| MsD a întrebat:

Nu ma excit. Deloc! Unde e problema? Ce se intimpla? am incercat cu alt partener si aceeasi poveste. Poate fi vorba de o boala?

14 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Esti frigida, ii ok

| MishuD a răspuns:

Neah, nu ai nici o problema majora, doar nu ai intalnit tipul potrivit care sa te faca sa vrei sa te implici in actiunea respectiva. Sexul nu e doar penetrare si "dat din buci", asta e doar partea fizica, mai e si partea psihica care de obicei conteaza ceva mai mult.
Incearca sa descoperi ce anume te excita, fie cu tipul respectiv fie singura. Cand descoperi ce anume te atrage si ce anume iti place atunci o sa poti avea parte de placere. Altfel sexul nu e decat ceva mecanic (lucru care functioneaza pentru noi baietii, dar pentru fete nu prea ).
Si nu, nu ai nici o boala, e ceva ce se intampla. Experimenteaza si descopera ce-ti place, e tot ce poti face.

| RAY a răspuns:

Nu e iubire simplu, nu ai gasit barbatul potrivit sa stii, gaseste si tu care sa te atraga

| corbulalbrosu a răspuns:

Libidoul tau este mult prea mic. Atunci cand o persoana de sex feminin este deranjata de libidoul scazut, trebuie sa discute cu medicul legat de acest lucru. Dorinta sexuala a unei femei se bazeaza pe interactiunea complexa a mai multor componente care includ intimitatea, bunastarea fizica si emotinala, experientele si stilul de viata. Cauzele pot fi de natura : psihologice, hormonale sau cauze fizice determinate de o varietate de boli, schimbari fizice sau medicamentele folosite pot provoca scaderea apetitului sexual. Cel mai eficient remediu si de cele mai multe ori singurul este consilierea, discutia si comunicarea cu un psihoterapeut specializat in probleme de sexologie. Uneori si anumite medicamente hormonale pot fi de ajutor pentru tratarea apetitului sexual scazut. Multa sanatate.

| SergiuBoss11 a răspuns:

A avut pl mare si nu te-ai excitat?

| pufulescu a răspuns:

Ce inseamna asta mai concret? Te atinge si nu te exciti? Unde te atinge? Stie cum sa te atinga? Ce atmosfera e in jur? Sunteti intr-un loc linistit si o faceti fara intreruperi?
Sau te astepti sa te exciti doar cand il vezi pe el sau "instrumentul"? Mai da detalii...

| MsD explică (pentru pufulescu):

Suntem intr-un loc linistit. Ma atinge, ma saruta, stie cum sa o fara, iar eu stau rece, nu simt absolut nimic. Nici o emotie.

| pufulescu a răspuns (pentru MsD):

Zero, nimic? E o chestie mai putin frecventa, de obicei se intampla opusul, femeia nu reuseste sa "termine".
Nu stiu raspunsul si cred ca ii depaseste pe cei de pe acest site, ar trebui sa intrebi un medic.

| armand69 a răspuns:

Cand o sa gasesti partenerul potrivit si priceput, o sa te exciti.rabdare

| Oaky98 a răspuns:

Ai primit oral si nu te-ai excitat?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Oaky98):

Acum deja o dai in maracini laughing Te obsedeaza brusc chestia cu oralul rolling on the floor

| Oaky98 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Nici chiar asa laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Oaky98):

Realizezi ca intrebarea cu oralul nu are legatura cu excitarea fetei? Mai e si primul raspuns laughing

| helpmoi a răspuns:

Se poate sa fii asexuala, adica nu simti atractie sexuala. Daca nu e asta, ar putea fi ceva hormonal.