| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea distruge neuronii?

8 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Daca ai pus intrebarea asta, inseamna ca te masturbezi prea mult

| RoCkKiD a răspuns:

Nu distruge nimic, poate dacă după ce te masturbezi injectezi rezultatul în cutia craniană..altfel nu prea are cum să distrugă nimic. Lasă tutunul și alcoolul și neuronii tăi vor fi în regulă.

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta.

| Seba2013 a răspuns:

Da, din cauza adrenalinei, si a cortisolului.

Atunci cand se recomanda masturbarea, ei spun ca scapi de stres.
Acesta adrenalina cade la orgasm, si de aceea recomanda satisfacerea, pentru ca adrenalina urcata, causeaza boli.

Atunci cand le spui ca masturbearea, activeaza adrenalina exact ca stresul, ei spun ca in cazul acesta adrenalina este sanatoasa.

Dar cand ii intrebi, de ce recomanda masturbarea, ei spun ca aceasta adrenalina nu mai este nesanatoasa.

Se contrazic si asta insemna ca nu indeplinesc criteriul, realitatii.

Deci masturbarea nistruge neuronii, tocmai de aceea daca studiezi, despre raspunsul sexual, vei auzi de faza de tensiune sexuala.

| TheImpaler a răspuns:

Daaaa....pe toti! laughing

| Brainyyuck a răspuns:

Daca dai la scurta de 5-6 ori pe zi da

| E7eRgY a răspuns:

Neuronii oricum mor cu timpul, in fiecare zi iti mor cativa.
Practicand asta cantitatatea neuronilor care vor muri va fi mai mare mare, dar nu exagerat.
Tigarile, bautura, drogurile iti distrug si ele neuronii intr-un procent foarte mare.