| tinkerBELL_2566 a întrebat:

O intristare de moarte imi copleseste sufletul si-mi acopera totul si n-am nici noapte nici zi si ma ineaca intr-o mare de lacrimi. Tu mi-ai luat mai mult decat viata! E rau care te doboara pentru o clipa, e si rau care te sfasie ani de zile sau chiar o viata intreaga, dar raul pe care mi l-ai facut tu nu se termina niciodata! Si-mi plang nefericirea si te plang si-mi cuprind clipa mortii in ani de lacrimi si nu stiu de voi putea sa zic vreodata: „Te iert!". Si-mi plang si neputinta de a te ierta si totusi simt ca n-as putea sa te privesc prin neguri de iad chiar daca tu nu m-ai iubit nicicand. Si fiecare clipa noua mie imi e tot amintire, caci imi traiesc de-a pururi clipa mortii, secundele arzande ce mi-au sfasiat si carnea si sufletul, chinurile cumplite ce mi-au furat pentru totdeauna vesnicia raiului. Iar seara, cand ostenita mai starui o vreme printre amintiri, printre dorinte sau neampliniri, atunci, seara, te privesc si-mi tremura sufletul de durere si de intrebarea: te mai gandesti tu, oare, la mine? Ma culci tu macar seara intr-o amintire? Si, oare, de te mai gandesti la mine, cum imi spui? Te-ai gandit tu vreodata sa-mi dai un nume? Sau poate ca abia acum ai vrea si poate ca mai mult asa, ca un nume dat unei amintiri!?

Te-ai rusinat cu mine inca de la inceput, caci nu erai casatorita, ti-ai zis ca nu vrei o viata de chin pentru noi doi si mi-ai lasat in schimb vesnicia celui mai dureros regret! Eu n-am cunoscut lumea voastra, eu n-am iubit si nici n-am fost iubit si eu nu voi gusta niciodata vesnicia raiului. Dar toate astea chiar s-ar fi putut… Numai sa ma fi iubit putin… Atata doar: tu sa ma fi iubit putin… Si-n veci nu pot sa ma impac cu gandul ca mi-ai refuzat totul, totul si inca de la inceput si-mi plang de mila in orice clipa si-mi plang durerea pe care am vazut-o iar si iar si-n ochii altora, ca inca multi nefericiti mai sunt ca mine si multi pe pamant si in cer plang pentru noi!
Voi, de vedeti cumva o fata necajita, sau un copil sarman asupriti de negura tristetii, cum isi picura din ochi adancul sufletului, ori un batran de vedeti, cu sufletul schilodit de necazuri ce l-au schingiuit o viata pana la lacrimi, vi se topeste inima si plangeti o data cu ei si i-ati odihni in sufletul vostru si vesnic i-ati feri pana cand si de umbra raului. Dar ati vazut voi, oare, un inger plangand? Ati vazut voi vreodata o fire atat de mareata, un voievod de lumina, de putere si de bunatate, un slujitor curat al iubirii izvodind indurerata roua din ochii topiti de mila? Eu am vazut. Eu am vazut la moartea mea si plang si acum de cate ori il vad in amintire sau aievea si nu-nteleg cum voi n-ati avut o clipa de iubire pentru mine, iar el, noian de iubire a revarsat peste mine in orice clipa. Si de l-ati fi vazut si voi, sau pe sfinti de i-ati fi vazut cum au plans pentru mine, pe Maica Domnului de ati fi vazut-o cu inima stransa si strangandu-si Pruncul in brate, o clipa doar de-ati fi vazut, nespus m-ati fi iubit. Hristos a plans pentru mine, dar voi n-ati plans.
Eu am vazut si oameni scosi din iad, oameni pltangand de bucurie ca iubirea celor care-au ramas dupa ei si haina botezului in Hristos i-au scos din chin. Si iarasi am plans si o vesnicie de lacrimi as da pe-un strop din apa de botez. Cateva luni din viata ta sa-mi mai fi dat, cateva luni, atata doar si doar botezul si-apoi chiar daca m-ai fi omorat, eu te-as fi binecuvantat in veac.
Plang frati dupa mine in rugaciune si eu ma topesc tot privind la ei. Si iata ca eu n-am sa am in veci langa mine, in fata altarului, o fata in alb. Pentru un blid de mancare, pentru cateva haine, nu mi-ai dat macar o zi de viata, nu mi-ai dat nici botezul si mi-ai furat si vesnicia raiului. Pentru toti e dat darul botezului, pentru toti si tu n-ai vrut sa-mi dai darul lui Dumnezeu. Ti-a fost asa de rusine cu mine, dar sa ma omori nu ti-a fost deloc. Si ai spalat tu, oare, rusinea ta cu moartea mea? Iar trupul meu ca pe un gunoi l-ati aruncat. Eu n-am putut decat sa primesc tot ce-ati vrut voi; botezul nu era de la voi si voi nu mi l-ati dat.
Tu nu m-ai cunoscut si nu m-ai iubit si nici nu m-ai urat; dar m-ai ucis. De-ai fi murit tu atunci, nimeni si nimic nu te-ar fi ferit de iad. Iar de mureai la nasterea mea, pe veci erai cinstita-n rai. Dar tu m-ai lipsit atat de usor si de soare si de colegii de scoala si de iubire si de rai. O zi sa-mi fi dat si botezul si chiar daca m-ai fi parasit eu tot te-as fi iubit nespus. Cum tu, care ai primit viata si-ai cunoscut-o, n-ai vrut s-o am si eu? Iar de m-ai fi nascut si-as fi murit candva, peste ani, cat ai fi plans dupa mine!… Atunci tu n-ai varsat o lacrima si totusi eu raman fiul tau, eu care nu am zi de nastere, eu care am doar zi de moarte. Rau de moarte ti-ai facut cu mine, mama. Pentru nici un cunoscut sau necunoscut tu n-ai hotarat moartea; si totusi, pentru mine ai hotarat-o. Si plang neincetat de mila mea si neincetat plang de mila ta si plang de mila omului. Si nu e gand ca sa-mi aline o clipa sfasierea… Si-atunci, cand va fi sa ne vedem, poate ca ai sa plangi si tu, caci poate ma vei iubi putin…, macar atunci…, macar de-atunci…

