| gălbenea a întrebat:

Mai simti dragostea la fel de intens dupa ce ai iubit sincer deja si ai avut inima franta? Eu cred ca mi-ar fi greu sa iubesc la fel de mult ca in prima dragoste, insa as vrea sa stiu parerea cuiva care a trecut prin asta.

Răspuns Câştigător
| Mandreiv a răspuns:

Iubirea poate sa fie cea din copilarie sau adolescenta si poate sa fie si iubirea matura in care sa te gandesti la familie si copii. Ideal ar fi ca una sa fie continuata de cealaltă dar nu tot timpul se intampla asta. Exista viata dupa ce ai inima franta iar faptul ca am trecut prin asta si sunt bine sanatos(eu asa cred si ma simt) poate sa fie o dovada. Singura problema este sa dai o sansa iubirii si vietii, ambele pot fi din nou frumoase.

6 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Nu cred ca o mai simti la fel pentru ca atunci era naivitatea varstei/primei iubiri, dar asta nu inseamna ca nu pot trai ceva diferit, chiar mai frumos.

| Adry05 a răspuns:

Da

| RobertMoon a răspuns:

Sunt de aceeași părere cu tine, am trecut prin aceeași situație, am iubit mult de tot, as fi făcut orice pentru respectiva, dar degeaba am sfârșit cu inima frântă și nu as putea iubi pe alta la fel de mult chiar daca eu am fost victima.

| Necunoscut112 a răspuns:

Cu siguranţă, da. Eu am iubit din ce in ce mai profund, o dată cu trecerea timpului. Fiecare iubire e specială şi frumoasă în felul ei, dar iubirea aia cea mai mare de cele mai multe ori prima.

| gălbenea explică:

Ei na. Sa faci rost de pl e foarte usor, eu vorbeam de ceva mai mare de atat.

| RAY a răspuns (pentru gălbenea):

Numai crezi in iubire, cel putin eu asa am patit