| Alëxąndŕą a întrebat:

Uiatti ce fac mamaele cand avorteaza im vine sa plang pe bune im vine http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/index.html nenorocite draq mai bien nu faci un copil decat sa faci asa ceva nu? scrie acolo sus poza 1 2 3 nenoroctele pamantului criminalele

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne dumnezeule! oamenii nu se gandesc, ca acei copii au avut sansa sa fie conceputi, si nesansa de a nu vedea lumina, de a nu stii ce e viata!

e macabru! sa vezi asa ceva. dar tie ca mama nu ti`e mila sa-ti vezi copilul in bucati, sa stii ca nu traieste si ca nu a avut sansa sa se nasca, sa se dezvolte si sa-l vezi crescand! sa te bucuri de el!

o imagine si mai socanta ar fi un copil viu, si unul avortat intr-o imagine si sa se vada diferenta!

mame iresponsabile distrugeti vieti!

12 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Normal, voi cum va imaginati ca se avorteaza? Ca ii da o substanta copilului si moare rapid si fara dureri? De aia avortul este considerat cel mai josnic lucru pe care il poate face cineva. Sa ii iei viata unui copil inainte sa se nasca este o fapta de neiertat.

De aia e cam ilegal avortul. De aia se face asa greu. Dar copilele de 13, 14, 15, 16 ani care fac sex neprotejat cu "iubitii" lor cu 10-20 de ani mai mari si dupa aia intreaba cum sa avorteze ca si cum ar fi vorba de o pastila pe care ar trebui sa o iastraight face

O seara buna
7h30

| TeoPT a răspuns:

@Teddy
cu masturbarea nu am nimic, dar multi isi povestesc fanteziile aici, si eu stiu ca fanteziile nu se spun nimanui.
In fine
Daca acea femeie "nevinovata" s-a lasat dusa de val, a facut sex neprotejat stiind ca nu e bine, a ramas insarcinata.cine e de vina? Copilul sau ea?straight face

Hai, ca deja ma enervati.

Cum sa fii de acord cu asta? Mai ai si tupeul sa zici ca noi nu suntem normali.

| TeoPT a răspuns:

1. Sunt baiat
2. Mereu am sustinut chestia cu educatia sexuala, si imi vine sa ii dau cu capul de pereti pe toti copiii batuti in cap care pun intrebari la "Dragoste si Sex", care mai de care mai ciudate. Da, o sa ziceti ca vai, ca sunt copii, ca nu stiu.Asa e. Dar nici nu vor sa stie! Asta e important.

Cand m-am referit la vinovatie, am vrut sa zic de avort, nu de sarcina. Poate ai dreptate, poate mai bine e sa nu traiasca decat sa aiba o viata plina de chinuri si neajunsuri. Dar, oricate ganduri linistitoare de genul asta ar avea o mama in situatia asta, tot ii va ramane toata viata pe constiinta.happy

Nu stiu daca vom ajunge la un mod de gandire comun, as putea spune ca avortul tot ramane cel mai josnic lucru care il poate face cineva, dar incep sa iti dau un pic de dreptate. Totusi, e o cruzime fara margini.

O seara buna
7h30

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mai bine-aşa decât o viaţă de doi lei prin orfelinate!
Sakura dragă, învaţă mai întâi să scrii şi apoi dă-ţi cu părerea despre probleme sociale complexe cum ar fi avortul, ok?!
Să faci tu copii aşa aiurea şi să te văd după aia cum te descurci.
Salut!

| Helvete a răspuns:

Intr-adevar e trist, dar cand chiar e cazul si e necesar, eu sunt de acord cu avortul. Dar asta nu s-ar mai intampla daca oamenii ar fi mai responsabili. That is.

| Alëxąndŕą explică:

Nu am cautat

| Alex0194 a răspuns:

Vai Doamne sad E carnagiu. Nu recomand sa se uite cei slabi de inima

| hhhdd a răspuns:

@7h30Daca o fata de 17 ani ramane insarcinata, nu ar fi de neiertat si daca ar pastra copilul si i-ar oferi o viata de ra**t?

| Duhovnicul a răspuns:

Site crestin, eram ferm convins.
Astia sunt impotriva masturabrii, avorturilor, cate si mai cate.
Sa le luam pe rand :
1. Avortul nu este o crima, cum poti sa compari un tesut biologic inca nedezvoltat care nu are perceptie asupra realitatii, simt de identitate ( constiinta de sine ), amintirii, si in general nu gandeste, cu un om deja nascut care are toate acestea? Este o crima sa omori un copilas deja nascut si atat punct.
2. Daca sarcina este nedorita, sa spunem ca mama a ramas gravida din neatentie ca nu s-a folosit vreo metoda de contraceptie sau nu doreste copilul ori si mai grav nu are conditii financiare sa il creasca, de ce sa nu aiba dreptul sa renunte la sarcina? De ce trebuie sa fie obligata de conceptiile stupide ale unora ingusti la minte sa nasca? Pentru ca ajungem la punctul 3 :
- Femeia nu este o masinarie de facut plozi, mi se pare chiar foarte uman sa aiba libertatea de a alege asupra trupului ei daca vrea sa poarte o sarcina sau nu. Orfelinatele nu ar fi atat de pline daca acei copii abandonati ar fi fost doriti de la bun inceput asa ca scutiti-ne de argumentul ca viata e un dar de la dumenzeu.

| Duhovnicul a răspuns:

@7h30 a, cu atat mai mult cu cat trebuie sa facem o educatie sexuala riguroasa in scoli si sa se implice si parintii sa le explice tinerilor despre consecintele sexului : sarcini nedorite, boli, despre comportamentul si orientarile sexuale etc. Din lipsa unui bagaj de cunostinte in domeniu se ajunge la ceea ce vedem la televizor, batranele de la sat sunt violate de pusti de 13-14 ani care se lasa dominati de hormoni, de ce? pentru ca nu ii educa parintii nu constientizeaza ca la pubertate apar anumite nevoi ce trebuie sa fie intelese de catre adolescent. La fel cum si vedem tot mai multe pustoaice gravide de la varste foarte mici, de ce? din nou parintii nu au timp sa le explice si sa stea de vorba cu ele despre sex cu atat mai putin macar sa foloseasca protectie.
Cat despre chestia cu vinovatia, te contrazici singura, un parinte ar trebui sa aiba un copil din dragoste nu din sentimente de vina. Cum ar fi ca mama ta sa iti spuna "draga, stii eu cu taica-tu am incercat sa ne protejam caci de fapt nu am planuit sa avem un copil, dar nu am facut avort pentru ca biblia spune ca e pacat asa ca NOI SUNTEM DE VINA pentru PROSTIA asta si trebuie sa te suportam acum daca tot te-am facut "
e mai bine asa? eu zic ca mai bine un copil vrut decat unul nedorit facut pentru alocatie sau alte interese.
O seara placuta

| Duhovnicul a răspuns:

Oh, one more thing, daca tot ai postat aici linkul acesta cu poze despre fetusii avortati sunt curios de ce nu postezi si vreun video cu chinurile unei nasteri, cum intra femeia in travaliu si i se rupe apa, nu ai gasit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine am 17 ani si urasc mult avorutul omoara un copii nevinovati le urasc la culme sunt niste criminale fara minte dar lor nu le pasa poata sa faca ce vor ele sad