"PRO-VITA" pentru nascuti si nenascuti" In continuare va voi arata niste poze care sper din inima sa miste sufleteste orice fata sau femeie si mai ales cele care vor sa faca un avort
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/1.html
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/2.html
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/3.html
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/4.html
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/5.html
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/6.html
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/7.html
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/8.html
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/9.html
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/10.html
Sunt imagini socante care sper ca va impresiona atat de tare incat atunci cand voi, fetelor, va veti gandi sa intretineti relatii sexuale fara a va proteja sau veti vrea sa faceti un avort, sa va ganditi ce pacat comiteti.

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Cutremurator! Am fost, sunt si voi intotdeauna impotriva avortului! Desi am doar 18 ani si ceva, poate e unul dintre putinele lucruri de care sunt sigura in viata mea, si acela ca nu mi-as omori NICIODATA, dar NICIODATA propriul copil. Chit ca ar trebui sa cersesc, sau poate Doamne Fereste nu as mai avea pe tatal copilului langa mine, si multe multe altele, dar nu as faca asa ceva! Nu as mai putea sa am viata apoi, nu as mai putea zambi, nu as mai putea sa respir, ci doar as avea o mare greutate in suflet pe care nimeni nu mi-ar mai putea sa mi-o ia. Cum as putea sa omor propriul meu copil, care creste in mine, care eu impreuna cu fiinta iubita l-am conceput? Cum?
Nicio femeie care face acest pacat, aceasta crima, nu are nicio scuza, sunt atatea metode de a impiedica acest lucru si totusi majoritatea dintre ele sunt atat de comode. O mare parte o au si partenerii de viata ale acestor femei!
Nu vreau sa judec pe nimeni, nu am facut si nici nu voi face asta, pentru ca nu am de unde sa stiu cum e sa fiu in pielea unei femei in situatia asta, si sa ma Fereasca Dumnezeu, nici nu as vrea sa stiu!

Am vazut pozele, am vazut si multe filme care au ca tema avortul si tot ce pot sa spun este ca imi sustin parerea si nimeni nu va putea sa mi-o schimbe vreodata! Aceeasi parere o aveam si inainte de a viziona astfel de filme sau de a vedea poze de acest gen.

Numai bine!

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu pot decat sa spun : Trist, dar Adevarat! Nu-mi mai gasesc cuvintele. Pe video nu ma pot uita, dar poate se vor uita macar 1 % din domnisoare, si tot ar fi ceva. Din pacate, la aceasta tema nu pot comenta.

| devilll a răspuns:

Ai vrut libertate in 89 l-ai impuscat ca pe un caine pe ceausescu eu nu am decat 22 de ani si regret moartea lui
Romania era o tara mai buna cu el chiar daca era considerat de multi ca un tiran
acum il injurati pe basescu[ceea ce fac si eu] dar oare politica ar trebui sa ne conduca viata iar bani sa ne reprezinte
daca omul ar fi educat cum trebuie oare ar mai exista avorturi?

| chandnisharma a răspuns:

E cutremurator sad...iti multumesc pentru imagini poate o sa aduci o schimbare, macar printre utilizatorii acestui site happy
Protejati-va daca nu puteti creste un copil!

| YourDailyApple a răspuns:

Pacat pentru cine? Am mai vazut imaginile acestea si sunt luate de pe un site crestin. Ce sa spun... cine a zis ca avorturile sunt frumoase? E dreptul femeii de a alege daca vrea sa dea nastere sau nu. Orfelinatele sunt pline de copii abandonati care ajung pe strazi sau mai rau sa fie abuzati chiar de cei care ar trebui sa aiba grija de ei.

| Abcdefg123 a răspuns:

Aolooo straight face da` tu chiar n`ai ce facce? :-ss. sunt scarry pozele alea oh go on si de filmulet numai zic :-&. Dar decat sa-ti abandonezi copilu` prin offelinate sau spitale, mai bine il scutesti de suferinte si ofense si. il. omori, inainte de a fi prea tarziu. Si imaginile alea sunt cu avorturi de la 3 luni in sus straight face. Atunci nici numai e permis un avort straight face. Mrg oh go on...

| iuddavali a răspuns:

- cine ne-a dat nou dreptul sa hotaram cine sa traiasca si cine nu?
- uite ceva cu zambet despre pilula contraceptiva http://alynoootza.wordpress.com/2010/09/06/surpriza/ - autoarea e user pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si am fost mereu impotriva avortului!