| anonim_4396 a întrebat:

O relație amoroasă dintre două femei, una dintre ele fiind măritată, se poate considera înșelat/adulter din partea celei măritate chiar dacă nu are loc actul sexual firesc (cel dintre un bărbat și o femeie)?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Dacă eu as afla că iubitul ma înșeală cu alt bărbat, pentru mine ar fi mai greu de suportat decat dacă aș fi aflat că e vorba de o femeie. M as simti si mai înșelată că mi-a ascuns că e gay, mai ales că e ciudat, nu poti concura cu asta, plus ca probabil mi s ar părea pervers din partea lui ca umbla cu ambele genuri. Bărbații sunt mai permisivă când e vorba de două fenei dar tot înșelat este

38 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Logic laughing. Ce legătură are sexul persoanelor? Și dacă faci sexting cu o altă femeie și a ta nu știe poți să consideri că ai înșelat.

| Werrich a răspuns:

Da, se poate considera adulter.

| wildthing a răspuns:

Pe asta n-ai gandit-o prea mult. happy Pai ce inseamna a insela? Care-i definitia? Chiar tu ai spus-o, intre ele e o relatie amoroasa. Daca o persoana e casatorita (si nu numai, ci si aflata intr-o relatie), orice relatie amoroasa avuta cu o alta persoana decat partenerul/partenera ei, fara stirea acestuia/acesteia, se numeste inselat. Nu?winking

Răspuns utilizator avertizat
| wildthing a răspuns (pentru AMATTO):

O relatie amoroasa include sexul, deci evident ca e inselat. Ce intrebare e asta?

Răspuns utilizator avertizat
| wildthing a răspuns (pentru AMATTO):

Mah frate, despici firul de par in patru asa aiurea. Evident ca tot inselat se numeste. Ce vrei sa demonstrezi?

Răspuns utilizator avertizat
| wildthing a răspuns (pentru AMATTO):

Prejudecati? Pff! Ce ti-e si cu progresismul asta! Deci e neclar daca se numeste inselat ceea ce se intampla in situatia acoperita de aceasta postare/intrebare? Iti place sa faci pe desteptul, dar nu prea-ti iese.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru AMATTO):

Ce

Răspuns utilizator avertizat
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru AMATTO):

Mă, omule, orice faci într-o relație cu o altă persoană, fără ca partenerul să fie de acord sau măcar să știe, se numește înșelat. De la a fi atras la a avea o "relație amoroasă" e cale lungă. Cu masturbarea deja faci gimnastica mentală.
Și ca să ejaculezi după un dans, trebuie să ai ceva probleme rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ele fac sex dar pentru că nu au penis deci e diferit nu e înșelat? Asta întrebi? Tot inselat e

| wildthing a răspuns (pentru AMATTO):

Ti-am raspuns cat se poate de clar, de concludent. Vrei sa-ti desenez? Cand vad ca nu esti capabil sa intelegi sau pretinzi ca nu intelegi, doar ca sa creezi o disputa, normal ca rabdarea mea are o limita. Si nu mai fi asa o garofita care se ofileste din orice, pentru ca nu a fost atac la persoana, ci doar ti-am spus verde-n fata ce incerci sa faci.winking

Răspuns utilizator avertizat
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru AMATTO):

Chiar nu înțeleg ce vrei să-ți desenez.Tu nu faci diferența între a te masturba la un film cu actori și a te masturba în fața prietenei soției tale? laughing E același lucru în capul tau? Înșelatul include o persoană din exterior, de care partenera nu știe. Da, să trimiți mesaje libidinoase altor femei in timp ce tu ai o relație, e înșelat. Dacă nu era, nu te ascundeaiwinking ce te-ai aprins așa, te simți cu musca pe căciulă?

Răspuns utilizator avertizat
| Den1sa a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru AMATTO):

Diferența e că actorii sunt intangibili, nu ai nicio relație cu ei, te uiți și atât, ei nici nu știu că exiști laughing. Pe când în a doua e un raport între voi care poate duce la ceva mai mult. Oricum, nu înțeleg de ce te-ai dus așa departe, întrebarea era despre ''o relație amoroasă dintre două femei'', deci o chestie în care există reciprocitate și ceva mai mult, nu e o simplă atracție. Poți să zici că ai o relație cu o fată doar pentru că te-ai simțit atras de ea la coadă la Profi? :/

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AMATTO):

Eu m-as simti inselat pentru ca vad relatile dintre femei la fel de valide Dar daca lui i se pare o joaca poate trece peste
Sa stii ca te-a inselat emotional e mai dureros decat sexual desi cam ilogic sa nu fie mana in mana astea doua din moment ce risti, minti si essti dispus sa ranesti cea mai apropiata persoana a ta pentru o partida de sex
Intrebarea era daca se considera adulter
Restul depinde de el

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AMATTO):

Poti sa te desparti nu trebuie sa inseli. De asta e dureros gestul nu pentru ca se indragosteste neaparat ci pentru ca alege sa te amageasca in loc sa fie sincera

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AMATTO):

Brad pit nu e o amenintare, a mea e indragostita de ala urat Aquaman

Răspuns utilizator avertizat