| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare mai ciudata?
In fiecare zi ma gandesc daca viata mai are rost, daca mai are rost sa traiesc, adica tot ce facem pe pamant numa ne perpetuam specia si murim ce rost are, Zicetim mai are rost sa traiesc, CARE PUTETI INCURAJATIMA SI REDATIM >SPERANTA(FUNDA)

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,am avut si eu perioade in care eram asa in starea asta... poate ca treci printr-o perioada mai proasta sau ai o depresie, de aceea te gandesti asa.Nu stiu sa iti spun ce rost are viata,dar ea trebuie traita asa cum e,cu bune si cu rele,cand te gandesti ca atatia oameni sufera de boli grave si lupta sa traiasca...
Trebuie sa acceptam lucrurile asa cum sunt,sa fim optimisti, sa incercam sa ne facem viata cat mai frumoasa, sunt multe lucruri in lumea asta frumoase de care te poti bucura.

| mgtow a răspuns:

Lasa ca trebuie sa traiesti pana cand doamne doamne va hotara sa iti i-a sufletul. Pana atunci trebuie sa te chinui pe acest pamant infernal in care traim e epoca vietii grele si vom trece peste ea odata.

| Zenithf a răspuns:

Daca gandesti asa, apoi chiar nu are nici un rost sa traiesti.
Dar eu cand ma intorc de la lucru, si o vad pe fiica mea (care are acum 6 luni) cum imi rade, nu as putea sa ma gandesc asa ca tine.
Sper sa traiesc macar pana sa-mi vad si nepotii, insurati, la casele lor, si poate chiar si stranepotii. big grin

| Marijuana a răspuns:

Altii ar da orice sa mai poata fii o zi langa cei dragi, sa se mai bucure de un zambet, de o imbratisare, de un rasarit, de o plimbare la apus si tu te gandesti daca viata ta mai are rost? Urat ca nu te bucuri de ce ai si nu pretuiesti...

| 5123fsda a răspuns:

Multumesc ma simt mai bine!:X
Si DeathIncarnate mai bine du-te si te impusca nu's emo deocamdata...

| HarryJames a răspuns:

Toata viata, traim ca si cum n-am muri niciodata si murim ca si cand n-am fi trait vreodata. Multi cred ca si-au trait viata, dar abia si-au inceput-o, dar putini isi aduc aminte sa simta cu adevarat binecuvantarea de a fii viu, de a te putea bucura de razele soarelui, de a le face celor din jur viata mai frumoasa cu fiecare zi, caci ei sunt singurii care vor muri stiind ca si-au indeplinit scopul pe Pamant si ca s-au bucurat de viata; noi ceilalti vom trece prin viata cum trec norii pe cer; nu vom lasa nici o amintire, urma sau semn, dar va fi mereu cineva care va lasa inca ceva mostenire generatiilor ce vor veni si ne vor inlocui; asa cum apa unui rau trece si nu se opreste niciodata, vom pleca si noi din acest loc caruia ii spunem ,,acasa" si ne vom uita cu regret pe Pamant, de acolo, din Rai, gandindu-ne cat de multe puteam face daca nu vroiam mereu mai mult, mai mult si mai mult, si ne aminteam macar o clipa sa FIM VII. Asa ca traieste-ti viata facand tot ce ai zis ca faci ,,maine", pentru ca maine, acea zi va deveni ,,azi", iar acea zi de ,,maine", s-ar putea sa nu mai vina...

| DeathIncarnate a răspuns:

Omoara-te ma daca nu-ti convine si asa e plina Romania de prostii asa ca tine

| DeathIncarnate a răspuns:

Mi se rupe de ce esti tu ma nu te-ai omorat?rolling on the floor

| Priss99 a răspuns:

De multe ori asta am simtit si eu! da are rost.muti oameni au cancer sau alte boli care nu mai au drum spre intoarce si arda orice sa traiasca! stiu ca sunt multe probleme de dragoste sau de familie dar nu trebuie sa renuntam! multi oameni sunt ca se spanzura si un prieten de familie a facut asta! ai o viata in fata ta!
Asta-i viata! Nu ai ce sa faci!cryingsad

| criss_2399 a răspuns:

Pentru tine toate clipele frumoase din viata nu au sens? toate emotiile care te fac la maxim de fericit, si multe allte chestii de genu asa...priveste in jur si compara frumusetea asta cu cine stie ce (tua doar nu stii unde te vei duce dupa ce nu vei mai fi pe pamint)viata e interesanta, tu singur ti-o faci asa cum i-ti place ...ai toate posibilatile ca fiecare clipa sa fie de neuitat,cum se mai spune,Dumnezeu da,dan in pod nu sue,da eu tot sunt de acord cu faptul ca in fiecare zi una si aceeasi apoi murim si gata, dar in viata sunt asa nuante ca oricum ar fi face sa le traesti, asta e viata fratewinking.

| VIRU a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva...stai calm.Sunt sigur ca e legat de dragoste tongue Acuma esti intr-o stare de depresie da o sa-ti revii.
Smile happy

| Sinus a răspuns:

Tu ce ai ma?! Doara nu vrei sa te sinucizi?! Daca chiar ai o problema cu asta hay la mine acasa sa discutam! Dar nu stiu cum poti sa debitezi asemenea prostii
!

| anonymus_6719 a răspuns:

Sti ca nu realizezi ce frumoasa e viata pana nu esti bolnav si atunci te-ai zbate pentru fiecare secunda sa traiesti... tot ce pot sa-ti spun e ca mai mult ca sigur acum esti trist ( trista) din anumite motive dar e vb aia ca dupa ploaie intodeauna vine soare ( cel putin asa imi place mie sa cred ) si eu trec chiar acum printr-o despartire dar viata e prea frumoasa sa uiti de ea sa te scufunzi in amintiri si in tot felul de ganduri care de scufunda si te intristeaza. Incearca sa iesi cat mai mult cu prieteni, fa ce-ti place tie cel mai mult, daca nu ai prieteni iesi in parc plimbate prin locuri unde nu esti singur pentru ca daca stai in casa si te tot gandesti tot mai tare de scufunzi in depresie, in starea asta in care esti acum.Un lucru e cert primul pas ca vrei sa zambesti din nou este ca ai pus intrebarea asta aici! reinventeazate si fi tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te la pza mea.si uitate la a ta.io sant un motan bazat,care traiesc si sant fericit, fumez trabuc.iar tu esti o mata urata, stresata si nervoasa.pai eu personal nu vreau sa te intalnesc stresa-to.mai esti si fara dinti.ia pune-ti dintii la dentist, o fundita roz la gat, sa vezi ce soricei frumosi o sa primesti.altfel o sa stam de vorba.si apoi tu stii doar ca matzele au cate 9 vieti.curaj.traieste-ti vietile cu curaj.matzo