| BomBonela a întrebat:

Neata! spuneti-mi si mie niste sfaturi pentru un sarut french, pentru ca cind ma sarut cu prietenul meu simt ca nu e totul ok, ori ca eu nu fac ceva bine ori ca el nu stiu, AJUTATI-MA PLEASE, FUNDA!

2 răspunsuri:
| Claudia_9063 a răspuns:

Lasa-te dusa de val si vei vedea ca totul va iesi bine. Eu una sincer asa fac. Succes si tie!

| Youx a răspuns:

Uite iti spun unii din pasii pe care trebuie sa ii urmezi:
-Inaintea inceperii sarutului Priveste-l atent in ochi, spune`i ceva dragastos si prinde-l de gat delicat cu ambele maini
-Cand va apropiati saruta-i intai buza superioara.Nu trebuie sa ie joaca prea in serios.Chicoteste in timp ce i-o saruti delicat, dupa care poti incerca si o muscatura usoara.
-Va apropiati buzele, va acordati cativa pupici.[Nu va dura mult pana cand ii vei simtii limba pe buzele tale incercand sa-ti patrunda usor in gura
-Deschide gura pentru a permite limbilor voastre sa se intalneasca
-In timpul sarutului te mai poti desprinde din cand in cand de gura iubitului pentru a-ti ingadui tie cat si lui cateva pauze de respiro
-Reluati sarutul

Cum trebuie sa se miste libile voastre:
- Limbile voastre trebuie sa descrie cercuri. Intai limba lui trebuie sa fie sub a ta, dupa care a ta sub a lui. Pentru variatie poti alterna viteza cu care faci cerculete cu limba.
-Cu cat fetele voastre sunt mai apropiate, cu atat trebuie sa deschideti gura mai mult facand si sarutul mai intens.

Sper ca ti-am fost de ajutor:*:*funda>big grin