| anonim_4396 a întrebat:

Nu reusesc sa-mi fac deloc prieteni; nu prea stiu ce se intampla, sunt draguta cu toata lumea, dar nu prea am lucruri in comun cu cei pe care ii cunosc.Sau daca imi fac, nu stiu, parca ceva este in neregula.Nu ii inteleg.Am intrat in contact mai mult cu persoane imature, care barfeau, radeau etc. Iar daca imi place cineva, mai apoi se dovedeste o persoana perfida...Nu stiu cum reusesc sa atrag numai astfel de persoane sau daca dau peste persoane normale le pierd din cauza celor perfide.As vrea sa gasesc si eu niste persoane normale. Ce ar trebui sa fac? Sunt si o persoana timida.

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Spune-mi si mie cand ai sa intalnesti persoane normale.De fapt mai exista asa ceva?thinking
Nu fa prostia ca de dragul cuiva sa incepi sa practici anumite activitati care ii plac, doar de dragul de a-l intalni "din intamplare"happy
Intreaba-te prima data ce iti place tie si abia mai apoi ce le place altora.Nu iti cladi placerile pe placerile altora
Indiferent cu cine ai vorbi, trebuie sa stii sa vorbesti in primul rand.Ca sa fi simpatizat trebuie sa stii cate putin din toatehee hee
Si nu mai cauta prieteni.Lasa-i pe ei sa vina la tinehappy

| hândel a răspuns:

Eu spun să te transformi la rândul tău într-o persoană perfidă şi răutăcioasă pentru. a te integra printre oamenii de acest calibru, şi când întâlneşti oameni decenţi, care împartăşesc idealuri comune cu ale tale, atunci să fii tu însăţi cu ei, şi perfidă şi rea în continuare cu ceilalţi. Până în punctul ăsta din viaţă am înţeles că trebuie să te porţi cu lumea după cum se poartă cu tine. Şi să ştii că funcţionează destul de bine!winking

| louis3 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji, pentru ca esti o fata normala, iar prietenii nu ii poti gasi asa, peste noapte.Trebuie sa ai rabdare, sa ii cunosti cu adevarat, sa aveti unele lucruri in comun, iar restul vine de la sine.Sincer,fete ca tine sunt foarte rare, si nu trebuie sa te schimbi pentru cineva, doar pentru a fi acceptata!happy

| MariuZ a răspuns:

Nu vrei sa fii prietena cu mine?

| andy_3925 a răspuns:

Sa te opresti din cautat, sa iti vezi de viata ta si sa nu iti mai bati capul pentru toti ipocritii si barfitorii.Mai bine faci o pauza, te relaxezi si iti faci griji pentru lucrurile cu adevarat importante.Ai sa vezi ca exact cand te astepti mai putin vei intalni persoana de incredere pe care o cautiwinking
stiu asta din proprie experienta.Crede-ma ca perfizi si rutaciosi sunt din ce in ce mai multi si chiar nu merita nici un pic de atentie.

| spot a răspuns:

O foooarte mare perioada din anisorii mei (16 si 9 luni) am fost si eu foarte timid. nu ma integram in grupul "celebru" al clasei. m-am saturat sa fiu calcat in picioare tot timpul, am preluat initiativa si daca ai destula putere si vointa ascunsa in tine ii poti tine sub papuc. foarte rar gasesti prieteni adevarati, care sa aiba incredere in tine si sa nu rada de tot ce spui si mai ales sa nu te barfeasca sau sa te toarne. de cele mai multe ori iti gasesti prieteni pe care ii cari pur si simplu in spate, prieteni care nu merita sa aiba respectul si increderea ta. cu cat inveti mai repede asta cu atat mai bine.

| puiuc a răspuns:

Eu zic ca gresesti cand zici ca nu ai nimic in comun cu alti ce e cel mai important lucru care il ai in comun cu ceilalti este DRAGOSTEA, iar cu prieteni incearca sa comunici cu fiecare si sa le areti ca nu esti rea sau cine stie cum te considera ei fi tu insuti.

