| alx12366 a întrebat:

Salut TPU,eu sunt roman dar sunt împreuna cu o fata de etnie rroma,ne iubim foarte mult,dar am înțeles ca dacă stai cu o fata de etnie rroma(tu fiind roman) nu ai voie sau ceva de genul,va rog eu mult, ajutați-ma

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Tu nu ai nimic impotriva, ea este de acord sa va iubiti. Traiti-va viata si vedeti impreuna unde va duce aceasta! Lasa grijile astea inexistente. Daca va deranjeaza cineva, exista autoritati.

| alx12366 explică (pentru Donsavas):

Tatăl meu este jandarm, nu de bătaie sau altceva îmi fac probleme

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te prinde familia ei s ar putea sa o cam patesti, aia sunt niste salbateci.

| sofisis a răspuns:

Cine zice ca nu ai voie? Daca ea te accepta si daca parintii ei te plac...care e problema?

| alx12366 explică (pentru sofisis):

Am înțeles ca parintii ei te bat pana te omoară și ei ii taie urechea dacă ea sta cu un roman

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ai voie atata timp cat fata e de acord nu se intampla nimic, maxim o bataie de la rudele ei poti manca.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Singura problema ar fi daca parintii ei sau parintii tai nu sunt de acord cu aceasta relatie.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Cine a zis că nu ai voie? Cine poate să se împotrivească dragostei? În plus, exista poliție.