| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai mi se pare deloc frumoasa viata asta

Răspuns Câştigător
| George1510 a răspuns:

Sigur e vorba de asa zisa dragoste. Bagati-va fratilor mintile in cap si nu mai dati importanta tuturor nimicurilor straight face

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te afli in depresie,dai de probleme si crezi ca e sfarsitul lumii...ei bine, nu e...

Asa e viata, foarte grea.Momentele frumoase sunt putine, dar merita sa traiesti, sa incerci sa imbunatatesti viata pe care o duci!

| Takocska a răspuns:

De ce?

| FlorinDiablo a răspuns:

Nici mie deja au venit greutatile insa rezist tare pe pozitie :p

| 211wasgnij a răspuns:

Nu inteleg care e problema ta, sentimentala, financiara sau de alta natura.
Ceea ce vreau ca tu sa realizezi ca aceasta viata e scurta desi unora li se pare lunga, ai parte si de bucurii nu numai de deceptii si esecuri si cand ai vrea sa mai ramai o saptamana sau macar o zi pe acest pamant iti va expira viza de pamantean.
Intotdeauna astept cu nerabdare luna mai, copacii infloriti ma imbata cu parfumul lor, nu e cald si de obicei nu e nici frig, natura se imbraca in straie noi si tot ce mai astept e doar o adiere de vant.
Priveste la copii, fura din surasul lor, stabileste o zi din saptamana care sa fie doar a ta si in acea sa faci pe langa sarcinile cotidiene si ce iti place tie cel mai mult.

| JoJo a răspuns:

Nici mie cateodata.Ce coincidenta.

| IlegalSmile a răspuns:

Bine spuslaughing.Mie mi se pare cruda.rea...trista.groaznicasad Unoeri numai suport viata asta imi vine sa ma sinucidsad [nu neaparat motivul : dragoste]

| Doηηa a răspuns:

Așa și?

| ingerpufos a răspuns:

Da serios? pai nu stiu mie mi se pare superba.tie dc nu?

| relax22 a răspuns:

Poti sa incerci cu cutitul daca vine salvarea prea repede date pe droguri de risc baga o supradoza si in 5 min ai scapat de tot big grin laughing sau fa o vizita la psiholog

| MaduMadutsaa a răspuns:

Din ce motiv!?

| MaduMadutsaa a răspuns:

Vezi tu...asa ti se pare, ca nu mai e de folos cu nimic viata asta! Odata am gandit si eu ca tine dar dupa aceea mi-am dat seama ca nu merita sa astepti moartea! Ci dimpotriva, sa iti doresti sa o ai cat mai lunga! Trebuie sa te bucuri de, chiar si putinele, momente fericite din viata ta si sa te distrezi potrivit varstei tale, caci odata va veni vremea cand ti se va termina timpul de existenta pe acest pamant si iti vei mai dori sa mai stai macar un pic in lume! Cu timpul te vei maturiza si vor veni alte greutati mult mai mari si iti vei mai dori sa dai timpul inapoi si sa fi iar copil {Sau ce te framanta pe tine in momentul asta si te aduce la acest gand! Vei intelege ca ce ti s-a intamplat cu timp in urma e nimic pe ce ti se intampla in momentul asta}! Sfatul meu:"Bucura-te de viata in continuare si nu lasa nimic sa te afecteze! Asa e cel mai bine!"