| nelly_4935 a întrebat:

Prietenul meu ma inseala cu o alta fata, timp de un an, spune ca face misto de ea, dar nu prea cred, nu stiu ce sa fac. Mereu imi spune ca ma iubeste si ea pentru el, nu inseamna nimic, dar nu prea cred. Nu mai suport, il iubesc mult, dar el nu prea intelege aceasta. Dati-mi va rog un sfat ce sa fac?

14 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Simplu, ii dai un mesaj scurt "Nu mai suntem impreuna", dupa care nu-i mai raspunzi la telefon, nu-i mai trimiti vorbe prin prieteni, efectiv uiti ca exista si eventual ai putea chiar sa iti gasesti pe altcineva sau in orice caz sa iesi cu baieti, chiar daca-s amici. O sa-l ranesti in orgoliul de mascul garantat happy si pana la urma ce poate fi mai bun in situatia data? sa-l primesti inapoi nu mai are sens, nu merita. doar daca urca muntele Athos in genunchi si in talpile goale laughing

| Ixchel a răspuns:

Dacă nu însemna nimic pentru el să fi sigură că acum numai era cu ea.
Dacă eşti sigură că cei 2 au o relaţie ar fi cazul să "iei problema în mâinile tale", ceea ce vreau să spun e că ar fi cazul ca voi 2 să vă despărţiţi.
Îl iubeşti, ai face orice pentru el, nu vrei să renunţi la el.Sentimentele tale le-am înţeles.Nu asta e problema, intrebarea.
Intrebarea e: el te iubeşte? În adâncul tău şti răspunsul şi când o să fi conştientă de el o să iţi dai singură sfatul cel mai bun.

| julieta a răspuns:

Isi bate joc de am2, sincer daca te iubea nu cred ca facea asa. daca isi batea joc de ea nu dura un an de zile, totusi ar fi trebuit sa-ti de-a oarecum de gandit.stai de vb cu el si spune-i daca nu inceteaza vei renunta la relatie iar el sa continuie linistit bataia de joc pe care presupune ca i-o face celeilalte fete.

| GdX a răspuns:

Gresit. Nu isi bate joc de ea, iti bate joc de tine, pentru ca daca si-ar fi batut joc de ea nu statea un an cu ea. Tu esti cea care esti luata la misto, si asta pentru ca ii permiti.

| Urzică a răspuns:

Nu te supara, dar tu esti a 5-a roata de la caruta?
Adica tie iti place sa imparti un baiat cu o alta fata? Nu te supara da asta nu e normal!
Gandeste-te ca intr-o zi il vei vedea cu fata aia "de care isi bate joc" de mana prin parculet si va veni tot cu texte de genul " te iubesc, tu esti ...bla bla bla..."Si asa va face la fel pentru ca va veni si urmatoarea si urmatoarea si tot asa.Fii tu cea care pune PUNCT relatiei avand in vedere ca daca isi batea joc de ea nu statea cu ea atata timp. Ce poti vedea la un tip care nu te iubeste/place si te priveste ca pe o carpa de care te folosesti odata si dupa aceea o arunci la gunoi.(Nu te supara).
Nu iti pierde timpul cu baieti de genul asta ca o sa sfarsesti urat.Nu mai sta nici o secunda langa unul ca el.Pentru ca o iubire nu se imparte intre 3 persoane ci doar in 2.

Tu esti cea folosita in toata treaba asta.Nu fata aia!

Baftaa multaa.

EuSiAtat

| ClaraZ a răspuns:

Dai papucii.Nu vezi ca iti bate joc de tine.Deschide ochiiwinking. Baieti exista cat vezi cu ochii si poti gasi unul care sa te aprecieze nu ca asta care te insealawinking

Răspuns utilizator avertizat
| mrrry a răspuns:

Eu una zic ori sa te departi de el ori dk il iubiesti sa de mult pune-l sa aleagastraight face
sincer mai bine treci peste o despartire ppe care timpu` o vindeca decat sa contnui o relatie in care mai exista si o a3a pers sau poate si altelesad

| SentimenteColorate a răspuns:

Ar trebuie sa-l urmaresti sa vezi ce face succes

| Ruxy_3928 a răspuns:

In locu tau iash spune : sti ce nu ma intereseaza ca iti batzi joc de ea sau nu... daca ma iubesti las-o in pace altfel o terminam ai de ales intre mine si ea vreau sa vad care este mai importanta pentru tine

| Fleur a răspuns:

Nu are cum sa faca misto de ea de un an. Omul se mai si plictiseste! Te-ai gandit cumva ca ei ii spune acelasi lucru? Eu zic sa te desparti de el. Meriti un baiat care sa fie numai al tau, nu sa fie impartit in 2.

| mariutzanicolaescu a răspuns:

Daca te inseala, nu mai are rost sa fii cu el, oricum va veti desparti la un moment dat daca se comporta asa si mai bine ii dai tu papucii decit el tie, asa poate vei suferi mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu acepta. eu sunt cu un baiat de 5 ani de zile.ma inselat de prea multe ori dar niciodata nu a avut relatii de multa durata. e clar ca ceva e daca el nu a lasat-o de atata timp.de o femeie poti sa iti bati joc si intr-o saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iti faci un alt prieten si daca afla el ii spui ca iti bati joc de el ca eu cred ca tine si la tine daca inca mai sunteti impreuna si asa o sa vada si el cat de rau doare crede-ma ca aproape la fel sunt si eu imi spune ca isi bate joc de ele dar nu cred si mi-am facut un pr dar nu tin de loc la el astept sa afle el ca sa vada cum e