau cu unii care au rămas și fără picioare sau o mana,sau damblagiti. Cuminte nu înseamnă și supus,și nu chiar atât de cuminte și timid, cauți una care e la fel, cu anxietate sunt multe fete și pe aici sunt, unele caută bad boys și se frig rău e că nu învață din greșeli. Noi nu suntem un popor civilizat, sunt foarte multi cocalari și needucați la noi fata de alte țări civilizate unde nu rasuna maneaua pe strada și tramvaie și în orice loc și smardoiala.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru 4evergentleman):

II plac pentru ca poate avea autoritate completa supra lor. E plina lumea de barbati insurati care sunt sutati afara de nevestele lor sa duca gunoiul si bichon-ul maltez la plimbare, in timp ce ele se distreaza cu asa zisii "bad boys". Pur si simplu nu poti face o casa si o familie daca barbatul e pampalau... E de cand lumea si pamantul asa ceva.

| 4evergentleman explică (pentru StoicAnalysis):

Nu știu eu nu mă regăsesc,eu am anxietate,sunt timid dar devin un pericol când mă enervez și sunt calcat în picioare,o sa cam aibă nevoie de psiholog și ea și aia laughing eu sunt cuminte dar sunt și dur,esti superficial daca ești mai anxios nu însemnă că ești pămpălău sau prost,eu chiar și în condiția asta m-am batut cu oameni care vin peste tine in casa și te bat și pe unii i-am pus la respect,nu se aștepta văzând că sunt mai liniștit,daca la aia nu le-am permis să mă calce în picioare deși nu am prieteni nu am nimic cu o coardă de asta nici atât,nu as bate-o dar direct as parasi-o sa stea cu boschetarii ei,nu as permite,eu sunt imprevizibil nu sunt mereu așa,așa că eu nu m-aș lăsa calcat în picioare mai bine as sta singur. Dar da ai dreptate e nasol sa fii așa ca bărbat ești luat în balon. Eu sunt cuminte dar pot sa semăn și teroare daca cineva o arde mereu aiurea,nici nu se așteaptă când vine persecuțiahee hee de fapt as arunca-o și pe ea in timp ce duc gunoiul laughing Să știi că nu orice anxios e fraier sau pampalau,și oamenii tăcuți sunt cei mai letali,aia care sunt pămpălăi până la capat sunt demni de mila eu mă știu și nu accept așa ceva,deci nu orice anxios e pampalau,și astea sunt coarde nu sunt toate așa,mai sunt și fete,femei ok care știe ce e ăla respectul,bun simt,ce e drept rar dar exista! Când un introvertit da de o extrovertita se întâmplă ce spui tu dar când da de o introvertita e altceva desi nu e o regulă că sunt și introvertite panarame,vagaboande. In fata mea nu au putut avea părinții autoritate dar-mi-te o coardă de asta ieftina. Sunt și fete mai retrase,liniștite,care prefera stabilitatea,liniștea,băieții cuminți fara sa ii ridiculizeze,cel puțin dacă una s-ar comporta așa cu mine și eu as face-o la fel,nu i-ar merge mult timp. Și astea cu anxietate nu sunt așa,au bun simt,știu ce e frica nu fac de astea mai ales că au trecut prin multe. Și dacă e sa luăm așa și interlopii,oameni foarte șmecheri și periculoși am văzut că sunt înșelați,la cum sunt femeile în ziua de azi oricine și-o poate lua nu contează că e pămpălău sau mahar,dar nu sunt toate așa că unele au trecut prin suferințe,traume,decepții mari,au fost bătute, umilite și nu mai caută specimene de astea,că cu golanii nu faci casa plus că le bat,înjosesc mereu,tratează urat și caută liniștea nu sa domine și să insele și distracții,unele învață din greșeli și se potolesc nu mai caută ele bad boys dupa ce au fost supuse chinurilor. Daca caută numai de ăștia care și-au bătut joc de ele și le bat își merită soarta,se mai numește sindromul Stockholm când victima se îndrăgostește de abuzator cred că multe suferă de acest sindrom de tot îi caută, nu se învață minte.
Sunt și fete cuminți nu toate sunt la fel, plus că eu am postat o întrebare că caut una cu anxietate nu o rebela, și prefer o introvertita nu extrovertita că astea de obicei sunt panarame deși nu e o regulă. Tu nu ai cunoscut introvertite și de asta ai părerea asta generala despre femei. Ajungi la un acord comun cu ea ce faci tu face și ea și dacă nu sa meargă cu ghiolbanii ei, aia sunt prosti care acceptă așa ceva doar sa nu fie singuri.

