| anonim_4396 a întrebat:

Mai sunt fete cărora le-a întârziat menstruația?

La mine e deja a 4-a zi in care îmi întârzie, fara simptome. Mi-am făcut 3 teste de sarcina și toate au ieșit negativ.

Ultimul contact sexual a fost in urma cu o săptămâna, neprotejat.

Nu mi s-a mai întâmplat pana acum sa îmi inarzie, și nu știu dacă este ceva normal

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Testele de sarcina pe care le-ai facut sunt toate inutile, fiindca le-ai facut mult prea devreme, ca sa-ti arate realitatea.

Un test corect de sarcian se face dupa 7-10 zile de la intarziere.

Daca ai ciclul de tip neregulat si nu esti sigura, testul il faci DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| Crackman a răspuns:

Am avut neplacerea sa stau dupa menstruatia prietenei 15 zile...

| Ely1234567 a răspuns:

Dacă ai un ciclu menstrual neregulat atunci da îți întârzie poate chiar și mai mult

| Sarah35277 a răspuns:

E normal sa intarzie. Menstruatia de obicei este neregulata, asa mi s-a intamplat si mie, mi-a intarziat 1 saptamana dar dupa a venit si n am avut nicio problema.