| BunaaHaiPa a întrebat:

Maine am preselectia pentru balul bobocilor. Si imi trebuie un discurs cu defecte, calitati, hobby. uri si de ce ar trebui sa castig eu.Ma puteti ajuta?:-s [scuzati categoria!]:*

Răspuns Câştigător
| CristinaElena96 a răspuns:

Fiecare persoana are calitati si defecte, unele mai mult sau mai putin vizibile.Important este sa nu evidentiem defectele prin activitatile noastre sau prin felul nostru de a fi.Cat despre calitati, pot spune ca fiecare persoana este speciala cu calitatile pe care le are si ar trebui sa si le contureze pentru a fi mult mai apreciat/a fata de celelalte persoane.Consider ca fiecare persoana poate fii citita exact ca o carte deschisa,prin hobby-urile fiecaruia dintre noi.Un hobby nu inseamna o obligatie, ci un lucru care il faci din placere, un lucru care iti place extrem de mult.Din punctul meu de vedere frumusetea nu se refera doar la frumusetea exterioara ci si la cea interioara.De ce ar trebui sa castig eu? Pentru ca imi doresc, iar obstacolele ce-mpiedica dornita, devin elanuri ce te-mping spre implinire.Acum cand ghemul de ata al anilor de liceu isi intinde incet atele sper sa traiesc si eu bucuria de a castiga. Vreau sa va multumesc ca m-ati ascultat si va urez mult succes tuturor! iti doresc multa bafta drafa mea si sper sa castigi >big grin

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

BunaaHaiPa

| Nobodyknowseverithing a răspuns:

In primul rand sa incepem cu defectele, eu nu cred ca exista oameni fara defecte, toti avem cate un defect, trebuie doar sa il descoperim si sa incercam sa il corectam acum categoria opusa...calitatile, fiecare persoana are cate o calitate, calitatile le avem din nastere trebuie sa le descoperim si sa le dezvoltam pe parcurs, sa le folosim pentru noi si pentru ceilalti. hobby-urile sunt acele lucruri care ne fac sa fim competitivi cu noi insune care ne fac sa incepem un lucru care ne place, o pasiune de exemplu si sa il continuam pana ajunge la perfectie, hobby-urile sunt acele lucruri pe care le facem cu placere, care ne relaxeaza si ne fac sa ne simtim in largul nostru, care ne fac sa ne simtim cei mai buni. Nu cred ca sunt in masura sa va spun eu de ce ar trebui sa castig balul dar cred ca v-am aratat acest lucru si cred ca sunt in masura sa va arat ca merit. va multumesc. BAFTA SPER SA IL CASTIGI