| 4evergentleman explică (pentru StoicAnalysis):

Dar cu o anxietate așa urâtă ai dreptate puține te acepta aici îți pot da 100% dreptate,de aia caut o tipa cu aceleași probleme,și mi s-ar părea adorabil sa am o iubita cu emoții că fetele in ziua de azi nu prea mai au așa ceva,nu prea mai sunt nici feminine multe. Eu trebuie sa îmi rezolv problemele astea dar uite că de anxietatea asta nu prea scap,poate exista o rezolvare nu îmi pierd speranța,daca nu s-ar manifesta fizic ar fi super dar rău e că se manifesta fizic și îți pătează imaginea,te face de maro,poate de aia e potrivit sa găsesc o tipă cu aceleași probleme sau care a trecut prin așa ceva că ar înțelege happy
Și eu am fost rău dar m-au potolit depresia și anxietatea,ori cat de puternic ai fii cu așa ceva nu te pui pe oricine poate dărâma complet. As scăpa daca as cunoaște oameni frumoși educați,civilizați dar eu numai de oameni toxici am dat care mi-au făcut rău, i-am iertat nu m-am răzbunat dar nu mai țin definitiv legătură cu ei. Eu vreau sa scap de anxietate,depresie nu îmi trebuie mie iubite in condiția asta happy
Eu chiar am fost bătăuș in școală generală,eram rău de tot și uite ce am ajuns sa îmi fie teama sa ies laughing fiindcă mi rușine să nu fiu văzut că tremur de la anxietate dar orice as face tot se vede nu pot controla e trist! Eu daca as fi ok nu m-ar deranja daca o fata ar avea probleme de astea,și am avut multe momente cand am fost ok nici nu zici că o aveam aproape,dar tot a revenit că unii oameni te aduc la stările astea,dar și dacă nu aș avea problemele astea as prefera o fata anxioasa eu as iubi-o oricum nu m-ar interesa părerea lumii,eu am alta mentalitate de aia zic că noi ca popor nu știm ce e compasiunea,empatia,bunătatea,respectul, suntem dezbinați și răi din calea afara și ipocriți, parșivi, ne sapam între noi mai ales pe dincolo, suntem la distanta mare de a fii oameni!

| iulia0514 a răspuns:

Dacă stai în casa cu siguranță nu găsești!

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

E greu că am anxietate sociala, poate o ameliorez dar nu știu ce fata m-ar acepta tremurând de la anxietatehee hee bine nu se întâmplă mereu și cu ori ce persoana depinde dar de multe ori DA, altfel nu postam întrebarea și căutăm căprioare, dar e foarte greu că ești marginalizat când ai probleme de astea, doar daca cunosc una care are anxietate e altceva că m-ar înțelege și acepta happy ai tu vreo prietena de asta? Că noi suntem din același orașhee hee

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Toate prietenele mele sunt trecute bine de 30 laughing
La psiholog ai fost pentru a-ți remedia problema cu anxietatea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Ai un loc de muncă?

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Nu,doar la psihiatru și tratamentele nu m-au ajutat deloc,xanax doar scade puțin din intensitatea ei,acel tremur dar nu mereu, in rest toate erau ineficiente, apa de ploaie fiindcă anxietatea mea e cronica și are rezistenta la tratamente happy
Înseamnă că și tu ești trecută și unsa cu toate alifiile, experimentata și da, știu că ești și căsătorită.

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Cu hipnoza ai încercat?
Da îs baba bătrână și măritată și cu copchilhee hee

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Nu dar am ceva bani sa îmi permit să o scot la o prăjitură, film etc, dar la restaurant nu că deja e manglitoare așa din first date o obișnuiești prost. Cocalarii crezi că au și interlopii? Multi nu au și tot au gagici că le duce cu mangla că muncesc asta e altceva, combinațiile la ei denotă muncă!

