| sophie_7916 a întrebat:

Nu inteleg de ce reusesc sa ma indragostesc doar de persoane nepotrivite.Sunt o persoana sensibila, timida si atrag numai persoane care sunt extrem de increzatoare in ele; mai bine zis. arogante, care nu vad in mine decat o persoana naiva.Nu reusesc sa ies din cercul asta:casa- scoala, si bineinteles ca nu stiu foarte multe persoane.As vrea si eu sa cunosc persoane care imi impartasesc pasiunile:de exemplu :mie imi place muzica clasica, imi plac cartile. Mi-as fi dorit sa traiesc pe vremea marilor clasici.1800.Vreau sa gasesc persoane cu care sa am ce sa vorbesc, lucruri nu neaparat luate din carti, ci mai bine zis din realitate, sa am o persoana cu care sa am ceva in comun si sa ma simt bine. Unde ar trebui s-o caut? Ma tot lovesc de oameni insensibili.

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde peste cine dai, ce fel de oameni intalnesti, pentru ca sunt fel si fel de oameni...interesanta gandirea ta, sa traiesti pe vremea mariilor clasici; mai sunt oameni care au aceleaSI gusturi ca tine desi sunt mai rari, dar exista. Dar te poti intelege bine si cu persoane care sunt diferite de tine, intelegerea si comunicarea conteaza; sa stii ca exista persoane foarte sensibila si timide, doar ca unii nu isi arata sensiblitatea si fac pe durii dar nu e chiar asa.Incearca sa isi si tu in diferite locuri, sa cunosti oameni si sa iti faci cunostinte noi.

| catthshshshs a răspuns:

Cuvantul cheie este rabdarea. Cu timpul vei intalni acea persoana.Si eu pateam la fel, si am gasit persoana potrivita. Incearca sa fii deschisa si sa iti faci prieteni noi. Incearca sa nu mai fii asa de naiva si incearca sa iti invingi timiditatea.Nu arata altora ca esti timida, pentru ca vor profita de asta.

| Just kidding a răspuns:

Crede-ma! asa sunt si eu sad sensibila si tot timpu nimeresc sa ma indragostesc de cel mai rau baiat posibil straight face. Din pacate pasiunile noastre nu prea corespund insa sunt sigura ca intr-o zi vom gasi o persoana care sa ne merite. Fi sigura de asta :* rabdarea e de aur!

| vere a răspuns:

Pff. thinking, nu stiu ce sa zic. iesi pe afara, fa-ti prieteni. fa ceva, nu sta in casa. nu e bine deloc, chiar nu stiu ce sa zic.straight face

| Morphix a răspuns:

Da stiu cum e.eu sunt baiat si patesc la fel cu fetele.asa se intampla cu cei mai sensibili. ei au cel mai mult de suferit in viata. dar si mie imi plac cartile. vrei sa mai vorbim pe mes? alx4dinamo06 e idu meu.pahappy

| albu1989 a răspuns:

Vorbiti despre rabdare.dar poate ea nu are timp.mai mult de atat in zilele de astazi e mai greu de socializat pentru ca toata lumea ii cu nasul pe sus...eu te inteleg sophie cum este... daca vrei conversatii, vrei sa te asculte cineva, daca vrei sa vorbim despre orice anume.intra pe id meu de_drak3 (sunt cel mai mare fan al muzicii). sa dai un raspuns simplu pe acest site nu prea poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa iei ca pe un defect acest lucru sau sa regreti asta. Eu cred ca timiditatea este cea mai de pret stare pe care o poate avea omul "sa ai aceleaasi emotii de fiecare data cand intalnesti persoana de care esti indragostit,-a, sa nu iti fie teama ca ar sa apara vreodata momente de plictiseala''. Omul timid traieste intens lucruri pe care altii le cred nesemnificative! Daca toti oamenii ar cunoaste taria sentimentelor pe care ca tu le ai lumea ar fi altfel! Sa sti ca exista multi oameni ca tine, sper sa gasesti cati mai multi! Si eu sunt o persoana timida, si ma bucur ca sunt asa! happyhappyhappy