| anonim_4396 a întrebat:

O părere despre fraza asta de pe internet scrisă de o femeie și ce să îi răspund?

Caut o conexiune, un barbat responsabil, respectuos, cu studii si implinit din punct de vedere profesional, pe propriile picioare ( nu de la mami si tati ), cu copii sau caruia ii plac copiii si empatic. Daca esti agramat, chel, cu burta, mai scund de 1, 75 m, narcisist, imatur si/sau daca vrei doar o aventura de o noapte sau pe cineva care sa sara direct in pat, cauta in continuare. Ah, si nu-mi pasa cati bani ai, am nevoie de un partener, nu de un sponsor, sunt o femeie independenta!

11 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Raspundei sa caute in continuare laughing sigur pana face 90 de ani o sa gaseasca si ea unu asa cum viseaza.
Vrea barbat implinit profesional, asta suna a barbat cu ceva malai, dar tot ea spune ca no iontereseaza banii lui laughing se cam contrazice singura, dar cum am spus las-o sa caute in continuare, asa raspundei.

In rest cauta un barbat atragator, vezi si tu cum suna, sa nu fie chel, sa nu fie mai mic de 1.75, sa nu aibe burta etc, de aia e si singura, na gasit si nici no sa gaseasca.
Aia cei cauta ea, no vrea pe ea laughing este ca si cum orice barbat ar dori o femeie frumosa si devreme acasa, doaor ca nu toti pot avea o femeie asa.
Asa ca de visat oricine poate visa, nu trezi femeia, las-o sa viseze in continuare.

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie să îi răspunzi nimic dacă nu te încadrezi în standardele ei. Femeia caută un intelectual. Probabil ea este profesoară; și de regulă o persoană intelectuală ca ea nu se poate afișa în public cu oricine. Pentru că ar râde de ea nu doar colegii, ci și rudele și toți care o cunosc, chiar dacă el ar avea bani.
Dacă ești singur și te încadrezi în standardele ei, atunci spune-i să se uite pe profilul tău și să îți spună timpul ei liber și modul în care ea dorește să vă cunoașteți (apel telefonic, videocall sau chiar întâlnire).

În ce mă privește, ca om temător de Dumnezeu nu aș face nimic de capul meu, și aș căuta pe cineva cu un caracter cât mai apropiat ca al Domnului Hristos. O relație nu va rezista dacă Dumnezeu nu este invitat să binecuvânteze relația. Și o va binecuvânta dacă scopul relației va fi căsătoria.

| ioana748 a răspuns:

Ca tu esti alesul rolling on the floor.
Scuze, am glumit.
Invit o la un restaurant, vorbiti una, alta, bazaconii.
Poate nu este pe gustul tau neaparat.
Ma gandesc ca daca ea are criterii ai si tu.
Daca este chimie intre voi o sa simtiti si va mai intalniti, daca nu, n a fost sa fie.

| Lupică27 a răspuns:

Ce ofera in schimb pentru cerere, astfel de barbati au la degetul mic orice femeie isi doresc.

| KovacsB a răspuns:

Esti mai disperat decat ea daca ii raspunzi.

| andreiaurel232341 a răspuns:

Nu i-am răspuns nimic că nu mă interesează de ea.

| Cipi1212 a răspuns:

Are nevoie de o relație serioasă.

Răspuns utilizator avertizat
| fata357 a răspuns:

Femeia cam caută aventura, dar vrea sa fie mințită frumoswinking

| AnonimSoul a răspuns:

Zi ca vazut mesajul ei si instant ti-a captat atentia. Spune-i ca si tu cauti exact acelasi lucru, anume o conexiune profunda si nu esti interesat de chestii subtiri.
Mai zi ca arati si te porti corespunzator detaliilor pe care ea lea enumerat.
Zi ca te-ar incanta daca ti-ar raspunde... si dupa o inviti la o cina ca sigur ar merge la asa ceva.

PS: zi ca nici tie nu iti place la o femeie sa fie narcisista si cu burta :-)