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Nu am incercat, poate o fii o idee geniala! Eu sunt sigur că ești o femeie frumoasa foc și foarte inteligenta, timișorencele sunt foarte deschise la minte, open mind. Eu te luam și așa dacă nu erai măritată laughing și "babele" de 40, 45 unele arată demențial de bine! Nici eu nu sunt copil am 32 de ani.

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Nu sunt din Timișoara sunt clujeancăhee hee mai am pana la 40 happy

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Poate te-ai mutat! Sau te confund cu o alta tipa cu același nickname dar eu cred că ești laughing orișicum eu caut cu anxietate laughing tu ești luata și sănătoasă nu te potrivești căutării mele zadarnice.

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Eu sunt mult prea sociabilălaughing nu ne-am potrivi oricum! Îs ardeleanca nu am locuit niciodată în Timișoara
Dar totuși ascultă-mă și cauta un specialist în psihiatrie care oferă și ședințe de hipnoza poate face minuni

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Eee las că faci tu sa fie bine laughing improvizezi tu rolling on the floor
Glumeamhee hee
Ești o tipă cool, mă mir cum de stai pe TPU laughing

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Ma plictisesc și aici mereu aflu chesti noiwinking

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Cum de o persoană sociabila/extrovertita se plictisește? Și de la prietenele tale poți să afli chestii noi happy
E bine că e plictiseala, când e depresie nici dacă ai 1000 de prieteni nu te mai poate ajuta.

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Când am nevoie de o pauza de la toate intru aici și citesc câteva întrebări de multe ori ramân șocată deși credeam ca nimic nu ma mai uimește! Uneori avem nevoie sa ne desprindem de toate rutina e plictisitoare iar eu urăsc rutina!

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Sunt trolli sau copii care troll-eaza nu trebuie sa iei totul ad litteramhee hee

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

laughing da ce te face sa crezi ca ii iau în serios pe toți pe mine altceva ma amuza nu neapărat întrebările

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Răspunsurile. Am înțeles happy pe mine mă amuză și întrebările dar știu că sunt de la copii rolling on the floor

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Uni copiii chiar au nevoie de ajutor dar din păcate sunt persoane care îi ataca în loc sa ii ajute

| AlPac a răspuns (pentru iulia0514):

Hei Iulia, nu gasesc, asa e, dar am mai incercat si nu s-a brodit. Treaba e ca, uite, m-am hotarat sa intru si sa scriu aici, cum sa fac sa-mi gasesc pe cineva? Nu sunt nici bogat nici frumos, sunt ok zic eu, m-am hotarat sa-mi gasesc pe cineva. Povestea e mai lunga. Aici mai esti tu, mai e altcineva, intreb, poate gasesc... Am 55 de ani, cam batran dar asta este. Nu am chef de mistouri, doar de cineva cu care, poate, sa discut si tot asa. Incerc sa recuperez timpul pierdut, daca mai pot. Am prieteni care au 1-2 copii si, dupa nu stiu cati ani, au luat-o de la zero, dupa divorturi etc. Fiecare cum se descurca in viata. Multumesc!

| iulia0514 a răspuns (pentru AlPac):

Bună înțeleg ce-mi spui tu dar nu vad cu ce te pot ajuta în afară de a-ți da niște sfaturi, sau te pot ajuta cu altceva!?

| AlPac a răspuns (pentru iulia0514):

Buna dimi, sigur ca intelegi, ca oameni suntem, nimic din ceea cde este omenesc nu ar trebui sa ne fie strain. Sunt probleme, situatia e diversa, unii se cunosc prin prieteni, etc., altii online, daca e sa tina, tine! Putini de aici sunt la prima experienta, cred, asa ca eu nu mai vreau sa pierd timpul si sa folosesc orice ocazie mi se iveste, spre a recupera (sper eu, speram toti) ceva din timpul pierdut. Ma repet: sunt un om ok, zic eu, fara fite si altele, cu bune si rele, nu ma da frumusetea afara din casa... Da, ma poti ajuta, daca vrei. Hai sa vorbim in privat, daca vrei. Cum iti pot transmite un mesaj privat? Vreau ceva serios, insa, sigur ca dureaza pana cand voi intalni, din nou, pe cineva cu care sa raman. Multumesc, zi buna, scuze daca ai alte prioritati. Multumesc.

