| schwermut a întrebat:

Merita sa mori pentru iubire? Eu nu stiu cum e sa iubesti insa as vrea sa iubesc. Ma gandeam cum e sa iubesti.
Se merita sa te sinucizi daca nu iubesti si nu esti iubit?

Răspuns Câştigător
| colorsfive a răspuns:

Chiar daca iubesti pe cineva sa stii ca nu e sfarsit de lume, dragostea nu dureaza o eternitatewinking si daca ar fi asa sansele sunt minime, nu se merita sa-ti iei viata sau sa te tai pe maine sa te ineci in alcool sau altele, parerea mea, si stai linistita ca o sa apara un baiat si pentru tine mai devreme sau mai tarziu :*

13 răspunsuri:
| b3bitsa a răspuns:

Iubirea e ceva de nedescris, evident daca iubesti cu adevarat. Parerea mea este ca se poate trece si peste, dar cand e vorba de o poveste de dragoste adevarata merita sa mori pentru ea!

| Ciresyk a răspuns:

Categoric NU!

| vRaz a răspuns:

Viata ta e mai pretioasa ca orice in lumea asta! O iubire poate disparea, alta vine in locul ei... in schimb, daca iti iei viata, nimeni nu iti da alta! Una ai, pretuieste-o, traieste-o asa cum trebuie!

| clautzu13 a răspuns:

Nu meritawinking Viata este un cadou nepretuit de la Dumnezeu nu merita sa iti dai viata pentru nimeni.(ma rog pentru parinti frate etc ) poate. depinde cat de mult ii iubesti si oricum pentru altii de ex: o relatie. nu se meritawinking te asigur. Poate o sa te gandesti cu cap la asa ceva si o sa iti dai si tu seama happy

| crackiswack a răspuns:

Daca esti in deplinatatea facultatilor mintale, o sa ti dai seama ca nu are nici un sens sa te omori pentru o persoana.Sunt destule fete sau baieti pe lumea asta de unde poti alege la nesfarsit.NU exista sa nu fi iubit... Exista doar sa fi paranoic ca nu te iubeste nimeni.

| Antonima19 a răspuns:

Da chiar merita, eu era`m sa fac asta. Cand iubesti il vezi numai pe ea sau pe el. Simti ca e totul inima iti prea tot corpul numai esti cum ai fost. Esti nebun dupa ea sau el. Dar cand suferi... Sufletul tau ti se transforma intru maracine ...Nu mai poti! E foarte rau sa iubesti cu adevarat. Daca iubesti nu esti iubit da, merita dar daca nu iubesti pe nimeni atunci nu. Fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| Dnca a răspuns:

Nu si nu.Nu merita sa te sinucizi pentru iubire.Ea vine si pleaca orice ar fi.Si ca sa stii iubirea e atunci cand simti ca zbori in bratele cuiva.Atunci cand saruti pe cineva simti din nou acei fluturi in stomac. Sper ca te-am ajutat:*

| mgtow a răspuns:

Exista multe tipuri de iubiri dar una ramane in inima noastra si poate sa fie pentru orice credem noi ca e apropiat de exemplu eu iubesc soferia si nimeni nu mi-o va fura. Si nu mor deoarece voi trai conducand cat ma tin puterile ca sofer profesionist. Dumnezeu ne ia viata la momentul precis.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu merita sa te sinucizi pentru nimeni si nimic.
Dumnezeu ne-a facut si doar el are dreptul sa ia viata cuiva!

| Rebecca009 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Dumnezeu ne-a facut cam prostalai...

| PpCuId a răspuns:

E prea scumpa viata!

| Jesss a răspuns:

Te cam plictisesti, nu? laughing)