| sankyboy742 a întrebat:

O intrebare de la un prieten,și-a ras parul pubian cu lama si cu ceva cremă de ras si la taiat de la bază, exista posibilitatea sa ii creasca sub piele sau sa apara complicații?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un necaz mai mare decat o eventuala infectare a ranii nu se poate produce. Sa se spelecu infuzie de musetel si sa foloseasca un unguent cu extract de galbenele sau Baneocin. Sanatate!

| vocea a răspuns:

Da se poate infecta, trebuie sa iti dai un pic cu spirt si sa nu te mai atinci in zona aceea.

| Alicezzz a răspuns:

Adica s-a ras de tot vrei sa zici cu" la tåiat de la baza"? Nu are ce sa pateasca o sa ii creasca. Posibil o iritatie nimic mai mult daca nu este vorba despre o ranå produsa de lamå.