| anonim_4396 a întrebat:

Niste sfaturi pentru a scapa de cosuri in cel mai natural mod, fara produse farmateutice? big grin

4 răspunsuri:
| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Faza cu urina stiam si eu ca cica e sarata si le distruge, ceva de genu, sau pune feliute de lamai pe fata si stai cu ele ceva timp

| nicolle_9877 a răspuns:

Ti-as da niste sfaturi pe care le-am auzit si eu de la un doctor, sa nu razi de mine... spala-te in fiecare dimineata cu prima urina, cam scarbos dar daca iti doresti sa scapi de cosuri te risti... daca nu iti place sa le storci, mie nu imi apar ca de mica imi placea sa le storc celor din fam mea

| alexu_1758 a răspuns:

Deci, iei o legatura de patrunjel, il tai marunt si il puni intr-o cana, peste torni apa clocotita si il lasi acoperit doua ore. Dupa aceea storci patrunjelul si cu ajuotrul unui tampon umeziti fata cu solutia formata in cana.

Asa am auzi de la un medic!
sper ca ti-am fost de ajutor

| maryeta a răspuns:

Eu pun pasta de dintii si se usuka cosurile ...si apoi cad singurehee hee...