| ionutlazar686 a întrebat:

Salut.poate gasesc un raspuns aici ca nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac.am avut o prietena timp de 2 ani ne am iubit ca nebunii de cand ne am cunoscut, si pe scurt ea m-a inselat cu unu ne am despartit am iertat-o ne am impacat a cunoscut pe altu ne am despartit ea a ramas cu ala si acum s-au despartit si m-a cautat iar a trecut cam un an eu nu am uitat-o inca ma gandesc la ea si nu stiu de ce inca o iubesc ne am intalnit ca amici si a inceput ca inca se gandeste la mine ca numai cu mine a fost fericita nu stie ce s-a intamplat de ce a facut toate lucrurile alea ca era mica avea 23 ani si ca ar vrea sa se impace cu mine dar nu acum ci ca ar vrea sa plece in strainatate si sa ma cheme si pe mine acolo, dar ce nu cred eu e ca odata spunea ca vrea sa se impace cu mine pe urma avea alte planuri care nu prea ma includeau si pe mine.a plecat de o sapt nu m-a sunat, lamuriti-ma si pe mine va rog eu in sinea mea simt ca m-a mintit dar nu inteleg de ce sau poate mi se pare mie de ce totdeauna cand e greu vine la mine?

Răspuns Câştigător
| Alecx19 a răspuns:

Se joaca cu tine, iti da sperante apoi te face sa te simti ca dracu, stiu cum e dar nu stiu ce suflet are de o satisface sa te enerveze si sa te faca sa suferi. Cand ii e greu te cauta sa o alini, se foloseste de naivitatea ta. Crede-ma exact asa am patit si eu dar am rezistat si acum doua saptamani am cunoscut o persoana cu care ma simt mai bine decat cu ea si cand a aflat sa tinut dupa mine sa ne impacam si imi promitea cate chestii. dar odata ce tea dezamagit o va face din nou asa ca nu trebuie sa mai ai incredere in ea! am refuzat sa fac sex cu ea sau sa ne vedem pentru ca nu vreau sa imi insel prietena chiar daca suntem impreuna doar de doua saptamani. sunt sigur ca iti vei gasi una mai buna ca ea si vei fi mai fericit si nu vei mai face greselile care leai facut cu ea, fericirea iti iese in cale si la propriu si la figurat asa am patit eu nu o cauta, cand va veni timpul o vei gasi si sigur iti vei da seama! e un sentiment unic.

27 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dragul meu, esti mantaua ei de vreme rea.
Cum da de greu, la tine-alearga profitand de sentimentele si slabiciunea ta pentru ea.
Daca zici ca a plecat si astepti sa te cheme, eu zic s-o astepti mai putin...la caracterul ei,va gasi in timp scurt pe altcineva acolo si vestile ei vor incepe sa fie mai putin dese,iar dorinta sa te duci dupa ea, tot mai palida...
Normal ar fi sa pui, odata pentru totdeauna, punct acestei povesti, sa-ti faci curat in viata si s-o iei de la inceput cu o fata cu suflet.Doar pentru tine.

| PrecioussGirl a răspuns:

Din moment ce ai iertat-o prima oara stie ca o vei face si a2a, a3a oara. de aceea te amageste. stie ca tu inca tii la ea si o vei ierta indiferent de ceea ce face. la 23 de ani nu este "mica".winking

incearca sa-ti ocupi timpul cu activitati care-ti fac placere, sa iesi cu prietenii etc. Asta ca sa o uiti. Daca stai si te gandesti la ea si suferi trece viata pe langa tine si pe langa asta isi mai bate si joc de tine.

| cryssu2008 a răspuns:

Frate, las-o pe asta. Incearca sa ti-o scoti din minte. Nu este pentru tine! Se foloseste de tine acum cu ceva, si apoi iar te va lasa cu ochii-n soare. Stiu ca iti este greu, dar in momentul in care traiesti mult in trecut sau in viitor, ratezi prezentul!
Spune Stop. Ia-o de la capat si... New lifewinking

| neutrino a răspuns:

