| analia_6778 a întrebat:

Nu stiu cum sa va explic dar incerc. Am o relatie de un an de zile de ceva vreme partenerul meu se comporta altfel cu mine si-a schimbat comportamentul complet, am decis sa ne despartim in fine ne-am impacat cu promisiunea ca se va schimba si e din ce in ce mai rau. I -am zis ca gata o terminam dar nu intelege i-am dat prea multe sanse pana acum si nu a profitat de ele. Tot ma cauta, ma suna, la scoala nu ma lasa in pace, vine dupa mine ma saruta cu forta, chiar nu stiu ce sa fac sa scap de el. Mia zis odata ca eu daca o sa fiu impreuna cu un baiat il baga si pe el in spital dar si pe mine ma desfigureaza ca nu permite sa puna mana altcineva pe mine( nu ma intimideaza cu vorbele astea l-as crede in stare, dar nici chiar asa) Eu nu cred ca e iubire la el, pur si simplu a devenit obsedat de persoana mea. A ajuns sa ma injure intr-un fel... aproape era sa dea si in mine. Ce sa fac ca sa inteleaga ca noi nu mai putem fi impreuna

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, indiferenta e cea mai buna solutie. Ignora-l cat se poate de mult, el vrea sa te intimideze, sa te sperii, dar de cele mai multe ori amenintarile de acest gen sunt doar simple vorbe.Asa zicea si prietenul meu cand eram despartitihee hee. Evita-l cat poti de mult, nu il baga in seama, daca nu te lasa in pace, atunci invita-l la o discutie si vb.cu el frumos, explica-i ca nu mai puteti fi impreuna si sa te lase in pace, sa iti vezi de viata ta.Propune-i sa ramaneti doar amici, poate va intelege si te va lasa in pace, pana la urma va trebui sa accepte realitatea.
Daca nu merge cu vorba buna, vorbeste cu parintii tai sau cu cineva apropriat despre asta, sa nu se mai ia de tine.Bafta!

4 răspunsuri:
| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Vrea sa profite de tine.credema tot ce vrea e sex si gata.
vorbeste cu parinti sau cu cineva apropiat sa te ajute si incearca sa ii raspunzi la felo si sa fi cat mai distanta.nu ii raspunde la telefon si roagal pe un baiat sa te ajute cu chestia asta.

| ioana16 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa aveti o discutie serioasa in care tu sa-i explici ca te deranjeaza. poate il faci sa inteleaga. iti urez succes

| catiluver16 a răspuns:

Mda crede-ma un alt baiat poate sa iti rezolve prb... vb cu cineva din anturajul tau sigur o sa te ajute.bft... trm un mes privat sa imi sp ce ai rezolvat:*

| catiluver16 a răspuns:

Trm un messaj privat cu id u ca sa putem vb ca lumea si acolo te pot lamuri in leg cu ce poti face