| shtephie a întrebat:

Ce citate/ versuri de dragoste, prietenie, viata mai stiti?
funda pentru cele mai frumoasehappy

3 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

*Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor.
*Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu…. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva.
*Iubeste cu adevarat cel ce tremura cand isi marturiseste dragostea.
*Doar pentru că cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeste cu toată fiinţa sa.
*Dragostea e ca o stafie. Multi vorbesc despre ea dar putini o vad intr-adevar.
*In fiecare zi zambetul tau devine Luceafarul meu.
Ma uit la tine si atunci sentimentele mele incep sa straluceasca.
*

| MEMO a răspuns:

- In razele de soare, eu stau si te privesc, esti diamantul care ma face sa iubesc, iar in lumina calda, cu tine ma topesc, as vrea ca niciodata sa nu ma mai trezesc.

- Cand te-am cunoscut, mi-a fost frica sa nu te plac. Cand te-am placut, mi-a fost frica sa nu te iubesc; iar acum cand te iubesc, mi-e teama sa nu te pierd...

- Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas... oare de ce?

| cineva_2560 a răspuns:

I love your smile, specially when i'm the reason behind it.