| RAY a întrebat:

Niciodată nu am înțeles cum banii cauzează iubirea unei femei fata de un bărbat? De ce trebuie sa ai totul iar ea îți oferă doar vaginul ei? Că in rest doar minciuni și trădare îți oferă

11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Pot sa intreb cate partenere ai avut pana acum de gandesti asa negativ?

| Hyperion7 a răspuns:

Nu știu dacă am mai răspuns la întrebarea asta,nu pot vedea toate răspunsurilehee hee
Cert e un lucru,daca tu crezi că pământul e triunghiular,atunci vei crede cu tărie că aceasta este forma pământului așa și cu femeile,daca tu crezi că toate femeile sunt pe interes,cam asta e explicația,ai o percepție greșită asupra femeilor din viața ta.
O femeie nu îți oferă doar vaginul ei, contrar a ceea ce crezi,îți oferă iubire,sprijin,un cămin,cămin,nu casă! Îți oferă liniște,îți oferă copii, te susține moral când e nevoie.
Problema e că nu toate femeile sunt așa, ce e drept, dar acum pe bune, la o anumită vârstă ar trebui sa știi ce să alegi.Hai că ăștia de-al de mine nu prea au de unde ști, nu au prea trecut prin viața, dar de la 30+ ar trebui sa vezi altfel lucrurile, zic eu.
Acum na.

| Lupică27 a răspuns:

Ba, intr-un fel ai dreptate dar nu sti cum sa formulezi si sa pui problema

| RAY explică (pentru Lupică27):

Singurul lucru este atractia fizica care causeaza iubirea

| Lupică27 a răspuns (pentru RAY):

Pai mai devreme ai zis ca banii

| Robert2526 a răspuns:

Ai o idee foarte gresita despre relatii laughing)

| RAY explică (pentru Robert2526):

Te pomeni că ești vagabond de canal și gigolo printre canale )))

| Robert2526 a răspuns (pentru RAY):

Acum mi-ai aratat si de ce nu ai succes in relatia cu femeile, comportamentul tau este vinovat din cate se pare. Ai pareri preconcepute, idei fixe, comunici deficitar, crezi ca ai intotdeauna dreptate si jignesti happy

Cred ca si daca ai avea bani, tot n-ai avea pe nimeni?

| RAY explică (pentru Robert2526):

E nu,singurul Dumnezeu pe planeta asta e banul,cu banul îl ai și pe Dumnezeu,uite Becali e pictat in biserica că sfânt,fără banii nu ai nimic,nici apa sa bei, eu doar am întrebat de ce iubirea e cauzata de banii care ii ai, nu de preconcepții, pe cine am jignit eu? Sunt singurul din Romania care da dreptate unui om care poate dovedi, nu afirma minciuni, contează să ai banii și dacă ești Intr o relație

| Robert2526 a răspuns (pentru RAY):

Faci o confuzie uriasa atunci. E normal sa fie nevoie de bani, poate sistemul asta cu bani nu e perfect dar e cel mai bun pentru moment.( daca ai o alta idee despre cum ar putea functioa societatea fara bani, te asigur ca o sa iti castigi celebritatea)

Banii sunt importanti dar nu depinde iubirea de bani, in niciun caz. Daca nu ai observat, femeile muncesc si ele cot la cot cu barbatii (incep sa munceasca chiar si in domenii altadata exclusiv ale barbatilor).

iubirea nu e conditionata de bani, nu in cazul oamenilor normali dar dupa o varsta e normal sa nu se uite o femeie la tine daca castigi salar minim si o arzi pe TPU in loc sa pui mana la munca.

in alta ordine de idei, omul este un animal iar reprezentantii speciei cauta sa se cupleze cu ce se gaseste mai bun. E normal sa fie asa. Fie ca e vorba de bani, frumusete sau ce mai vrei tu.

Daca e un barbat si lenes si urat si fara bani si misogin si cu alte x probleme. si care nici nu incearca sa rezolve problemele si doar se plange...de ce ar sta o femeie cu el? Hai sa ne uitam mai mult la noi si sa nu mai judecam femeile ca nu ai dreptate.