| flory_3240 a întrebat:

O prietena mi-a cerut ajutorul, si v-as ruga sa ma ajutati in legatura cu sfatul pe care trebuie sa il dau. A fost cu un bait aproape 10 luni, s-au despartit de vreo 3 ori. dar a 3 a oara a fost definitiva cica.acum el insista sa se impace cu el, dar el a mintito mult si nu a pretuito, ea nu ar vrea sa se arunce iar in bratele lui, desi a fost un baiat foarte important pentru ea.acum ii greu.nu stie ce sa faca.cat timp au fost despartiti a mai cautato, dar el era intr-o relatie cu alta. aveau planuri mari, dar s-au despartit si acum vrea sa fie iar impreuna cu prietena mea. el sustine ca o mai iubeste si ca nu a uitato. dar nu stie ce sa faca... a suferit mult din cauza lui. ce sfat mi-ati sugera sa ii dau? multumesckiss

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Fata a dat n-aispe sanse relatiei, dar se pare ca ei doi nu se potrivesc.

N-are rost, in opinia mea, sa mai continue o relatie care nu duce nicaieri si produce suferinta.

| FORMULADTI a răspuns:

Zii sa-l lepede, nu o sa fie cu el nici odata fericit daca ii face asemenea dileme