| anonim_4396 a întrebat:

Nu am mai avut menstruatie de o luna...am facut un test de sarcina si mi a esit negativ... dar eu cred ca sunt insarcinata pentru ca am sintome(dureri de cap, scurgeri vaginale, stari d voma, somnolenta). oare sunt?

Răspuns Câştigător
| rebeka_3345 a răspuns:

Du-te repede la ginecolog poate ca nu esti insarcinata dar poti avea si alte complicati...nu sta asa

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In sarcina n-ai scurgeri vaginale. Mai degraba ai o infectie. Repeta testul de sarcina din urina de dimineata si du-te repede la ginecolog.

| psiholoaga a răspuns:

Mai fa un test si vezi ce rezultat are. Oricare ar fi rezultatul, mergi la ginecolog.

| otypa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic...nu mai astepta sa ti se agraveze... dupa aia o sa-ti fie rau...mergi la medic chiar daca iti este rusine, mergi pentru-ca o fac i spre binele tau...

| lilia_2632 a răspuns:

Nu eşti însărcinată, tu doar ţi-ai insuflat psihologic acest lucru.Aceste simptome pot apărea în diverse situaţii luînd în considerare că e primăvară şi organismul este slăbit.Ai senyaţia că eşti însărcinată de frică sau debucurie dacă îti doreşti acest bebe.Mai aşteaptă, nu intra în panică, uneori ciclul întîrzie alteori este de două ori pe lună. Consultă specialistul, nu crede testelor, eu eram însărcinată dar testul a ieşit negativ, numai cred în ele!

| oana16 a răspuns:

Repeta testul si vezi
ai facut sex neprotejat? daca Da e posibil! depinde perioada in care ai facut
Eu nuprea cred ca esti pentru ca a iesit negativ! totusi repeta testul! si protejeaza-te
pa pa! ai grija de tine

| onlyme_3202 a răspuns:

Posibil. dar si mie mi s-a intamplat. mi-a intarziat o luna, am facut 10 teste (negative) si eu tot ma simteam "insarcinata"laughing. cred ca testele "nu prea mint" de obicei, dar pentru mai multa siguranta mergi la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Testele sunt foarte bune, dar totusi repeta-l pentru linistea ta. e posibil sa iti fie atat de frica de o sarcina, incat simti anumite lucruri care te fac sa crezi ca esti insarcinata.ai aceasta teama si chiar ti se pare ca ai si simptome, eu personal am auzit de astfel de cazuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu