| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep, in principiu am nevoie de un sfat din partea voastra. Sunt clasa a 9 a si un baiat din clasa de la mine spune ca mi-am batut joc de el. De ce? I-am spus ca il plac si el a spus ca ma place, nu am fost impreuna pentru ca i am spus ca eu nu stiu sigur daca vreau o relatie ..Nu ne-am sarutat. Dar astazi i-am spus ca nu il mai plac, fiindca mi am dat seama ca mie imi placea de un fraier cu care am avut primul sarut acum 2 ani si am crzut ca nu il mai plac insa am realizat ca inca il plac. Nu vreau nici in ruptul capului sa fiu cu baiatul ala, are 18 ani, e prea mare! Dar nici cu alti baieti nu vreau sa fiu, inca nu stiu sa sarut iar colegul meu stia asta. Acum s a suparat pe mine si spune ca mi-am batut joc de el, imi pare sincer rau dar am preferat sa fiu sincera cu el si acum nu stiu ce sa ii spun. Ajutati-ma va rog!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie să-i mai spui nimic.
Și în general, abține-te să mai dai speranțe băieților, până nu ești sigură de ceea ce simți.

| Taduic a răspuns:

Daca as fi in locul colegului tau as intra in pamant de rusine si te-as privi cu sila de fiecare data cand ai avea un contact vizual cu mine. E una cand te duci ca baiat sa agati o fata si te refuza si alta cand o fata la tine si dupa iti zice in mod indirect ca nu te place.
Practic daca nu te combini cu el n-ai rezolvat nimic, insa stiu ca nu vrei asta. Sau te-ai rusinat si nu stiai ce sa faci, vorbeste tot mai mult cu el, poate are tupeul sa faca primul pas (cu rusinea pe care o poarta, naspa de el).

Poti sa mai bagi o scuza ca ai vrut sa vezi cum reactioneaza, dar degeaba. Orgoliul nostru se seteaza pe 0.

| Nataliaa25 a răspuns:

Da, ai dreptate. Ma simt groaznic pentru ca l-am ranit dar si pentru ca il plac pe fraierul ala, cred ca cel mai bine ar fi sa astept sa se linisteasca sad Si in legatura cu baiatul de 18 ani nu stiu ce as putea sa fac sa nu il mai plac.

| CreepyEmo a răspuns:

Buna! Parerea mea este sa il uiti pe cel de 18 ani si sa ii explici totul celui de varsta ta. Daca e un baiat inteligent te va intelege si te va ajuta sa treci peste..inteleg ca momentan esti indecisa asupra sentimentelor tale dar poate daca petreci ceva mai mult timp cu el o sa te simti atrasa din nou de el! Mult noroc si ai grija de tine! ^-^