| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu de ce baietii din ziua de azi nu mai sunt la fel de pasionali ca pe vremuri. In zilele de zi uni dintre ei nu se gandesc si la noi, fetele, se gandesc numai la placerile lor si asta sincer ma dezgusta pe zi ce trece mai mult.
De ce baietii se gandesc numai la sex si de ce acestora nu le pasa de faptul ca unele fete chiar ii iubesc cu adevrat si nu merita sa fie inselate?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu toti sunt asa, doar unii si aceia foarte putini. Majoritatea barbatilor sunt normali si iubesc cu adevarat femeile care ii merita.

| adi4ever a răspuns:

Ca voi ati fi pasionalelaughing gandeste inainte sa pui o intrebare

| anna01 a răspuns:

Dar tu ai fost cu un baiat "de pe vremuri"? Sau ti-a povestit vreo ruda mai in varsta de ritualurile de curtare/imperechere? Timpurile se schimba, conceptiile se schimba, dragostea va exista mereu indiferent de forma de manifestare. Tu aduci pe tava probleme vechi de cand omenirea:nepasarea barbatilor, fidelitatea inselata, dragostea tradata.Pentru fiecare dintre aceste probleme se aduc argumente stiintifice(barbatul este poligam, pepetuarea speciei umane), psihice (nu este satisfacut emotional de relatia respectiva) si lista poate continua. Tu vrei sa-ti explici aceste lucruri logic, sa le gasesti o solutie, nu se poate.Si este o greseala enorma sa desparti transant tagma barbatilor de tagma femeilor, amandoua sexele au aspiratii comune si dorinte, suferinte si asteptari.Am mai citit postari de genul asta si ma vad indreptatita sa spulber mitul martirei jucat de femeie in relatia cu barbatul. Dragostea nu se castiga instant si nici nu o intalnesti la tot pasul, experienta afectiva negativa pe care o acumulezi(cu baieti carora nu le pasa de tine, cum afirmi)iti limpezeste asteptarile si la momentul potrivit, vei stii sa apreciezi CORECT dragostea.Aceast proces de cautare a perechii potrivite cuprinde ambele sexe, si femeile pot fii deceptionate, dar si barbatii deopotriva.Sexul este o constanta a omului, nu te ascunde sub voalul pudorii afirmand ca femeile nu se gandesc la sex, faptele de zi cu zi infirma net acest lucru si industria porno prospera datorita inclinatiei nonsalante a femeii catre partea carnala.Nu ridica degetul acuzator impotriva barbatilor cand multi dintre ei sunt dezamagiti de asa-zisele femei"devotate si iubarete".

| lavyBandB a răspuns:

Sincer si eu sunt de aceeasi parere.Eu cred ca din cauza filmelor XXX la care au acces mereu pe net dar si din cauza faptului ca lumea devine egoista.Eu sunt o roantica si ma doare cand vad asemenea baieti dar ma inmoi cand vad un gest de tandrete la un cuplu si cred ca mai exista o speranta.

| corado a răspuns:

Ceea ce spui tu se intampla in general! Majoritatea baietilor, ceea ce presupune aproximativ 90% sunt interesati doar de sex si vad asta ca pe un sport! Eu unul sunt considerat de moda veche pentru ca eu vad sexul ca pe o arta, practicata de foarte multi dar cu putini artisti! Multi mi-au spus ca sunt special datorita felului in care imi exprim si consider partea sentimentala! Sunt prea idioti sa stie ce e aceea iubire si cum se manifesta ea! Mai grav este ca aceasta specie se inmulteste pe zi ce trece si incearca sa preia tehnicile de moda actuala, care tocmai ai cunoscut-o! Imi pare rau pentru tine sad!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Referitor la intrebarile tale pot afirma la fel multi baieti care, merita sunt lasati pentru alte persoane care le ofera, case masini distrcti. acesti baieti nu sint de loc pretuiti, daca doriti sau doresti a dezbate acest subiect va las id meu de mes bobocia_mihai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu cred ca majoritatea sunt egoisti care se gandesc numai la sex dar, exista foarte bine si fete care fac acelasi lucru ceea ce ma face sa spun ca sunt "perversi". Deci nu doar baietii sunt asa ci si fetele (unele). Altii pe de alta parte sunt oameni foarte dornici de a darui iubire care nu se gandesc numai la sex.Eu...personal am intalnit multe persoane dornice de a darui iubire si trebuie sa recunosc si sa ma mandresc cu faptul ca sunt o fire sensibila si ca fac parte din categoria asta si nu fac parte din categoria egoistilor.Si pentru ati raspunde la intrebare pot doar sa spun ca baietii care sunt mai"perversi" nu vor sa-si arate sentimentele pentru a nu fi raniti. Ei vor sa arate ca sunt smecheri si foarte "tari". Oricum... sper ca te-am ajutat.

| mady123_8401 a răspuns:

Ai f multa dreptate insa nu cred ca toti sunt la fel

In ziua de azi ei nu mai pun prea multe sentimente deoarece ei se gandesc ca se distreaza cu fata respectiva iar dupa ce se plictiseste o paraseste

Si pentru ei mai bine nu pun prea multe sentimente decat sa sufere dupa aceea kisskiss