| A_9172 a întrebat:

O intrebare pentru baieti [ mai mult pentru cei care au in jur de 16 ani] : Cum arata persoana potrivita pentru voi? Stiu ca pentru voi baietii conteaza f mult aspectul... mai nou daca nu arati bine nu ai nici o importanta, dar ceea ce gandeste persoana de langa voi ceea ce simte cu adevarat are vreo importanta sau stati langa persoana respectiva doar pentru ca arata bine? Pun aceasta intrebare deoarece pana acum am dat numai de baieti care nu stiu ce vor, nu stiu sa aprecieze o fata pentru ceea ce este ea cu adv si stau cu ea doar de dragul ca arata bine iar dupa ce se plictisesc merg in cautarea unei fete mult mai " bune". Care este adevarul?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

La aspectul fizic de obicei pun mare pret pe ce e de la gat in sus. In rest vreau o fata care sa aiba suflet de copil si ratiune de om matur. Sa aiba anumite principii, sa fie sincera, deschisa, comunicativa, ambitioasa, romantica, intelegatoare si creativa. Caut o fata care sa poata avea uneori initiativa si sa imi demonstreze ca ma apreciaza cu adevarat. Adevarul e ca baietii se implica mai greu intr-o reatie. Daca insa va la tine ceva special dupa un timp vor pune sentimente. Si odata ce pune sentimente un baiat nu mai poate da inapoi. Vei ramane mereu in mintea lui.

| So Good a răspuns:

Deci la intrebarea asta happy raspunsul meu este ca aspectul pentru mine este cam 30% iar restul de 70% este sentiment pentru mine daca nu pune sentiment nu prea are valoare...happy idee este ca conteaza mai mult sentimentele ( parerea mea ) si ca tot ai pus problema cu caut alta fata, nu eu daca stiu ca pune sentiment nu caut alta fata ca ea caut alt baiat eeee aici se inverseaza ideeahappy nu numai noi suntem asawinking ( in special eu nu )

| Tiby_4612 a răspuns:

Eu respect persoana de langa mine si nu fug dupa alte fete care doar aparent arata mai bine. Dupa parerea mea regula cu intotdeauna va fi altul sau alta mai buna ramane mereu dar cand spui ca iubesti cu adevarat nu poti sa dai la o parte tot ce a fost intre voi.Pe mine ma lasa rece alte bunaciuni eu unul nu dau vrabia din mana pe cioara de pe gard nicicand

| Lol_1641 a răspuns:

Pai pentru mine cam asta ar fi: Sa arate bine incat sa imi placa, nu vreau cine stie ce model, sa ma simt bine in preajma ei, sa fie sincera cu mine, sa ma iubeasca la fel de mult cum o iubesc eu si nu stiu...cam asta ar fi!

| Goblinoid a răspuns:

Nu am 16 ani dar iti pot sune cum cum eram la varsta asa si sincer cand cunosti pe cineva pentru prima oara aspectul este totul, de multe ori am inceput ceva din cauza aspectului si am terminat rapid din cauza personalitatii dar nu te axa pe chestia asta, pana la urma totul este subiectiv.

| NarcisSistul a răspuns:

Poi cam asta e adevarul... happy cel putin pentru mine.Adik nu stiu daca a fost vreo fata la care sa tin cu adevarat thinking conta f mult aspectul fizic...Presupun ca nu este problema asta -> ca nu sunt la varsta la care sa iubesc smug. asta tine mult si de caracter big grin

| A_9172 explică:

Ok. M-am lamurit cat de cat. Ms tuturor pentru raspunsuri :*!