Cred ca ti se pare tie, ea mereu numai pe tine te-a dorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt atatia barbati care iti spun sa o lasi pentru ca mai sunt femei si ceva nou nu ti-ar strica. Sau ai putea sa o ierti dar nu are rost, ai vazut cum e sa o ai langa tine omule este timpul pentru o schimbare sa nu faci greseala de a te raimpaca cu ea iar apoi sa iti para rau ca v-ati reimpacat.
Tu ce simti?

| DulceLup a răspuns:

Ascult-o pe sofisis!
Are experienta
1 ->.I.
2 -> (y)

| mast3r a răspuns:

Mai inceraca o data ca sa nu iti para rau mai tarziu dar fii foarte atent! Oricine mai merita o sansa... daca ti se pare ca se comporta la fel si te va lasa pentru altul renunti si asta e. Dar daca tu chiar o iubesti merita sa ii mai dai o sansa (bineinteles trebuie sa fii foarte atent! )

| Vio_Violeta_1981 a răspuns:

De ce accepti asta _? Intreabă/te tu singurel ..Pare ca nu te apreciezi deloc

| ionutlazar686 explică (pentru Vio_Violeta_1981):

Nu ca nu ma respect, dar nu stiu ii ceva cand sunt langa ea nu mai gandesc bine, nu stiu ce se intampla cu mine, am 26 de ani am mai avut relatii niciodata nu mi s-a intamplat asa, am un an de cand sunt ca o stafie te rog ajuta ma tu ca esti fata

| Vio_Violeta_1981 a răspuns (pentru ionutlazar686):

Eu una nu te pot ajuta decat tu singur o poti face ...Si sincer la 26 de ani esti in halul asta pentru o fata care nu da 2 banii pe tine? Tu nu observi (din ceea ce zici) ca tipa te foloseste ca sustitut? Ca sare de la o relatie la alta si la tine se intoarce pentru ca stie ca poate face ce vrea cu tine? De ce nu-i pui un stop si pana aici daca devi firm poate o sa-si dea seama ca te pierde si daca poti trece peste toate situatiile mai sus mentionate si ea te iubeste sincer incercati ceva serios. Daca nu termina baiatule cu asta o sa te distruga viata e scurta merita traita frumos nu sa-ti fie calcata in picioare de o femeie fara valori si cu o carenta afectiva nula ..Succes :*

| sofisis a răspuns (pentru ionutlazar686):

Atat de dependent de ea sexual esti?
Ca numai hormonii te pot face sa cazi atat de tare.
Daca ai fi barbat si daca te-ai respecta, NU ai putea trai cu gandul ca femeia ta s-a culcat cu unul si cu altul in timp ce "te iubea numai pe tine".

| DulceLup a răspuns (pentru sofisis):

Vai tu, unde era panarama,,,

| DulceLup a răspuns (pentru sofisis):

Ia zi draga:
Tu te-ai culca cu unul si cu altul in timp ce-ti iubesti prietenul?
Vai de mine,,, ce oameni

| DulceLup a răspuns (pentru sofisis):

Un barbat care se respecta, ar da papucii din prima la una ca tine laughing

| sofisis a răspuns (pentru DulceLup):

Ma tu n-ai treaba pe acasa? Nu de alta dar simt ca imi scade IQ-ul daca stau sa citesc ce scrii.

| DulceLup a răspuns (pentru sofisis):

Imi pari cunoscuta, sa stii

| DulceLup a răspuns (pentru sofisis):

Semeni cu fosta

| sofisis a răspuns (pentru DulceLup):

La asa caracter, mi-e greu sa cred ca exista cineva care candva s-a numit "actuala".
O zi buna ca deja mi-ai irosit prea multa energie tastand.

| ionutlazar686 explică (pentru sofisis):