| AlPac a răspuns (pentru iulia0514):

Hello, din nou. Stii cum e cand esti (mult mai) tanar, crezi ca toata lumea e a ta. Si este, doar o clipa, dupa care, realizezi ca totul este, mai mult sau mai putin, o iluzie, conteaza ce lasi dupa tine. La tinerete max, asta nu se pune, mai tarziiu, datele se schimba dramatic. Cei batrani de azi au fost candva tineri si calareau comete, acum, abia isi mai tarasc picioarele, suntem toti intr-un sir nesfarsit, ne asteptam randul, bun, rau, asta este... Din pacate, asa stau lucrurile dar exista cateva solutii bune, cu conditia sa-ti asumi si sa le adpoti la timp. Sunt din Bucuresti si vreau sa ma plimb pe strazi, sa beau un ceai, sa vad o piesa buna, sa merg la munte, sa simt ca traiesc cam ca la 18-20 de ani... da. Dar nu singur, cu cineva careia sa-i pese de mine. Si eu sa arat la fel. Doar asa. Ca d-asta am intrat pe TPU si nu la matrimoniale. Toate bune.

| AlPac a răspuns (pentru iulia0514):

Adica, e exact ce cantau cei de la Queen, doar ca eu fix de asta am nevoie, de aici sau din alta parte.
Find me, find me, find me Somebody to Love.
Da! Thanks.

| iulia0514 a răspuns (pentru AlPac):

Bună din păcate( sau din fericire daca e sa ii dau crezare soțului meu) eu nu sunt ceea ce cauți din mai multe motive pe care am sa ți-le înșir imediat dar mai întâi ma gândeam ce sa fac să fiu directa cu tine sau sa te iau pe ocolite și am decis să fiu directă deci iată și motivele:
1/ sunt o țâră măritată
2/ am un copil și drept vorbind bărbați ca tine nu prea sunt dispuși sa crească plozii altora
3/ ai 55 de ani tatăl meu e cu 2 ani mai tânăr ca tine cum crezi ca ar decurge cinele în familie când socru e mai mic ca ginericawinking
Am totuși un sfat trăieșteti viața asa cum vrei ieși afara din coconul tău și înfrunta în sfârșit viața călătorește vezi locuri noi fa lucruri care te fac pe tine fericit, as putea să-ți spun ca ai să-ți găsești pe cineva dar sincer cine sunt eu să știu asta!?

| AlPac a răspuns (pentru iulia0514):

Hello, no problem, m-am cam prins. Ideea era doar asta, poate aveai ceva prietene, o intrebare nu strica. Dar din dar...
E ok ca ai fost directa, nu-ti face griji. Cat despre varsta, asta este, sa ma dau mai tanar nu merge. Ai dreptate, sunt prea batran pentru anumite situatii. Treaba cu "plozii altora" nu se aplica la mine. Ai fata?
Nu poti sti, nici eu, nimeni nu stie. Dar voi incerca mai departe. Multumesc pentru sfaturi si honesty, f importante pentru mine. Toate bune, scuze.

| CleanHeart a răspuns:

E timpul sa inveti sa te porti golaneste, glumesc
Nu toate prefera genu asta, fetele rele vor baieti cumintibig grin ca vad multi baieti cuminti raniti
Fetele si mai ales cele introvertite nu vor cocalari sau fraieri, ele cauta protectie si de multe ori cad in plasa acestor baieti pentru ca emana incredere in propia persoana dar nu sunt fericite si se casatoresc cu unul bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O angajată de la o sală de păcănele la care mergi.

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor nu mai joc la pacanele happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Foarte bine, numai te duce acolo.

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Da tu cine ești? că pari că mă cunoști laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Eu sunt atrasă de astfel de bărbați, cuminți, la locul lor și disprețuiesc pe aceia cu atitudine de cocalari, smecheri, tupeisti. Moartea pasiunii.

