| Ioana9991 a întrebat:

Nu va suparati am 13 ani fara 1 luna, am un metru 70 si 65 de kile... Inca nu am avut ciclu imi spuneti si mie daca am o problema sau ceva in genu asta?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ai nici o problema, corpul tau nu e pregatit probabil pentru a avea ciclu inca, nu-i tarziu sa iti vina nici peste 1 an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nici o problema.Ciclul apare in functie de organism, atunci cand organele genitale devin capabile de reproducere; adica, anatomic vorbind, intre 12 si 14 ani, cu mici exceptii.Numai bine.

| ƒαηтαѕу a răspuns:

Stai linistita ca nu se intampla nimica.
La unele persoane le-a venit pe la 14-15-16 ani si chiar mai tarziu!
Nu e nimic.

| Ivaaa a răspuns:

Buna, mie mi-a venit ciclu la 10 ani si acum recent m-am dus la doctor deoarcee sunt mica de inaltime si mi-a spus ca sunt micuta de inaltime deoarece mi-a venit ciclu devreme....asa ca nu iti face griji odata si odata tot o sa iti vina tu sa fii pregatita mereu pupici:**!

| Cheloo_2706 a răspuns:

Da, mori maine

| littlealleee a răspuns:

Nu neaparat. Exista persoane carora menstruatia le-a venit mult mai tarziu, cam pe la 17 ani.
Insa, ar fi bine sa te duci sa iti faci si un control, sa vorbesti cu medicul deoarece el stie mai bine happy