| Ambrus a întrebat:

Niste date despre Monica Belluci va rog. Scz de catogorie, funda!

Răspuns Câştigător
| Izz a răspuns:

Monica Bellucci s-a născut pe data de 30 1964(46 ani) septembrie în Città di Castello, Umbria, Italia, fiica Mariei Gustinelli, pictoriță, și a lui Luigi Bellucci, care deținea o companie de transporturi.Bellucci a început modelingul la 16 ani, când participa la Liceo classico. Inițial urmărea o carieră de avocat, Bellucci practicând modelingul pentru a-și plăti cheltuielile de școlarizare la Universitatea din Perugia, dar stilul ei de viață i-a distras atenția de la învățat. Ea vorbește italiană, franceză și engleză fluent, spaniolă semi-fluent, vorbind în toate aceste limbi în filmele în care a jucat, dar și în aramaică pentru filmul Patimile lui Hristos în care a jucat rolul Mariei Magdalena. Monica Bellucci este căsătorită cu actorul francez Vincent Cassel și au împreună o fată.