| ~_~fericire.in.rate~_~ a întrebat:

Nu'mi vine sa cred...straight face
Eu imi dau interesul ca totul sa fie bine, cand totul este roz il ia nebunia.
E primul meu iubit care se comporta astfel cu mine...si inca mai sunt cu el.
Nici nu stiu ce e in capul meu:imi vb urat, mai da in mine, dupa care im zice ca'i pare rau si sa'l iert, si il iert ca proasta.
Nu'mi vine sa cred ca ma injosesc in halul asta, in ultima luna de cand sunt cu el cred ca m-am schimbat total.Inainte eram orgolioasa, daca cineva imi zicea ceva, sau daca ma lua la misto{avand o relatie cu pers respectiva} ii dadeam papucii plus ca'l mai faceam sa si regrete...si acum stau cu el, macar daca'l iubeamstraight face.
Uneori m'a simt o distrusa, doar din cauza comportamentului lui care ma face sa ma simt asa.Mai mult respect am din partea prietenilor lui.
Cum sa fac sa am puterea sa'i zic sa ne despartim? Deja mi-a ajuns, nici nu'i pasa de minestraight face

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Mai da in tine? Voi, fetele din ziua de astazi, nu mai aveti personalitate? Pa, direct, fara niciun dubiu. Facand o aluzie la nick-ul tau, tu nu esti fata in rate. Dar, judecand dupa cum vorbesti, nu esti tu nici picata din cer. ''Ii dadeam papucii'', '' plus ca-l mai faceam sa si regrete'', ''macar daca-l iubeam'' - astea-s expresii de domnisoara? Uf, ce-ti mai e si cu tineretul de azi...

| Alisa a răspuns:

Iti place cum se comporta cu tine si il iei ca pe o provocare, crezi ca ai putea sa il schimbi dar nu este asa. Trezeste-te acum, pana nu ajungi sa iti para rau ca stai langa un tip ca el. Nici macar nu il iubesti, ci cred ca doar te atrage, si el e singurul care a putut pana acum sa te controleze, "sa te tina in frau". Refa-ti orgoliul din nou si ai curajul sa il lasi si sa nu il mai primesti inapoi. Ce naiba? Tu chiar nu ai un pic de mandrie in tine si accepti tot ceea ce iti face el? AI rabdare sa intalnesti baiatul potrivit si care sa te iubeasca, s anul te trateze ca pe carpa lui.
Numai bine!

| Arthur a răspuns:

Aşa se întâmplă când îi oferi totul pe tavă şi când nu-l laşi pe el să se agite.

| kaya a răspuns:

Pai nu merita sa stai cu el, a gasit punctul tau slab, stie ca ti la el si stie ca daca face asa cu tine cand vrea el il vei ierta si te vei intoarce la el.Totusi trebuie sa ai putina putere si demonstreaza-i ca nu esti carpa lui, nu il mai lasa sa iti vorbeasca urat si sa dea in tine, ia-ti inima in dinti si fa pasul care trebuie facut.Numai bine

Răspuns utilizator avertizat
| kiddutssa a răspuns:

Hmm.nu am citit toate raspunsurile, dar ar fi o varianta care ti se va parea probabil "infantila". Fa o lista cu lucrurile bune pe care ti le ofera si apoi cu lucrurile urate pe care le face. La final compara cele doua liste. Esential ar fi sa le privesti cat mai obiectiv cu putinta, iar apoi ai putea sa te gandesti daca dragostea pe care sustii ca i-o porti poate sa inlocuiasca injosirea la cre trebuie sa te supui. Niciodata nu e prea tarziu sa spui STOP. Esti o persoana care merita sa primeasca ceea ce isi doreste, asa ca nu te mai multumii cu putin. De asemenea nu uita ca nu merita sa iti schimbi modul de gandire si personalitatea pentru NIMENI.

| Laimy a răspuns:

Nu trebuie s-a te desparti de el, undeva in adincul sufletului anume el este cel care te iubeste, pur si simplu compoartate asa si tu ca dinsu, evital, si fa asa cum face si el, dar daca e cazul in care nu il mai iubesti atunci pur si simplu lasa-i un mesajj : " Vom continua relatia atunci cind voi vedea intr-adevar ca iti pasa de mine si ca ma iubesti, pa" e de ajuns. el va intelege.