| Gabi87_2917 a întrebat:

Mi-a pus mama televizor prin cablu si am vazut la stiri un subiect ceva de genul:
"Doi barbati de etnie rroma, au violat-o pe sora lor, Facultatea"
Nu prea fac legatura, oare la ce s-au referit?

10 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Se referea la faptul că sora lot se nume Facultatea. Persoanele de etnie rromă au nume mai ciudăţele, în general.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Facultatea, Scânteia, Aprobarea sunt numele fetelor tiganilor.
Pe undeva prin vrance aetse unul Mihai Eminescu (Mihai nume si Eminescu prenume)

Răspuns utilizator avertizat
| Ionica9119 a răspuns:

Asa cum poate multi stiu, cei de etnie rroma obisnuiesc sa puna tot felul de nume copiilor lor: Armando, Juan Leonidas Laconte, Mercedes(a) etc. (asta e nimic in comparatie cu mitul care circula despre chinezi: pun numele copiilor in functie de sunetele pe care le scoate o farfurie sparta straight face)

| Nocturne0 a răspuns:

Bai gabi, ca u oricum esti mistocar
subiectu nu era ca au violat-o, subiectu era numele la aia, Facultatea.
adica eu deja m-am obisnuit sa aud de "mercedese" "facultatea" "faclia" "ciorba" "ciolan" "gutza " si multe alte nume populare printre minoritatile de etnie rroma (tzigani)...
si cu ce eu pedepsit? cu nimic ca doar ei "are" castele multe si banii e "mult" cu care sa dea spaga. (sper ca ai inteles ironiile )

| Giovanna a răspuns:

Ca pe sora lor o cheama Facultatea? rolling on the floor ce nume au si astia

| sdasfgasgaads a răspuns:

Hmm troll? dar nu stiu.intrebarile pe care le pui gabi is amuzane dar.nu cred ca li se va intampla ceva totusi tipa era facultate?

| iJustHaveFun a răspuns:

Pai violat = adica au facut sex cu ea fara ca ea sa vrea; adica au obligatto; rrom=rrom; Faclutatea = cred ca numele surorii laughing; deci cam asa : doi rromi au facut sex cu sora lor fara a aceasta sa vrea. Numele ei era si poate mai este Facultatea laughing))))

| Inovation31 a răspuns:

Adica au facut "dragoste" cu sora lor adica au facut sex fie ca ea a vrut fie ca nu dar violata se intelege ca au facut sex si ea nu a vrut au fortat`o

| sorana_7168 a răspuns:

Asa o cheama pe sora lor, "facultatea"

laughing)