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Uite ce scrie StoicAnalysis că de aia ii preferi pe ăștia cuminți ca să profiti/profitați de ei financiar, și ca să ai autoritate completa asupra lor sa le dai ordine sa ii tii de cățelușihee hee De asta ii cauți/preferi? Că eu nu cred că te regăsești în tiparul asta de femei laughing
Tu chiar ești originala Rosalia?
Oricum am postat întrebarea asta de plictiseala in realitate nu caut nimichee hee mă simt bine și singur

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Da. Sunt Rosalia. Mă gândisem sa termin definitiv cu TPU, dar mi-am dat seama că nu pot sta prea mult departe de acest site. happy

| AlPac a răspuns (pentru anonim_4396):

F bine.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Ok,am simțit nevoia sa răspund la acest mare roman,unde vad ca nu ai înțeles că fiecare persoana are un anumit tipar dupa care se ghidează și găsește persoana potrivita pentru el/ ea.
Dacă tu vezi o tipa wow cu unul pe care îl consideri urat, înseamnă că există altceva acolo : Atracție ( tipa chiar îl vede perfect), Personalitatea, Caracterul, siguranța, acceptarea etc și a fost strict alegerea ei.
Acum sa va dați toți " de ce fete fug de băieții cuminți ",nu exista baieti cuminți și băieți rai,exista doar timizi și tupeiști,cu încrederea mare de sine care ii face sa fie atractivi.
Dacă stai într-un colt și aștepți ca o tipa sa facă primul pas deja pici testul,nu cred ca una care stiia ca vai ce băiat bun,dădea cu piciorul în el,undeva,ceva,nu i-a convenit.
Și acum pe bune tu știi ce nasol este sa ai anxietate?
Cum poți sa dorești să cunoști o persoana sau ca o persoana sa aibă asa ceva?
Am cunoscut o astfel de persoana, nu spun prin ce stare și atacuri de panica trecea.
Pe lângă sa fie frumoasa, sa fie cuminte = boss,cumințenia la voi tine de loialitate, poți sa dai de o persoana loiala, dar dacă tu nu ești la rândul tău ce așteptări aia?
Acum frumusețea este subiectiva, as prefera ca persoana de lângă mine sa aibă creier, nu să câștige premiile de frumusețe.

| 4evergentleman explică (pentru Alexia999997777777777777):

