| Mkeynes a întrebat:

Menstruatie lipsa 6 luni.
Poate fi chist ovarian? Si daca este poate crea probleme cu infertilitatea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de o dereglare grava/severa a intregii activitati hormonale, care se poate datora functionarii defectuase a una sau a mai multeglande endocrine : tiroida, hipofiza, folicul ovarian, suprarenale, etc. Este recomandat ca prima data sa fii consultata d.p.d.v. endocrin intr-o clinica de endocrinologie si pe urma cu diagnosticul si rezultatele analizelor endocrine sa teprezinti la consultatia ginecologica. Multa sanatate!