| anonim_4396 a întrebat:

Nu imi mai suport prietenul. Este prea posesiv, ma atinge mereu imi interzice chestii, are foarte multe fantezii. Inainte nici nu vorbeam si acum asa dintr-o data ma si sperie. Nici nu stiu ce sa mai fac. Totusi il iubesc foarte mult. Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| cupcake02 a răspuns:

E greu de zis, pentru ca e clar ca nu va potriviti din moment ce te deranjeaza felul in care el se raporteaza la tine si la relatia voastra. Eu am impresia ca nu doriti deloc aceleasi lucruri unul de la altul si ca diferentele dintre voi nu ar putea fi rezolvate prea usor. Sfatul meu e sa incerci odata sa treci peste faptul ca te deranjeaza aceste lucruri, sa te prefaci ca iti plac si sa le iei ca atare. Cine stie, poate daca incerci sa treci peste anumite lucruri, te vei obisnui cu ele, ba poate chiar vei incepe sa intri in joc, sa comunici mult mai bine cu el. Nu spun sa faci tot ce zice si vrea el, in niciun caz nu ceda in totalitate. Insa daca tu spui ca il iubesti, ai putea incerca sa lasi un pic de la tine - azi un pic, maine inca un pic si tot asa pana cand vei observa ca nu mai esti asa nemultumita de relatia ta. Si normal, pe parcurs ii poti spune ca ai facut tot posibilul ca relatia voastra sa mearga bine, asa ca si el va trebui sa tina cont de ce vrei si ce nu vrei tu. Succes!

6 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Taie raul de la radacina, nu il lasa sa creasca! Nu e iubire, ci atasament ceea ce simti tu!

| FlorinDiablo a răspuns:

Daca e insuportabil paraseste-l n-are rost sa te chinui degeaba si sa irosesti orzul pe gastewinking

| rino90 a răspuns:

1. nu vorbiti. bat la pariu ca nu ai avut discutia ca te sufoca, dc, cum s-a ajuns la asta si cum sa o rezolvati
2. faza e ca el poate tine la tine la fel de mult ca tine doar ca o arata mai mult si nu iti mai permite tie sa te exprimi in ceea ce simti
3. o sa devena o chestiune de timp pana o sa explodezi e inevitabil in ritmul asta sa nu va despartiti. vb cu el
4. faza e ca in general problema e de la amandoi
5. ai rabdare la ce zice el si sa speram ca si el are rabdare la ce zici u
6. nu face niciodata chestia ca daca nu faci asta nici eu nu fac aia. si el trebuie sa fie constient de chestia asta! daca nu..., o sa ajungeti sa va impotriviti atat de mult din mandire ca n-o sa mai stiti din ce ati inceput si o sa se termine
7. ideea e sa vb despre asta

| Binevoitor a răspuns:

Ce iti interzice?
Inainte ce nu vorbeati? Cum te sperie?
Ce nu iti place cand te atinge?
Daca il iubesti de ce nu il lasi sa te atinga?
Daca iti interzice chesti, nu e bine.

| lolytagirl a răspuns:

Poi cred ca ar trebui sa te gandesti mai mult la ceea ce iti doresti tu. Daca d acum este asa oare cum va fi mai tarziu. Sincer eu una nu as suporta ca iubitul meu sa imi interzica sa fac unele chesti minore.Mai bine te-ai gandi la tine.Nu la el

| spek a răspuns:

Da. funda?