| hatsunameko a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac ca sa ma scap de un baiat. nu am foat cu el intr.o relatie, dar nu stiu de ce ma place habar nu am. ma dispera ma suna pe telefon de vreo 5 ori pe zi si pe messenger de doua ori de mai multe ori. spuneti.mi cum sa ma scap de el, i.am spus ca nu.mi place etc va rog sunt disperata

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai decit o solutie, atit pe telefon cit si pe messenger il blochezi si gata, ai scăpat de el, ca altfel nu ai cum.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cand nu esti clara sa-i spui sa inceteze ca nu esti interesata de el, va continua sa te sune!
Poti sa-i blochezi numarul si nu te mai poate suna!
Uite aici aplicatia Mr number care se poate instala pe gratis si poti blocheaza toate numerele care nu vrei s ate mai caute:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mrnumber.blocker&hl=en

pt.Mac si PC:
https://itunes.apple.com/......1047334922

Pe messenger poti sa-l blochezi ID-ul de asemenea.
In ultima instanta cand suna, ii dai telefonul tatalui sau mamei si ii rogi pe ei sa vorbeasca cu ala sa inceteze!

| LiveTheMoments a răspuns:

Nu îl lua in seama.

| IoanaIoanaIoana111 a răspuns:

Si eu am avut tot o situatie de genul, foarte neplacuta. La fel ca si tine, imi trimitea foarte des mesaje, ma suna foarte des, aproape ca am disperat.
Daca nu este prost, si este un om rational, discuta cu el si spune-i ca nu te intereseaza de o posibila relatie cu el.
Daca este,, retardat'' pur si simplu igonora-l. Dupa putin timp se v-a plictisi si te va lasa in pace.

Daca nu mai vrei sa iti trimita mesaje, blocheaza-l pe messenger, si la telefon nu prea ai ce sa faci.

Sper ca te-am ajutat, si mult succes!

| hatsunameko explică:

L.am blocat ai me mess si numarului lui dar, in fiecare zi vine la mine, am uitt sa mentionez si daca inchid poarta parintii ma cearta, deoarece parintii baiatului sunt buni parinti ai parintilor mei si de fiecare data cand vin acasa de undeva il vad de pe geam ca se uita numai la mine. de ce? de ce mi se intampla asta mie?
nu e nimic de ras, situatia este reala

| anonim_4396 a răspuns (pentru hatsunameko):

Păi zile la alor tăi că tipul e obsedat complet de tine. Că deși nu îți dorești o relație cu el, tipul de hărțuiește. Eventual dacă tu și el sunteți majori poți cere un ordin de restricție.