| aNgeLitoOqueviVeEneLinFierNomArIA a răspuns:

Uite eu am cunoscut oameni diferiti care gandeau diferit care aveau o anume capacitate de a intelege de a asculta de a respecta etc unii cu o capacitate mai scazuta si altii cu o capacitate mai la nivel inalt si ce am observat eu este ca acele persoane cu care in sfarsit iti dai seama ca ai foarte multe in comun si te intelegi foarte bine cu ele la un moment dat se dau dupa cei cu acel nivel scazut de gandire si se schimba.De cate ori am crezut in cineva mi s-a demonstrat contrariul. Si eu vreau prieteni care sa gandeasca la fel ca mine de exemplu eu urasc minciuna barfa ipocrizia rasismul falsitatea perversitatea si tot ceea ce face parte din aceasta categorie. Eu sunt o fire care spune totul in fata o fire care atunci cand gresesti sau atunci cand nu imi place ceva la tine iti spun ca sa te corectezi pentru ca daca eu nu iti comunic ce ma deranjeaza tu cum poti afla? daca intr-o relatie de prietenie si nu numai nu exista respect comunicare sinceritate intelegere adaptare rabdare etc nu exista nici un fel de relatie poate una bazata pe prostie nu stiuthinking Dar totusi traiesc cu speranta ca poate maine voi intalnii o persoana cu aceste calitati pentru ca nimic nu este mai important ca ele cum spun unii nu vorbesc cu ala ca e prost ca e urat ca e gras e slab e handicapat si nu mai stiu cum Nu te insela singura pentru ca ambalajul poate inspira cu totul altceva decat ceea ce vei gasi ca, continut. Si parerea mea este ca, continutul este mult mai important decat ambalajul. Nu pune eticheta dupa ambalaj fara ca tu sa stii ce se afla inauntruwinking Daca cineva spune ceva urat despre tine mergi mai departe nu trebuie sa iti pese inseamna ca este ceva acolo undeva special numai pentru tine poate ca este mai aproape decat te asteptai dar nu ai realizat:p Si fii indrazneata vorbeste si glumeste cu toata lumea fii mai indiferenta la barfe si rautati vezeti de drumul tau in viata asa este cel mai bine. Multa multa bafta! ceao :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine, cind toata lumea fuge de mine, eu sint sigur vinovatul. Dar intre mine si tine este singura dsiferenta ca eu ma complac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuza ma, de unde esti si ce varsta ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SCRIE PE YOUTUBE ...Colt 45. 1911 PISTOL IMI VIZITEZI PROGRAMUL SI PE ACOLO IMI GASESTI ID-UL DE yahoo masenger sa stam de vorba asta daca vrei prieteni nu cocalari nu-ti scriu direct ID-ul pentru ca acele persoane... cum spui tu copiaza idul si se apuca sa faca misto pe mass asa ca pana se gandesc ei cum sa intre pe youtube se plictisesc. apropo ma numesc Claudiu si nu sunt mucos de 12-13 ani care n-are ce sa faca sunt o persoana care vrea sa-si faca prieteni din Romania si nu numai,,,, sti ceva mai bine scrie 1994claudiu simi iei id ul de masenger din program videoclip-oricare iti vor aparea numai videoclipurile mele,, bale buena sera mi amigo(a)

| Aηηy a răspuns:

Si eu sunt exact la fel ca tine sad...
Trebuie sa fim mai tupiste, sa lasam rusinea de o parte

| nicolle_9877 a răspuns:

Eu zic sa nu cauti tu, te vor gasi ei, nu trebuie sa te imprietenesti cu persoane cu care nu ai nimic in comun si care te pot vorbi pe la spate, trebuie sa iti gasesti prieteni care sa fie asa cum esti si u, iar cu timiditatatea nu rezolvi nimic, las-o mai deoparte

| cicoveanu84 a răspuns:

Trebuie sa ai o personaliate multipla