| anonim_4396 a întrebat:

Mai merita sa te gândești la o fata care are deja iubit?
Acum câțiva ani ii plăcea de mine, eu o știam doar din vedere, dar eu nu am avut curaj sa o întreb, ce-i drept ma cam oftic si acum ca nu am reușit.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

"Tot ce e pierdut, e pierdut definitiv cand e vorba de timp. Dar tot la fel se intampla si cu iubirile ratate. Si atunci, oare mai are vreo importanta sa-ti amintesti de ceva sau cineva pe care n-o s-l mai ai niciodata?" Uiti totul si o iei de la inceput, invatand din greselile facute in trecut. Sanatate!

5 răspunsuri:
| Ely1234567 a răspuns:

Nu nu se mai merită doar dacă încă mai simte ceva pentru tine

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă o respecți, îi respecți și relația, deci nu. Ce a fost acum câțiva ani nu mai contează, nu mai trăi în trecut.

| Violleta2022 a răspuns:

Si ce sens are sa iti blochezi mintea de atatia ani, pe o relatie care nu s-a intamplat niciodata, din vina ta?
Incearca sa-ti traiesti PREZENTUL si sa-ti faci planuri optimiste de viitor, ca doar acestea pot fii schimbate!

| Andreeush a răspuns:

Dacă iubit îți pierzi timpul.

| antimulte a răspuns:

Nu merita, trecutul e trecut, si ii zice asa pentru ca a trecut. Nu mai ai ce schimba.