Se vede că nu mă cunoști deloc,ogramada de pe platforma asta îmi cunosc problemele. Că eu am așa ceva,și mie îmi distruge viața,o am de multi ani și m-a făcut varza și oamenii din zona și-au dat seama că mă vedeau cum tremur și sunt crispat tot,de ce crezi că caut una cu anxietate? Că la ce probleme am eu numai fete care au avut și au mă înțeleg și acepta,una sănătoasă nu cred că ar sta cu mine la ce rău mă simt când ies in public sau ma aflu între oameni. Eu as avea încredere dar cu o așa anxietate s-a dus pe apa sâmbetei,eu am fost un tip care nu avea probleme de astea și mai cunoștea,agata fete,acum mi-a distrus viața anxietatea. Eu nu pot sa stau cu o fata urâtă nici dacă ar fi geniu,îmi plac fetele frumoase și slăbute. Și am și depresie gravă pe lângă anxietate,habar nu ai tu copile ce lupte titanice duc să nu îmi pun capăt,ogramada de tratamente am incercat și nu merge pe anxietate,pe depresie mergea dar pe fobia sociala nu. Eu sunt loial nu mă cunoști deloc,sunt un tip cu o sinceritate iesita din comun,dar asta foarte puțini oameni au remarcat,asta că sunt și un om retras de când am problemele astea nici cu vecinii nu mai vb sau neamurile așa de tare m-au afectat,așa că nu îmi spune tu mie de chin când eu nu am nici părinți laughing absolut nimic nu mai am,nici prieteni,nimic! Eu cunosc iadul și suferința de mic copil de când ai mei se băteau langa mine și consumau alcool la greu,uite că deși sunt singurul din familie cu probleme sunt și singurul care nu bea, nu fumează, și alte vicii deși în mediu asta am fost crescut. Am fost un tip ok, mai tăcut dar ok, dar sa am așa probleme nu concep, tu îmi spui mie de chin care eu lupt de 17 ani cu depresia laughing și anxietatea m-a făcut praf, pe asta o am de 5-7 ani dar e mult mai chinuitoare decât depresia deși și depresia te rupe că ajungi la suicid. Ce mai contează tiparul,eu trebuie sa scap de anxietate cu orice preț că nu o sa mă acepte nici una așa dar văd că sunt foarte slabe șansele că e cronica,nu se mai poate vindeca dar macar sa fiu ok sa pot ieși fara probleme oriunde și să lucrez că de combinat pot combine eu aproape orice fata daca scap de problemele astea. Anxietatea asta mi-a pătat imaginea în societate,m-a făcut de oaie,lumea crede că sunt nebun că la mine anxietatea se manifesta prin tremur și nu îl pot controla in public ori cat as vrea. Eu chiar am fost un tip dur când eram mai mic,inspiram frica in generala la bătaie nu aveam adversar, trebuia să se pună mai mulți pe mine să mă bată laughing până la urmă de la niste probleme cu unele ciori am problema asta că nu au avut tupeu unu la unu sa se confrunte cu mine s-au pus mai mulți. In fine, nu stau sa dau explicații unor oameni superficiali, eu sunt un tip sincer și mereu o sa fiu și loial dar nu mă ajută la nimic că mi-a dat game over la viață depresia și anxietatea desi mai am unele momente când sunt ok și nu par că am probleme de astea. O zi faina sa ai! Eu am dreptul sa am părerea mea, bărbații cuminți nu sunt văzuți bine de nimeni, eram mai bine văzut când eram rău și mă băteam ( când eram mai mic) de cat acum când sunt ca un călugăr de cuminte laughing nu pot nici de lucru sa îmi caut așa de gravă e anxietatea de aceea caut o iubita cu anxietate că m-ar intelege și mi se par mie mai inocente, mai dulci.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Eu nu am pretins ca te cunosc, nici tu personal nu ma cunoști.
Mi-am spus părerea, cauta și culege ce vrea inimioara ta, pana și problemele cu anxietatea se pot vindeca și depresia.

| 4evergentleman explică (pentru Alexia999997777777777777):

Pe lumea celor drepți se mai vindeca din ce vad laughing daca aveam măcar un prieten adevărat mă ajută mult cu care sa ies în oraș,dar nici așa ceva nu mai am numai prieteni perverși, câinoși am avut, vina mea că am umblat cu așa gunoaie. Te saturi la un moment dat de toate, in lumea asta ori supraviețuiești, adaptezi ori te sinucizi, e exact ca pe vremuri cu triburile

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Nu trebuie sa folosești prietenii, persoanele care nu au ani de studii în spate despre oameni și strict cum sa ajute un om fără a își proiecta părerile personale " fa aia, spune aia" sau fără a povestii despre ei.
Mersul la un pshiholog chiar este cel mai indicat

| 4evergentleman explică (pentru Alexia999997777777777777):

O gașcă de prieteni veseli, cool te ajuta mai mult decât un psiholog și nu trebuie sa decartezi ban după ban și să te ajute cu nimic căci chiar în mujte cazuri după spusele unor useri nu te ajuta! Daca nu m-au ajutat cele mai cunoscute antidepresive și anxiolitice crezi că mă va ajuta un psiholog? Barum daca as știi unul bun de la mine din oraș tot ar fi ceva, dar trebuie sa și rezonezi cu el. Eu incep sa îmi pierd orice speranță. Sunt și foarte costisitoare ședințele alea

