| ~_~fericire.in.rate~_~ a întrebat:

InKa o big problem, care'mi face zilele amaresadhee hee
Nu ne potrivim la sarutsad. Imi zice ca'l enervez si ca nu stiu sa sarut.deci ma simt ca naiba cand imi zice.
Ma gandesc...toti baietii de inaintea lui nu mi'au mai reprosat nimic, atunci lui ce nu'i convine? e aiureacrying
Azi m-am certat cu el din cauza ca eram cu prt lui{singura intr'un grup de vreo 10 baieti} si imi era frica sa nu dau gres la sarut si nu l'am sarutat si' mi-a zis ca'l enervez si' mi-a dat de inteles ca pot sa plec, j' i'am zis " j' "pa" j' am plect, dupa cateva minute am vrut sa ma duc la el sa'l indulcesc si' prt mea mi-a zsi ca asa ii facea si' fostei ca asa e elsad
CuM SA FAC SA NU'MI MAI FIE TEAMA SA'L SARUT? mi'e teama sa nu'mi reproseze iar ca nu stiu... j' ca fosta era mai buna ca minesad

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cum sa iti reproseze asta? Fiecare saruta cum stie si cum ii place iar el daca tine la tine, te accepta asa, in plus e cam aiurea sa iti spuna una ca asta ca il enervezi ca nu sti sa saruti, asta nu se spune unei fete asa in fata sa nu se simta penibil, dar se pare ca el nu stie treaba asta; sarutul nu e cel mai important intr-o relatie, in plus totul se invata in viata, lui cam nu ii convine de tine si poate iti cauta reprosuri.Nu e bine...nu trebuie sa iti fie teama sa il saruti dar ai grija cu el ca mi se pare ciudat felul cum se comporta si cum iti vorbeste.
Uite, nici eu nu prea stiam sa sarut, dar prietenul meu nu mi-a reprosat asta, nu ar trebui sa o faca; asa incetul cu incetul am invatat, m-a invatat el, si asa ma descurc.
Deci...relaxeaza-te si simte-te bine, lasa sa vina totul de la sine cand saruti si nu iti fie teama ca nu ai de ce; totusi gandeste-te la comportamentul lui!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă săruţi la fel cum scrii, îl înţeleg pe bietul om.

| tyana a răspuns:

In locul tau l-as trimite la plimbare oricat de mult l-as iubi! Sarutul se invata in doi, se simte, se traieste nu are o tehnica precisa de la care nu trebuie sa te abati!
Nu se face asa ceva pentru ca uite rezultatul:persoana de langa tine devine inhibata si nesigura pe ea, asa cum ai devenit tu. Un om cu capul pe umeri ar aprecia stangacia ta, asta dovedind ca nu ai "experienta" pe care baietii nu o cauta intotdeauna la fete!
La o persoana ca el i-as spune ceva de genul"stii, fostul saruta mult mai bine ca tine" sa vedem cum se simte!

| nobody_9468 a răspuns:

Condu-l tu la sarut, asta daca poti. Mie mi-a mers cu fostul, adevarul e ca el era la inceput, insa ma tem ca nu preaai cum sa-l conducisad
Nu te critic, te inteleg prefect! Totul e pisihic, nu te mai gandi ca nu stii sa saruti, stii chiar foarte bine, teama vine de undeva din interior, faptul ca el ti-a zis asta te-a facut sa crezi. Dar daca altii nu ti-au reprosat nimic, nu vad care e problema luihee hee. Poate ca el nu stie sa sarute, te-ai gandit?batting eyelashes

Bafta. Take care!

| Lorelai a răspuns:

Daca prietenul tau iti spune asta inseamna ca nu te iubeste. El ar trebui sa fie rabdator cu tine, sa te invete si sa nu iti vorbeasca asa. Deci acestui baiat nu prea ii pasa de tine, crede-ma ca nu asa se comporta un baiat care place/iubeste o fata. Mi-ai bine ti-ai cauta altul care sa te placa si sa nu-ti reproseze aiurea ca nu stii sa saruti. Acest lucru se invata. Nici unul dintre noi nu ne-am nascut invatati.

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Pai.invita`l si u intr-un loc linistit si te apropi de el il intrebi multe chestii. ii spui imi pare rau si daca nu stii sa saruti inchide ochii si baga`i limba laughingasta`i tot.doar sa fii atenta ca mi s`a intamplat si mie laughingeu l`am muscat de limba da nu s`a supi pe mine ca stia ca ma pierde daca ne certam.big grin tongue succes si vezi cum faci big grin

| yanny`s a răspuns:

Mai bine cauta`ti pe unu caruia sa-i placa cum saruti, daca nu il poti parasi plateste`i cu aceeasi moneda. cand sunteti cu prt lui, il saruti, iti zice ca nu stii. ca, treci peste. a doua oara cand sunteti tot asa si il saruti, spune`i tu lui ca nu iti place cum saruta.
va simti pe propria piele ce inseamna sa fi jignit, mai ales de fata cu prieteniiwinking

| Andreea_7493 a răspuns:

Scuze ca iti zic dar prietenul tau e chiar nesimtit si lipsit de bun simt. Ti-am raspuns si la intrebarea anterioara.lasa-l, sa se dea el mare...eu una sunt sigura ca a zis asta doar pentru ca erau prietenii lui de fata si sa se dea el mare"smecher". Gasesteti un baiat care sa te respecte si sa te merite intr-adevar.

| ● Ďعw a răspuns:

Mda.ciudat...da oare el s-a gandit cat de penibil t simti cand auzi asta d la el?

explici totusi ca iti e frica sa dai gres at cand il saruti si sunteti cu grupu.deoarece nu vrei sa pari o tipa naspa in fata lor.chiar daca mai mult conteaza ce crede el despre tine

spune-i ca ar putea sati transimita chestia asta si altfel nu neaparat cal enervezi ca nu cared ca este asa precum zice din moment ce fosti tai prieteni nu spuneau nimic

oricum multa bafta:*

| pensionar a răspuns:

Daca stai numai in grija lui, te va subjuga; fii putin mai libertina; daca nu-i place cum saruti, miine nu-i va place cum maninci, cum bei apa, cum mrgi ...etc; nu e de tine, cauta-l pe cel care te intelege

| adryanna_7314 a răspuns:

C idiot...si scuza-ma ca iti zic dar u esti si mai idioata ca stai cu un asa baiat si ii accepti toate astea! dc t limitezi l unu? sunt o gramada d baieti!

| Btf a răspuns:

Buna. el s`a gandit vreodata ca el e cel care nu saruta bine?

parerea mea e ca trebuie sa vbesti cu el sh sa-l intr ce nu`i convine sh ca e primul baiat care iti spune asta.

nu trebuie sa-ti fie teama sa te saruti cu prietenul tau.

orkum. vbeste cu el.bafta!:*

| RoxyAde a răspuns:

Doamne, mai fata da cum poti sta cu un asa baiat. Eu zic sa il lasi ca oricum esti cu el de putin timp. Desparte-te de el cat inca nu ti la el atat de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La naiba pai poti sal saruti undeva mai fara lome antr-un grup de baieti lol. cred de asta s-a suparat. el ti-a zis ca era mai buna decat tine se poate dar ce el se simte un print sau ca el nu simte nimic pentru tine e strigare la cer totusi dar nu te lasa anduplecat dupa chiestia asta daca nu-i face placere ok de ce nu te saruta el? ca doar are experienta nu conteaza ca nu sti sa saruti este important sa aveti placerea sa va sarutati daca va placeti... x