| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma mai simt atrasa de iubitul meu. Il iubesc dar din punct de vedere sexual lucrurile nu mai sunt ca la inceput si clar monotonia a intervenit.
nu ma atrage, nu vine cu nimic nou, eu am incercat sa schimb cate ceva sa imbrac o lenjerie mai provocatoare dar degeaba. nu ma simt bine absolut deloc cand sunt cu el in pat. el doreste sa avem relatii intime mai tot timpul dar eu nu vreau pentru ca numai gandul ca se va petrece acelasi lucru ca si data trecuta ma enerveaza ma deprima.
Lucul asta se intampla de cam mult timp, nu stiu ce este de facut. Nu ii pot spune asta in fata se va simti rau si isi va pierde increderea in el.
Ma ajutati cu un sfat va rog?

5 răspunsuri:
| 666_7474 a răspuns:

Te inteleg perfect. Exista 2 variante:
1. incerci sa ii explici ce simti si ce vrei sa incercati, sa vii cu propuneri, sa faci chiar tu lucrurile pe care le vrei (sa ai initiativa), fara sa ceri aprobarea lui, etc.
2. Te desparti de el, pentru ca relatiile fara satisfactie sexuala sunt sortite esecului si gasesti o persoana compatibila cu tine la acest capitol.

Succes!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu simti placere in timpul desfasurarii sexului iar la final nu ajungi sa ai un orgasm binefacator inseamna ca ceva este in neregula. Ori el nu se pricepe si sexul devine anost si il percepi ca pe o corvoada care in timp a ajuns sa-ti displaca, ori este vina ta deoarece ai un libidou foarte slab. Ar trebui sa te analizezi pe tine insati si in cazul in care consideri ca vina apartine lui sa-i spui fara retinere pentru a incerca sa schimbe modul sau comportamentul lui de a face sex. S-ar putea ca el sa fie ferm convins ca modul cum o face te satisface si ca tu esti chiar multumita. Este obligatorie o discutie pe aceasta tema si cat mai urgent pentru a salva ceea ce se mai poate sau a indrepta macar ceva. Pa, pa.

| MskDesign a răspuns:

Vezi tu, din punctul meu de vedere, sexul este o arta si trebuie luata ca atare. Fanteziile sexuale se pun in practica. Poate el nu are curajul, dar o poti face tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i in spate.

| Sergiu72 a răspuns:

Spune-i ca nu-l doresti. Va despartiti si gasesti unul mai "armasar" sau va condimentati viata sexuala cu swing, un alt cuplu si va schimbati partenerii intre voi. E mai bine sa-i spui omului in fata ce te doare.