| AlPac a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Hello, Alexia, Cred ca si tu ai dreptate. Poti sa fii super-super, daca stai mereu in banca ta, nu incerci sa iesi in evidenta (cu lucruri bune) si tot asa, trece tineretea, viata, etc. In principiu, multi din noi au un tipar de femeie/barbat, insa, cei care chiar doresc sa-si faca un drum in viata, lasa de la ei, altfel, ne-am cupla pe bune, 2 din 100. Daca e la caterinca atunci nu comentez. Cu cat ai mai multa incredere de saine, cu atat mai bine, asa e. Foarte frumos spus, dupa parerea mea: creierul e f bine sa-l ai la tine mereu, barbatul trebuie sa fie ceva mai frumos ca dracu' dar gusturile nu se discuta. Eu zic ca doi oameni cu creierul la ei pot face infinit ai multe, frumoase, durabile decat aia frumosi foc si cam atat. Asa ii spunea si Vrajitorul din Oz sperietoarei de ciori, parca: iti pot da o diploma dar nu pot sa-ti ofer un creier. Aia e. Mai departe, fiecare cu norocul si cu talentele sale.

| MrNuggets a răspuns:

Din pacate pentru astia cuminti si timizi, femelele nu sunt available, si da e adevarat ca si alea religioase tot bad boys prefera, singura Sansa e sa incerci sa agati o urata 1/10, sau Fa ca mine, nu da 2 bani pe relatii sau femei

| 4evergentleman explică (pentru MrNuggets):

Eeh sunt imprevizibil,cred că de la anxietate sunt asa și depresie că am momente și când sunt al dracu dar exact așa e,daca ești cuminte ești luat la mișto, daca e sa devin violent iar nu e bine că devii marginalizat, că pot fi și bad boy daca vreau dar prefer sa fiu rezervat că trebuie să fii mereu rău și eu nu s, așa dai impresia că ești fake și gazelele te adulmeca, simt fast. Bătăușii sunt atrăgători pentru fete?

| 4evergentleman explică (pentru MrNuggets):

Daca ai umbla cu mine nu ai mai fii așa de cuminte,muta-te in Timișoara și hai la combinat fete laughing chestia e, când combini fete apar și scandaluri și bătăi și daca nu ești bazat ești victima sigura că ei de oftica te rup in bătaie, eu la bătaie nu sunt fraier dar singur împotriva tuturor e imposibil, dar de obicei apar bătăi de la fete, și crime laughing

| MrNuggets a răspuns (pentru 4evergentleman):

Serios ca m as muta

| 4evergentleman explică (pentru MrNuggets):

Ne adunam mai mulți de pe TPU și ieșim la combinat, ne luam bătaie la comun că sunt sigur că la bătaie o luați la sănătoasă laughing) asta e cu combinatul fete necunoscute nu știi cum apar băieții din neant cu parul laughing trebuie sa faci kickbox sa devii puțin mai dur e singura șansă sportuk de contact deși și armata ajuta mult iti luai bullyng dar până la urmă te schimbai. Eu nu sunt chiar așa de exagerat de cuminte eu de anxietate sunt așa cred dar nici rău nu sunt și răzbunător.
Faci kickbox 2 ani și să vezi ce te schimba sau karate ceva, sport de contact sa fie.

| Slv07 a răspuns (pentru MrNuggets):

Am cel mai bun exemplu la mine in neamuri, o verisoara pocaita a divortat de un baiat cuminte la locul lui, chipes, retine DIVORTAT, pentru un samsar jegos cu 3 clase laughing ca era bad boy

| 4evergentleman explică (pentru Slv07):

Ca de fiecare data am dreptate și sunt cool laughing dap, ar prefera unu de ăla in locul unuia liniștit chiar și incult, fetele astea merita unde le e locul la vitrina și bătute că tot ele se plâng de ei când pe cei cuminți ii baga in friendzone direct sau fac mișto de ei, după ce davde ciobani de ăștia cocalari tot ele se plâng că toți bărbații sunt porci! Astea chiar își merită soarta proaste rău.

| Slv07 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Cert e ca acum a ajuns singura si parasita de parintii care nici pana astazi nu s-au impacat cu prostia ei efectiv, avea tot ce iti puteai dorea baiatul ala, IT'ist, ii mergea mintea, prost nu era - iar acum se chinuie saraca sa traiasca de pe o zi pe alta, cine sa le mai inteleaga ma vere?

| 4evergentleman explică (pentru Slv07):

