| RAY a întrebat:

Maturizarea inseamna credinta oarba in cineva?

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Depinde de persoana de lângă tine.Să ai încredere oarbă în cineva ai nevoie de timp.Şi de nişte dovezi solide.Mai rar găseşti pe cineva care să demonstreze că nu pune vorbele în joc.Dar procesul de maturizare presupune şi încrederea în propria persoană. Dacă ai încredere în tine, dar şi în persoana de lângă tine, eşti mai câştigat.În caz că persoana respectivă te dezamăgeşte şi nu îşi respectă promisiunile, să îți rămână încrederea în tine, astfel încât să poți trece peste şi să mergi mai departe.

19 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Starea de MATURITATE inseamna de fapt RESPONSABILITATE. Dar asta nu inseamna ca daca mai si gresesti (dar nu de multe ori) nu mai esti matur. Orice persoana este matura atunci cand este capabila sa ia corect deciziile si sa fie dispus sa isi asume responsabilitatea ori de cate ori a gresit. O persoana matura este acea persoana care a ajuns la o deplina dezvoltare fizica, psihica si intelectuala. Adica o persoana "coapta" care stie cand sa vorbeasca, ce sa vorbeasca si cand sa taca, care stie ce este bine pentru persoana sa.

| RAY explică (pentru corbulalbrosu):

Eu vorbeam despre incredere in altcineva

| Plato a răspuns:

Am senzatia ca iei termeni random si intrebi, gen "iepurii inseamna fuziune nucleara?"

Pe asta de unde ai scos-o?

| RAY explică (pentru Plato):

De pe TPU desigur

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

laughing)))))) Buna rau asta

| Crackman a răspuns:

Credinta este un joc riscant.
Maturitatatea este sa fii fericit cu tine in primul rand, apoi daca gasesti pe cineva cu care sa iti usurezi viata este mai bine.
Maturitatea este momentul in care te detasezi de lume faci ce crezi ca este bine pentru tine fara a peturba pe altul. Si iti invingi teama

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu cred.

| RAY explică (pentru ForeverAlone97):

Cica cei care nu cred in femei sunt imaturi

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Maturizarea nu la asta se referă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cam da, maturizarea inseamna sa ai incredere in tine.
Atunci nu se mai pune problema sa ai incredere in cineva, daca nu ai incredere in tine si in persoana ca te crede destul de bun, cine crezi ca va sta cu tine?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Man credinta in altcineva nu in tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si in altcineva.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu ai incredere in femei, ia auzi nu credeam ca voi citi asa ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu man ce voiam sa spun e ca "lipsa de incredere" si indoielile intr-o relatie, e o trasatura feminina. Slaba.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Desi ma faci femeie, rautate infinita laughing eu numai cred din cauza trecutului, cata incredere ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pai da, esti o fumela toatã ziuua, auzi la ea din cauza trecutului. Dar cine te-a rãnit asa grav, dragutã? Conteaza doar viitorul.
Imi pun incredere doar in Dzeu.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dumnezeu nu te poate dezamagi niciodata nu?

| Treachery a răspuns:

De ce toti ati uitat ce inseamna maturizarea?