| schwermut a întrebat:

Merita sa mori pentru iubire? Eu nu stiu cum e sa iubesti insa as vrea sa iubesc. Ma gandeam cum e sa iubesti.
Se merita sa te sinucizi daca nu iubesti si nu esti iubit?

Răspuns Câştigător
| colorsfive a răspuns:

Chiar daca iubesti pe cineva sa stii ca nu e sfarsit de lume, dragostea nu dureaza o eternitatewinking si daca ar fi asa sansele sunt minime, nu se merita sa-ti iei viata sau sa te tai pe maine sa te ineci in alcool sau altele, parerea mea, si stai linistita ca o sa apara un baiat si pentru tine mai devreme sau mai tarziu :*

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista multe tipuri de iubiri dar una ramane in inima noastra si poate sa fie pentru orice credem noi ca e apropiat de exemplu eu iubesc soferia si nimeni nu mi-o va fura. Si nu mor deoarece voi trai conducand cat ma tin puterile ca sofer profesionist. Dumnezeu ne ia viata la momentul precis.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu merita sa te sinucizi pentru nimeni si nimic.
Dumnezeu ne-a facut si doar el are dreptul sa ia viata cuiva!

| Rebecca009 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Dumnezeu ne-a facut cam prostalai...

| b3bitsa a răspuns:

Iubirea e ceva de nedescris, evident daca iubesti cu adevarat. Parerea mea este ca se poate trece si peste, dar cand e vorba de o poveste de dragoste adevarata merita sa mori pentru ea!

| Jesss a răspuns:

Te cam plictisesti, nu? laughing)

| crackiswack a răspuns:

Daca esti in deplinatatea facultatilor mintale, o sa ti dai seama ca nu are nici un sens sa te omori pentru o persoana.Sunt destule fete sau baieti pe lumea asta de unde poti alege la nesfarsit.NU exista sa nu fi iubit... Exista doar sa fi paranoic ca nu te iubeste nimeni.

Răspuns utilizator avertizat
| vRaz a răspuns:

Viata ta e mai pretioasa ca orice in lumea asta! O iubire poate disparea, alta vine in locul ei... in schimb, daca iti iei viata, nimeni nu iti da alta! Una ai, pretuieste-o, traieste-o asa cum trebuie!

| Antonima19 a răspuns:

Da chiar merita, eu era`m sa fac asta. Cand iubesti il vezi numai pe ea sau pe el. Simti ca e totul inima iti prea tot corpul numai esti cum ai fost. Esti nebun dupa ea sau el. Dar cand suferi... Sufletul tau ti se transforma intru maracine ...Nu mai poti! E foarte rau sa iubesti cu adevarat. Daca iubesti nu esti iubit da, merita dar daca nu iubesti pe nimeni atunci nu. Fundita?

| Ciresyk a răspuns:

Categoric NU!

| PpCuId a răspuns:

E prea scumpa viata!

| Dnca a răspuns:

Nu si nu.Nu merita sa te sinucizi pentru iubire.Ea vine si pleaca orice ar fi.Si ca sa stii iubirea e atunci cand simti ca zbori in bratele cuiva.Atunci cand saruti pe cineva simti din nou acei fluturi in stomac. Sper ca te-am ajutat:*

| clautzu13 a răspuns:

Nu meritawinking Viata este un cadou nepretuit de la Dumnezeu nu merita sa iti dai viata pentru nimeni.(ma rog pentru parinti frate etc ) poate. depinde cat de mult ii iubesti si oricum pentru altii de ex: o relatie. nu se meritawinking te asigur. Poate o sa te gandesti cu cap la asa ceva si o sa iti dai si tu seama happy