Te știu ca user indiferent cate conturi îți faci laughing
Da, își merită soarta, scuze că o spun dar băieți buni rar mai exista in ziua de azi și loiali care chiar iubesc cu patos. E la fel de deșteaptă cum eram eu când băgăm mii de lei la păcănele așa de deșteaptă este laughing

| MrNuggets a răspuns (pentru Slv07):

La pocăiți nu era interzis divorțul?

| 4evergentleman explică (pentru Slv07):

Sunt nebune, multe s-au născut nebune, e in codul lor genetic sa iubească cocalarii

| Slv07 a răspuns (pentru MrNuggets):

Nu stiu frate n-am idee, cred ca e permis si sexul in afara paturii in natura, doar la samsarii se face si pe capota masinii si sub ele laughing

| Slv07 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Nu imi mai aminti de pacanele ca iar sparg vreun periferic de prin casa, las-o asa

| Slv07 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Am jucat si eu din nimic am facut de un salariu, nu aveam contul verificat, pana i-am bagat la loc inapoi, daca esti atat de IMATUR incat sa nu realizezi CA NU AI NICIO SANSA la asa ceva si ca totul e CONTROLAT - ei stiu cand trebuie sa iti plateasca tie jocurile sa iti dea dependenta, stiu cum sa te agite, sa faca sa o iei razna, sfatul meu nu te mai uita la toti streamerii care JOACA PE BANII CAZINOURILOR ca iti faci mai mult rau - aia nu joaca pe banii lor, agata un prost ca tine sau ca mine sa isi faca conturi la casele pentru care se joaca fiind platiti lunar cu sume de 1000-2000 de euro! ai vazut butoiul ala jegos COLO si-a luat LAMBO pe banii lui BETANO

| 4evergentleman explică (pentru Slv07):

Ce ai făcut nene iar si fost suspendat! Ce e cu tine de tot îți pierzi cont dups cont și ești mereu nervos, agresiv verbal?

| Slv07 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Mda, ce sa mai zic de final sa va iau mortii in poola la toti, si iuliei sa ma slobozesc pe muia si neamul iei ca din pricipina ei mi-am luat avertisment si sa ii dea dmz un interlop din ala de o bate pana ii iese ciuperci din pzd sa ma c a c in mortii si ranitii ei TE-AM PUPAT

| ZokoZEW a răspuns:

Da, exista. Trebuie chiar tu sa te bagi in seamă cu fetele pe care le vezi mai cuminți.Iar faza cu aspectul, normal că orice fata se uită după aspectul băiatului, la felul cum se îmbraca, cum mirosi. Fetele sunt atrase de băieții care au un comportament mai adecvat ( alea pe care le vezi mai cuminți și se dă la cocalari, sunt niste curve...Scuza-ma de expresie dar chiar așa este).Și crede-mă, nu trebuie sa te grăbești să îți găsești jumătatea, o vei găsi la un moment dat, trebuie sa ai doar încredere în tine și să știi cum să te comporți cu o fata. Funda te rog

| AlPac a răspuns:

Desi sunt barbat, pot sa spun ca da. Nu e usor sa gasesti dar da, exista. Vad la prietenii mei si-ti spun ca da. Nu inceta sa cauti, asta voi face si eu. E da. Exista. Cat despre anxietate si alte probleme conexe, incearca sa le tii sub control. E plina lumea de asa ceva doar ca, unii recunosc si procedeaza in consecinta, altii, nu. Pe socotela lor. A spune in ziua de azi ca n-ai unele probleme e chiar hilar, ca sa nu spun ca multi mint de-a dreptul. Cauta fata cu o oarecare anxietate si o vei gasi. Nu e vreo boala extra daca ii dai toata atentia cuvenita. In lume, aia cu tupeu iau fata, in general, dar nu mereu. Gandeste-te cate lucruri super sunt inventate pentru noi, astea au fost facute de oameni educati, cu bun simt, raspundere, experienta, pasiune. Asa stau lucrurile, ceea ce vedem noi e, in fapt, o imagine distorsionata a lumii de langa noi, in care pierdem din vedere valoarea, ca si cum ar creste pe toate drumurile. Fals. Doar ca falsul e la moda. Atentie mare, zic eu. Parerea mea...