Nu sunt dependent sexual de ea e altceva ce nu pot sa imi explic,cand nu sunt langa ea stiu ca nu e pentru mine, stiu ca s-a folosit de mine, dar cand ma suna nu ma pot abtine sa nu ii rasp sau sa ma intalnesc cu ea, daca nu mar cauta ar fi altfel, si am incercat sa fiu si cu alta fata dar nu stiu, nu pot asta e mai rau.

| sofisis a răspuns (pentru ionutlazar686):

Stiu ca SF ce iti spun acum dar cunosc un baiat care fix asa e. Cand nu e cu ea, nici nu stie ca exista. DACA o vede. zici ca se transforma. Tipa respectiva se lauda pe la prietene ca i-a facut ceva farmece. Nu stiu daca crezi in asa ceva..nici eu nu stiu daca sa cred sau nu. Dar sincer avand in vedere ca alta explicatie nu-i gasesc (parca se tampeste cand o vede)... ajung sa cred si in asa ceva.
Poate la tine e o simpla slabiciune si atat. TREBUIE sa iti impui sa treci peste. Spune-i sa nu te mai caute. Blocehaza-i toate caile de acces la tine. Si pe telefon si pe net...peste tot.Nu te forta sa fii cu alte fete. Nu rezolvi nimic si mai faci si alte persoane sa sufere.

| DulceLup a răspuns (pentru ionutlazar686):

Inseamna ca mai tii la ea. Vezi cum faci totusi; Poate si ea mai tine la tine.
Daca te suna sau te cauta, are un motiv. Afla motivul!

| ionutlazar686 explică (pentru DulceLup):

Stiu motivul.sa despartit de ala si la cine sa gaseasca alinare la cel cu care s-a simtit cel mai bine, si a inceput cu minciuni ca sa ma faca pe mine sa o caut sa ies cu ea sa ii alin durerea ce crezi ca a plecat si nici nu mai stiu nimic de ea.dar asta nu inteleg nu i-am vrut niciodata raul totdeauna am fost langa ea, ea nu are suflet, nu are tupeu sa imi zica adevarul, pot sa o accept ca o amica doar sa imi zica sa stiu si eu nu sa ma minta.

| DulceLup a răspuns (pentru ionutlazar686):

Atunci ignor-o
Nu merita atentia ta.
Normal ca se intoarce la cel care ii face poftele.
Dar pana la urma traim in democratie. Daca vrea atentie, trebuie sa si ofere in schimb.
nu-ti bate capul. Sunt alte fete care chiar merita atentia ta si ar da toata atentia unui singur baiat. Ai sa vezi tuwinking

| tarceabia a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa o uiti deoarece ea te cauta doar cand are nevoiede tine.Pe scurt e ca si cum si-ar bate joc de tine.Cel mai bine este sa o uiti si sa incercisa sacunosti si alte fete.

| LiFeOrDeaD a răspuns:

NU FI RETARD:

Oricat de frumoasa ar fi o parte din tine care o iubeste te v-a influenta s-o ierti dar nu trebuie.

De ce?

Eo tarfa, daca tu ai zis ca v-ati iubit eu inteleg mangaieri sarutari nu chiar dragoste, si nu stii daca s-a culcat cu aia sau nu s-a culcat a avut vreunu vr-o boala o fi ramas gravida cel mai bine este s-o UITI!

Asculta ce iti zic!

Stiu ca nu e usor o parte din tine inca o vrea mai ales pentru acel ceva!

Dar acum ai recunoaste ca e mai bine
sa ai grija de sanatatea ta!

PE scurt :

Nu o mai lua oricat te-ar tenta!

Din cauza bolilor si a altor multe!

Se pot transmite prin sange, saliva, S.A.M.D

Asculta ce iti zic tresa mentionez mereu!

| Andrei0Trust a răspuns:

Sa nu intraznesti sa te bagi inapoi cu ea!