| RAY a întrebat:

Nu considerati ca increderea, fidelitatea sunt baza unei relatii?
daca nu ai incredere in ea cum sa incepi o relatie cu ea?

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Baza unei relații pornește de la nevoie și se termină la disperare. Încrederea, fidelitatea pot deveni irelevante. Poți începe o relație pentru că iubire. Lucru care poate fi de ajuns pentru o lipsă de scop, o lipsă de spațiu și timp, o lipsă de existență perceptibilă.

| Freya1 a răspuns:

Fidelitatea sigur e dar increderea se castiga in timp. Dupa ce cunosti persoana, vezi cum se comporta, ce insemni tu pentru ea, ce personalitate are atunci poti sa ai incredere.
Nu poti pur si simplu sa te indragostesti si sa bagi mana in foc.Eu sunt genul de persoana mai sceptica si poate mai paranoica dar nu am incredere nici in mine (bine asta nu inseamna ca terorizez omu dar suptil verific uneori daca totul este in regula si ma astept la orce).

| HazelEyes77 a răspuns:

La primele intalniri n ai cum sa ti dai seama de lucrul asta.Stii doar c o placi, ca te atrage ca te ai indragostit. Nu ti bati capul cu analiza in amanunt vrei doar sa fii in preajma ei, s o saruti etc. Dupa un timp, cand ajungi s o cunosti mai bine iti dai seama daca e fidela si poti sa ai incredere in ea. Atunci poti sa cantaresti situatia daca iti doresti sau nu o relatie serioasa cu persoana respectiva. Daca tii s au aprins calcaiele prea tare nu prea mai vezi nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles,sunt esentiale intr-o relatie.

| Yon1470 a răspuns:

Trebuie sa-i demonstrezi unei persoane ca ai aceste calitati, nu doar din vorbe sau mergem pe incredere.

| Supicadepui a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi comunicarea.winking

| RAY explică (pentru Supicadepui):

Sper nu cum o avem noi doi pe TPU

| Ascension a răspuns:

Intelegere, respect si dragoste, astea sunt baza unei relatii.