| TronHD a întrebat:

Nu imi vine sa cred am ejeculat pntru prima data!
E o experienta unica! ( sunt baiat)
Am 13 ani, fac 14 indata.
Dar in 2-3 minute deja ejaculez, de ce? Asa repede!
De cate ori pe saptamana/zi este bine sa ejaculezi/sa te masturbezi?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu „e bine să" ejaculezi / te masturbezi - o faci pur și simplu. Doar corpul tău poate ști de câte ori poate rezista într-o zi / săptămână.
Și da, la început o să termini foarte repede; ideea e să înveți să amâni cât poți de mult acel moment. Mai te oprești, mai te relaxezi, îți muți câteva clipe atenția la altceva care să nu te excite și reîncepi abia după ce simți că nu mai explodezi în următoarele trei secunde. Și tot așa.
Oricum, nu e bine să o faci prea des. Cam o dată sau de două ori pe zi și un maximum de 10 pe săptămână ar fi ceva relativ OK; dar repet: depinde de organism! Pentru unii ar putea fi prea mult, alții se laudă că o fac de 10 ori pe zi...

2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cel mai bine e să nu te masturbezi deloc, creează dependență în timp, te simți ca un sclav, te secătuiesc psihic, practicat de multe ori te face să pierzi unele minerale de corpul ar avea nevoie. poluțiile nocturne rezolvă singure echilibrul în privința spermei produse.

| BlackRose03 a răspuns:

A ejaculat baiatul, bravo laughing
Inca o intrebare care ma va lasa marcata...