| doareustreet a întrebat:

Nu inteleg de ce dupa ce m-am despartit de prietena mea se comporta ciudat adica devine frustrata cand ma vede (fuge repede in casa) nici la multi ani de ziua mea nu mi-a zis si uneori cand ne intalnim ocazional pe strada se uita in pamant apoi in ochi mei? daca imi puteti detalia

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai ranit-o si punct. E clar ca ea sufera nu neaparat pentru ca inca te iubeste si vrea sa fie cu tine. Pentru ca tu, persoana in care ea a avut incredere a ranit-o. Poate ea nu te mai iubeste dar se simte incomod in compania ta pentru ca nu mai poate sa se comporte cu tine nici ca prieten. Se simte ciudat stiu deoarece am trecut prin asta. Vorbeste cu ea prieteneste, salut-o si fa-o sa rada. Va vedea ca puteti fi prieteni si va fi bine. Multa bafta!

| kandaraki a răspuns:

Ii e mila de tine si nu se simte confortabil cu tine

| Betty12345678 a răspuns:

Buna.E clar ca e afectata de despartirea voastra si inca tine la tine. Daca si tu tii la ea poti sa ii vorbesti sa vezi ce se intampla.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Esti culmea, e suparata pentru ca v-ati despartit!

| Goddess23 a răspuns:

Cel mai probabil incearca sa te uite, sa uite amintirile cu voi si de aceea prefera sa te ignore si te evita pe cat posibil. E fosta de acum cam asta se intampla.

| pufipo a răspuns:

Bună,
Nu întelegi de ce fosta te ignoră după ce te-ai despărţit de ea?

Tu crezi că după ce i-ai frânt inima când te vede/a trebuia să te ia în braţe, să te pupe (mulţumesc că m-ai rănit şi m-ai făcut să sufăr).
Acum este fosta iubită/prietenă să încerci să te obişnuieşti cu ignoratul şi cu indiferenţa, nimic nu va mai fi ca înainte, chiar dacă va trece o perioadă x de timp şi vă veţi întâlni din întâmplare, tot rece te va trata

| AleAlex18 a răspuns:

Cum ai vrea să se poarte? Dacă te-ai despărțit tu de ea e mult mai greu pentru ea.
Cu siguranță o să-i treacă dar nu o să uite niciodată că te-ai despărțit de ea.

| Mmonicuta a răspuns:

Salut,

Vezi? Asta este problema! DIN PACATE pentru tine nimeni, cu exceptia persoanei in cauza, nu stie ce se petrece in sufletelul ei.

Ar fi frumos din partea ta sa o inviti la o ''taclala''. Poti face ca situatia aceasta sa nu fie interpretabila si in acelasi timp o poti ajuta sa treaca peste, fiindca, din punctul meu de vedere, inca este afectata.

O seara frumoasa,
Monica